اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک فوری جهت راه اندازی آزمایشگاه کوچک خانگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک فوری جهت راه اندازی آزمایشگاه کوچک خانگی

سلام دوستان

من رشته ام سخت افزاره و بنا به دلایلی تا حالا هیچ آزمایشگاهی تو دانشگاه شرکت نکردم و گذاشتم تابستون
    خودم ترم آخرم و از لحاظ تئوری زیاد وضعم بد نیست!!!

میخوام یک آزامایشگاه کوچک خانگی با حداقل های مورد نیاز یک مهندس الکترونیک داشته باشم
    در حال حاضر جز این لپ تاپ هیچ امکانات سخت افزاری ندارم!!

داشتم برد دیسکاوری رو از سایت سفارش میدادم که دیدم LCD نداره ، خواستم ماژولش رو سفارش بدم
    در همین حین با خود اندیشیدم که چه کاریه !! بذار یه سری تجهیزات پایه بگیرم تا خودم اینارو به هم ربطش بدم!

خودمم علاقه زیادی به کارهای عملی دارم

حالا اگر دوستان لطف کنن یه طوری که من سر در گم تر نشم!! بگن چیا لازم دارم من خیلی ممنون میشم
    از سیم گرفته تا هویه و مولتی متر!
    هرچی که فکر میکنن جزو موارد پایه ای هست و لازمه

بعدشم اینکه به نظرتون همه رو از فروشگاه همینجا بخرم یا برم از جمهوری و اینها پیدا کنم؟ (با توجه به اینکه هیچ تخصصی ندارم میترسم سرم کلاه بذارن!!)

خواهشا هر چه زودتر راهنمایی کنید میخوام این برد رو هرچی سریعتر سفارش بدم و کار باهاش رو شروع کنم

با سپاس فراااوان

پاسخ : درخواست کمک فوری جهت راه اندازی آزمایشگاه کوچک خانگی

سلام
    تجهیزات اولیه:
    1- منبع تغذیه متغیر 0 تا 30ولت
    2-هویه وپایه
    3- سیم لحیم
    4- روغن لحیم
    5- برد برد
    6- سیم مفتولی
    7- سیم چین کوچک
    8- دم باریک
    9-قطعات الکترونیکی مورد نیاز با پروژه ای که میخوای کار کنی
    10-باکس قطعات
    11-ولتمتر

دیدگاه

اسیلسکپ
      حد اقل 2 تا مولتی متر و یک آمپر متر کلمپ
      سیگنال جنریتور یا بهتر از اون فانکشن جنریتور.
      رنج کامل مقاومت ها و خازن ها .
      مقداری ترانزیستور + و منفی با آمپراژ کم تا زیاد

دیدگاه

پاسخ : درخواست کمک فوری جهت راه اندازی آزمای&

بستگی داره چقدر بخوای هزینه کنی!
        ابزار های مثل پیچ گوشتی و چهارسو(بهتره پک های کامل موبایلی رو بخرین) سیم چین در سایز کوچک و بزرگ و کف چین و دم باریک و امبردست و .....که گفتن نمیخواد ....
        در مورد تجهیزات هم همونطور که اروین جان گفتن حداقل 2 تا مولتی متر بگیر که توی کار های انالوگ نیاز میشه ....
        فانکشن جنراتور و اوسیلسکوپ هم بستگی داره به اینکه چقدر میخوای هزینه کنی ....
        در مورد هویه هم به نظر من یه استیشن هوای گرم بگیر خودتو راحت کن یا حداقل این هویه های smd با تنظیم دما رو بگیر ....(اگه هوای گرم نیاز نداری)
        یه هویه معمولی 60 وات هم برای کارای سنگین تر بگیر !
        سیم لحیم 63 37 با قطر 0.3 و 0.8
        روغن لحیم المانی
        قلع کش که میتونی چینی هم بگیری میتونی پروسکیت با goot هم بگیری ولی من خودم با چینی راحتر کار میکنم و بعد از مدتی هم یکی دیگه میخرم ...در ضمن این پلاستیک هایی هم که در بازار به اسم سر نسوز میفروشن هم خیلی خوبه جون خاصیت الاستیک داره وقتی روی محل مورد نظر بزاریش نمیزاره زیاد هوا از اطراف کشیده بشه و قلع بیشتری رو جمع میکنه
        اسفنج مخصوص برای پاک کردن نوک هویه ...
        در صورتی که میخوای smd کاری کنی خمیر قلع و فلاکس هم نیاز داری. همچینین قلع کش سیمی ...
        منبع تغذیه هم اگه یه دوقولو دوبل 0-36 5 امپر بگیری عالیه

