اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با نیبل یک بایت در bascom

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با نیبل یک بایت در bascom

با سلام دوستان عزیز راستش به مشکلی بر خورد کرده ام که شاید برای اساتید سادس اما برای من مشکلی شده می خواهم در bascom یک بایت را به دو نیبل تقسیم کنم (ls & ms) اما دستوری نیافتم دو دستور (low & high) هست اما برای داده از نوع word نه بایت چه کار کنم؟

پاسخ : کار با نیبل یک بایت در bascom

باید از تکنیک ماسک کردن استفاده بکنید
    یعنی شما می خواید عددتون رو از نظر محتوا به دو قسمت تقیسم بکنید ( اگه نه می خواید عدد دو به دوتا سایز 4 بیتی تقسیم بکنید باید بدونید این کار امکان نداره فقط می تونید 4 بیت رو به صورت بایتی از هم جدا بکنید )
    فرضا عددتون 11011111 هستش
    حالا می خواید 4 بیت بالائی رو بردارین
    کافیه این عدد رو با این با 11110000
    and
    بکنید تا اون قمستتون جدا بشه
    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا حاجی زاده
      باید از تکنیک ماسک کردن استفاده بکنید
      یعنی شما می خواید عددتون رو از نظر محتوا به دو قسمت تقیسم بکنید ( اگه نه می خواید عدد دو به دوتا سایز 4 بیتی تقسیم بکنید باید بدونید این کار امکان نداره فقط می تونید 4 بیت رو به صورت بایتی از هم جدا بکنید )
      فرضا عددتون 11011111 هستش
      حالا می خواید 4 بیت بالائی رو بردارین
      کافیه این عدد رو با این با 11110000
      and
      بکنید تا اون قمستتون جدا بشه
      موفق باشید

همین کاری که گفتید رو میتونه در دو قسمت 11110000 و 00001111 با بایت اصلی and کنه و در 2 متغیر قرار بده. بعد میتونه 4 بیت شیفت بده
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

منظورم این بود که متغییرهای 4 بیتی ندارم ( سایز 4 بیت )
        همونظوری که گفتم با روش ماسک میشه
        موفق باشید

دیدگاه

دوستان عزیز از توجه شما ممنون راستش من از شیوه جناب روباه استفاده می کردم یعنی اول به قول اقای حاجی زاده ماسک میزدم و بعد همانطور که روباه عزیز فرمودند اون رو شیفت میدادم اما از اونجای که تازه کارم فکر می کردم این کاری که من میکنم اماتوریست و حتما یک شیوه حرفه ای وجود داره
          اما حالا که دوستان تایید کردند به خودم کمی امیدوار شدم :wow: باز هم ممنون

دیدگاه

یک نکته:
            برای موفقیت در برنامه نویسی فکر اصول گرایی نباش.همه برنامه نویسهای موفق همیشه از راههای جدید استفاده میکنن
            خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X