اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتمتر بسیار بسیار بسیار دقیق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتمتر بسیار بسیار بسیار دقیق

سلام دوستان می خواستم بپرسم کسی مداری سراغ داره که من بتونم بسازم که یه ولت متر بسیار دقیق باشه که حتی تا میلیاردیم ولت رو نشون بده . مثلا 000/000000

یه سئوال دیگه اینکه نمیشه ولت متر با یه سیم کارکنه ؟؟؟؟؟؟؟
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : ولتمتر بسیار بسیار بسیار دقیق

در یک کلام:
    نه نمیشه!

دیدگاه

وقتی صحبت از اندازه گیری ولتاژ های پایین و یا دقت های بالا پیش میاد خیلی موارد مثل خطای ناشی از نویز و رفرنس و حتی خطای ناشی از ولتاژی که از اتصال دو فلز غیر همجنس مثلا مس و قلعی که بهش لحیم شده بوجود میاد کار ها رو خراب میکنه و باعث میشه اندازه گیری چنین ولتاژ هایی نیاز به شرایط خیلی خاص پیدا کنه

دیدگاه

سلام

دقیق ترینش اینکه دونبال یه ADC بگردی که بیت هاش زیاد باشه مثلا 16 بیت :mrgreen:

دیدگاه

حالا اگه اون ولت متر دقیق نشه !!!
          میشه با یه سیم ولتاژ گرفت ؟؟؟
          در ضمن لاجیک پراب چیه ؟؟؟

دیدگاه

برای چه کاری میخای؟ پروژه چیه؟

دیدگاه

ولت متر دقیق : برای اندازه گیری ولتاژی که از امواج رادیویی دریافت میشه !!
              ولت متر با یه سیم : برای اینکه بدون gnd ولتاژ زو اندازه گیری کنم و این خیلی لازمه !!
              لاجیک پراب : آموزش ساختنش که خیلی هم راحت بود توی اینترنت دیدم نوشته برای کار الکترونیکی خیلی مفیده !!!

دیدگاه

ولت متر با یه سیم : برای اینکه بدون gnd ولتاژ زو اندازه گیری کنم و این خیلی لازمه !!
                تعریف ولتاژ: اختلاف پتانسیل( یا اختلاف نعداد الکترونهای) بین 2 نقطه را ولتاژ می گویند و با ولت نشان می دهند. حالا چطوری شما میخای یه طرف رو حذف کنی؟

فکر کنم باید این سوالات رو توی انجمن مخابرات مطرح کنی. ولی با تقویت کننده عملیاتی باید عملی باشه

دیدگاه

توی امواج رادیویی امواج القاء شده در انتن یه پتانسیل نسبت به زمین تغذیه به وجود میارن و شما نمیتونید ولتاژ یه موج الکترومغناطیس رو اندازه بگیرید
                  اصلا دیدید که وقتی پراب ولت متر ازاد هست یه مقدار افستی رو نشون میده که بخشی از این مقدار مربوط به القاء امواج موجود در محیط در پراب مولتی متر هست ...
                  ولتمتری با دقت نانو متر تنکنولوژیش در حد تکنولوژی ناسا هست ...
                  لاجیک پراب هم بحثش جداست و در واقع فقط یه لامپ هست .... حالا یه مقاومت هم برای محدود کردن جریانش وجود داره ....
                  اگرم بخوای پیشرفته ترش بکنی میتونی یه ترانزیستور یا گیت بزاری که تغذیه لامپ از مدار مورد تست تامین نشه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                    توی امواج رادیویی امواج القاء شده در انتن یه پتانسیل نسبت به زمین تغذیه به وجود میارن و شما نمیتونید ولتاژ یه موج الکترومغناطیس رو اندازه بگیرید
                    اصلا دیدید که وقتی پراب ولت متر ازاد هست یه مقدار افستی رو نشون میده که بخشی از این مقدار مربوط به القاء امواج موجود در محیط در پراب مولتی متر هست ...
                    ولتمتری با دقت نانو متر تنکنولوژیش در حد تکنولوژی ناسا هست ...
                    لاجیک پراب هم بحثش جداست و در واقع فقط یه لامپ هست .... حالا یه مقاومت هم برای محدود کردن جریانش وجود داره ....
                    اگرم بخوای پیشرفته ترش بکنی میتونی یه ترانزیستور یا گیت بزاری که تغذیه لامپ از مدار مورد تست تامین نشه .....
                    سلام ولتاژ امواج الکترومغناطیس قابل محاسبه هست که توضیحات آن در کتاب آنتن فصل 3 یا 4 گفته شده است.هر سیم در فضا نسبت به زمین دارای ولتاژی هست که بیانگر میزان دریافتی انرژی از منابع الکترومغناطیسی در اطراف سیم یا جریان های الکتریکی متغییر با زمان هست

