اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد GUI یا محیطی ویژوال در labview

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد GUI یا محیطی ویژوال در labview

با سلام به همه دوستان
    من تا به حال با نرم افزار Labview کار نکردم اما الان می خوام کار با این نرم افزار رو شروع کنم . هدفم هم این هست که یک سری از داده ها رو از پورت سریال بگیرم و در یک محیط گرافیکی اون ها رو نشون بدم و بصورت یک دیتا بیس ذخیره کنم . اول نظرم این بود که از VB برای این کار استفاده کنم ولی وقتی دیدم همچنین نرم افزار خوبی در این زمینه وجود داره و اون هم بطور تخصصی نظرم عوض شد .
    الان هم خوشحال می شم نظرتون رو در این رابطه بگید .
    از کجا شروع کنم و چه کتاب و منبعی برای این کار خوبه که خونده بشه ؟
    کاش می شد توی این کلوب هم مثل کلوب AVR یک تاپیک مخصوص برای لینک دادن به فایل های آموزشی این نرم افزار بود .
    ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید.
    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

پاسخ : ایجاد GUI یا محیطی ویژوال در labview

چون خودم بیش از ده بار منبع و اینا معرفی کردم جوابتون رو به صورت پیام شخصی میدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پلنگ ایرانی!!!!
      چون خودم بیش از ده بار منبع و اینا معرفی کردم جوابتون رو به صورت پیام شخصی میدم
      حق با شماست .
      ای کاش مسئول این کلوب یک تاپیک فقط مخصوص منابع کار با این نرم افزار می ذاشت تا هرکی PDF ای چیزی داره بیاد اونجا بذاره .
      ممنون از پیامی که دادید .
      فقط یک نکته توی اون کتابی هایی که گفتید کار با محیط ویژوال هم توضیح داده شده ؟
      ممنونم

دیدگاه

مشکلی نداره
        یک پست بزنید با نام معرفی منابع labview یا مثلا آشنایی اولیه ! یه همچین چیزی
        مهمش می کنم تا بالا بمونه همیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
          مشکلی نداره
          یک پست بزنید با نام معرفی منابع labview یا مثلا آشنایی اولیه ! یه همچین چیزی
          مهمش می کنم تا بالا بمونه همیشه
          ممنونم آقا فرشاد

انشاالله دوستان تا پس فردا یک تاپیک جهت منابع آموزشی Labview می زنم تا یکسری فایل های آموزشی ای رو که دارم و تقریبا کامل هم هست به همراه فیلم های آموزشیش براتون بذارم .
          1391/2/10

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
            حق با شماست .
            ای کاش مسئول این کلوب یک تاپیک فقط مخصوص منابع کار با این نرم افزار می ذاشت تا هرکی PDF ای چیزی داره بیاد اونجا بذاره .
            ممنون از پیامی که دادید .
            فقط یک نکته توی اون کتابی هایی که گفتید کار با محیط ویژوال هم توضیح داده شده ؟
            ممنونم
            نه هیچ کدوم توضیحی ندادن خودمم هیچ جای لب ویو ندیدم که همچین المانی یا تولکیتی باشه ولی ابزاری توی لب ویو هستش که بیاد بین محیط های برنامه نویسی رابطه برقرار کنه یا اینکه مثلا برنامه به زبان سی رو کپی کنی توی اونجا و از این طریق به عنوان یک تابع یا زیر برنامه یا هرچی به اون نگاه کنی!
            حالا اگه دقیق بگی که می خوای چی کار کنی فکر کنم بهتر بتونم کمکت کنم
            راستی در مورد تایپیک اینم بگم که به نظر من سعی نکنم وقتتو بزاری برای پیدا کردن با مثلا پلود یه سری فیلم به درد نخور :NO: چون این کلیپایی که من دیدم چیز خاصی ندارن بازم میگم همون هلپ و مثال های لب ویو شاهکارن!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پلنگ ایرانی!!!!
              حالا اگه دقیق بگی که می خوای چی کار کنی فکر کنم بهتر بتونم کمکت کنم
              راستی در مورد تایپیک اینم بگم که به نظر من سعی نکنم وقتتو بزاری برای پیدا کردن با مثلا پلود یه سری فیلم به درد نخور :NO: چون این کلیپایی که من دیدم چیز خاصی ندارن بازم میگم همون هلپ و مثال های لب ویو شاهکارن!
              من می خوام عمل مانیتورینگ رو انجام بدم.همونطور که توی پست اول گفتم.
              این عکس ها رو ببین
              بابت منابع دستت درد نکنه . من خودم یک سری فایل آموزشی PDF گیر آوردم میذارم . غیر از اون فیلم ها . تقریبا کامل هم هست . تمی دونم کدوم کتاب رو اسکن کردن و من دانلود کردم . ولی انشاالله توی اون تاپیک می ذارم دوستان استفاده کنن .

دیدگاه

خوبه اما اینو بهت بگم که کاری که می خوای بکنی خوراک لب ویو ئه ! ولی باید براش زمان بذاری فکر کنم شبی دو ساعت اگه وقت بذاری تا دو سه ماه دیگه کامل راه میافتی انشاالله موفق باشی
                اگی جایی نیاز به راهنمایی داشتی خوشحال میشم اگه بتونم کمکت کنم :cry2:

دیدگاه

سلام
                  با اجازه جناب پلنگ ایرانی!!!!
                  آقا محمد اینی که شما میگی پروژه شماره 7 کتاب 11 پروژه با avr است.
                  کل پروژه اینه که میکرو توسط ADC اطلاعات (مثلا :دما ،...) رو از طریق پورت USB و آی سی واسط FT232 میفرسته تو کامپیوتر و اونجاست که لب ویو توی کامپیوتر غوغا میکنه.
                  پیشنهاد میکنم پروژه رو ببندی . واقعا ارزش داره
                  این فایلی که واست گذاشتم همه چی توش هست.(برنامه میکرو، درایور FT232 ، برنامه لب ویو)
                  توضیحاتشم تو خود کتابه
                  حقیقتش نوشتن این برنامه واسه شروع یه خرده مشکله ولی تلاشتو بکن اگه نتونستی از همین برنامه استفاده کن

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://shahmirzadi1.persiangig.com/document/P.7.rar
                  دنيا دو روز است:
                  يك روز با تو و يك روز عليه تو
                  روزي كه با توست مغرور مشو و روزي كه عليه توست مايوس نشو. چرا كه هر دو پايان پذيرند.

دیدگاه

ممنون از sangesari عزیز انجمن که اجازه مجازه نمیخواد ! هرچی می خواهد دل تنگت بگو بگو... فایلتم خیلی خوب بازم از این کارا بکن به موقع بود :applause:
                    راستی اینم حالا یادم اومد که بگم که از این لینک یه کلیپ هست که دیدنش جالبه برات+محمد م غیر از این میتونی بقیه کلیپهایی رو هم که گذاشتم رو ببینی جالبن البته اگه فیلتر شکنی چیزی داریو حالشم داشتی ،خودت بری دان کنی که خوبه البته اگه تا الان نکردی :mrgreen:
                    http://www.aparat.com/v/07ca1fa3752c...800da282168354

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X