دیدگاه

آره منبع تغذیتو اگه میتونی بالای 5 آمپر بگیر ( من که گیرم نیومد )ولی دورور بر 3 -4 آمپری نرو که مثل یه حیون 4 پا پشیمون میشی

دیدگاه

سلام دوستان

ممنون از راهنمایی هاتون

یه دوستی به من گفت میشه از پاور کامپیوتر هم به عنوان منبع تغذیه استفاده کرد ، اما نمیدونم چطوری؟!
            این مشخصات پاور منه:

acess 400W
            model 350XA

AC input
            115/230WVAC 8A/4A 50/60Hz

AC output
            115/230VAC 1A/0.5A 50/60Hz

DC output
            3.3V 5V 12V -5V -12V +5VSB
            14A 35A 16A 0.5A 0.8A 2A
            / 210W max / 9.6W max

راستی از این مقاومت و خازن و سلف و دیود و آیسی و ترانزیستور و اینا چطوری بگیرم؟

کدوما پرکاربرد و پایه ای هست تو مدارات برم از اونا هرکدوم یه مشت بگیرم

دیدگاه

نه بابا اونو بزار کنار برای کار های دیگه بدرد میخوره...

دیدگاه

هر پروژه ای که انجام میدی یه مشت از قطعاتش که پرکاربرد تره (مثلا دیگه اگه lcd داشت نیاز نیست یه مشت lcd بگیری :biggrin مثل مقاومت و خازن و ترانزیستور و دیود بگیر
                از اون مهم تر درست طبقه بندی کردنه .... چون اگه ندونی چیو کجا پیدا کنی بدردت نمیخوره....
                اگه جای مناسب داری روی یکی از دیوار های اتاقت از این قفسه های قطعات بزن و هر قطعه رو جای مخصوص قرار بده مخصوصا مقاومت و خازن
                اگه فکر میکنی جای کافی نداری یا هزینه این همه قفسه زیاد میشه میتونی مثلا دیود ها رو بر حسب نوع و خازن ها رو بر حسب ولتاژ و نوع و ..... طبقه بندی کنی ....

دیدگاه

راستی یک نکته مهم

من دستام زیاد عرق میکنند و مطمئنا تو کار کردن مشکل ساز خواهد شد ، آیا دستکشی مخصوص اینکار وجود داره؟ یا از همین دستکشا که دکترا استفاده میکنن بگیرم کافیه؟

دیدگاه

سلام دوست من
                    در مورد عرق کردن باید بگم وقتی نشستی سر کار میبینی که کل تنت عرق میکنه دیگه دستا که مهم نیست :agree:
                    در مورد اون پاور هم که گفتی برای شروع و به عنوان پایه کار بدک نیست ولی بعد باید یه منبع بخری. اگه منبع خواستی بخری منبعی بخر که با اتصال کوتاه جریان برق رو قطع نکنه و مجبور نشی مرتب اونو ریست کنی. در مورد پاور هم اون اطلاعاتی که دادی خیلی به کار نمیاد. بیشتر اونا برای معرفی جریانی هست که میتونی از دستگاه بگیری. در مورد پارو باید از رنگ سیم ها بفهمی که هر کدوم چه ولتاژی داره. مثلا قرمز +5 و زرد +12 و مشکی 0 هست. با وصل کردن هر کدوم سیمها میتونی ولتاژت رو تا حدی بسازی.
                    موفق باشی :applause:
                    فريب واژه ها را نخوريم. وقتي اولين حرف الفبا، کلاه سرش برود، فاتحه تمام کلمات را بايد خواند.
                    حامد پورهاشمي
                    شيراز-ايران
                    09365267497

دیدگاه

پیشنهاد میکنم منبع متغییر رو حتما بگیر که خیلی کارت رو راه میندازه ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X