لاجیک پراب برای آنالیز کمیت های دیجیتال به کار می ره موارد استفاده
                    Logic high :بدان معناست که سطح منطقی یک هست و اکثرا با ال ای دی قرمز بر روی دسته نشان داده می شه
                    Logic low:بدان معناست که سطح منطقی صفر هست و اکثرا با ال ای دی سبز بر روی دسته نشان داده می شه
                    Pulses:برای تشخیص پالس های در حال گذر استفاده می شود که می تواند برای پالس های با زمان گذر کوچ به کار برود ال ای دی دیگر مربوط به این قسمت می شود
                    Line tri-stated :برای تشخیص خطوط سه وضعیتی به کار می رود( 0 یا 1 یا امپدانس بالا)
                    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

خوب مگه گفته شما با گفته من فرق میکنه!؟
                      طبق گفته شما هم میتونیم ولتاژ القاء شده رو اندازه بگیریم نه ولتاژ یک موج رو ....

دیدگاه

سلام علی آقا
                        موج هم ولتاژ داخل آنتن القا می کنه و بلطبع قابل اندازه گیری هست
                        شاید من منظورتون رو بد متوجه شدم اگر توضیحی می بینین بدین تا ما هم بیشتر از شما یاد بگیریم
                        ممنون
                        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نه این چه حرفیه
                          شاید از من نقل و قول زدید باعث شد من یکم تند صحبت کنم که از شما عذر میخوام
                          حرف منم همین بود که باید این موج توی ی چیزی القاء بشه که بشه ولتاژش رو اندازه گرفت
                          و اینکه خود موج رادیویی ولتاژ نداره و به میزان موج دریافتی (اندازه و شکل و نوع و جنس و .. انتن) و انرژی اون موج(فرکانس و دامنه و ....) بستگی داره
                          پس اینکه ولتاژ یه موج رادیویی رو اندازه گیری کنیم معنی نداره ...
                          با سپاس

دیدگاه

سلام
                            این چه حرفیه شما سرور مایین
                            آهان اگر منظورتون بدون واسطه هست دقیقا همین طوره
                            اما اگر از لحاظ تئوری و بدون در نظر گرفتن ساخت یه دستگاه نگاه کنیم با داشتن ، دبی آنتن گیرنده و فرستنده ، مسافت ، توان ارسالی می تونیم توان دریافتی رو به دست بیاریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ocmax نمایش پست ها
                              ولت متر دقیق : برای اندازه گیری ولتاژی که از امواج رادیویی دریافت میشه !!
                              ,والا امواج رادیویی که همه جا از فرستنده های مختلف وجود داره و من واقعا نمی دونم شما چطوری میتونید یه محیط ایزوله درست کنید شاید با ایجاد یک سطح گوسی بسته بشه کاری کرد. در مورد اندازه گیری دقیق مقدار ولتاژ موج هم شاید بشه یه مدار تسلا (یا همون اشکار ساز پوش مخابراتی ) استفاده کرد. یادتون باشه ولتاژ دوسر اشکار ساز پوش در هنگام صاعقه بسیار زیاده و حتما پس از استفاده مدارش رو قطع کنید
                              گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                              همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X