ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2012/04/19
    8
    0

مشکل Discovery kit for STM32 F4 series

سلام

من يه برد STM32F407VGT6 -discovery گرفتم و ميخوام همان مسئله قبلي(که در پست مشکل در "سرعت IO در AT91SAM9x512 "مطرح شد) را اينجا تست کنم. چند موضوع جالب اينجا وجود داره

1- وقتي فقط يه پايه را در main برنامه toggle کني به سرعت 33MHz در خروجي ميرسي که بسيار جالب توجه هست.

2- من دو تا وقفه خارجي را فعال کردم و به ورودي هرکدوم پالس 2MHz دادم و تو هرکدام از دو تا وقفه يک پالس روي خروجي ايجاد کردم و در واقع تونستم با سرعت 2MHz از پالس ورودي منظم بخونم و روي دو تا خروجي همزمان با سرعت 2MHz بنويسم. اين در مقايسه با سرعت افتضاح اون اتمل خوب خيلي عاليه. البته اگر در دو تا پروسسور بلوک دياگرام ها را مقايسه کنيد کاملا مشخص ميشه که از نظر باس STM بسيار بسيار بهينه تر و قويتر عمل کرده.

مشکل اينجاست که گزينه اول کاملا مبتني بر ديتاشيت است(البته پايين تر از ديتاشيت است به خاطر اينکه برنامه با C نوشته شده). ولي من انتظار داشتم که بتونم حداقل 4 تا 5 ورودي را با اين سرعت بخونم و حدود 20 تا خروجي را نيز با همين سرعت روش داده بذارم و همزمان يک تايمر يک مگاهرتز هم داشته باشم که نشد چرا؟

البته اگر از PWM استفاده کنم ميتونم گزينه دوم را با يک خروجي 6MHz روي PWM داشته باشم ولي به دردم نميخوره؟

من اصلا دارم به بن بست ميرسم که اگر من بخوام يه الگوريتم را با سرعت بالاي 20MIPS اجرا کنم و در کنارش بتونم با 30 تا IO با سرعت 2MHz کار کنم، چه گزينه هايي براي انتخاب دارم(البته FPGA گزينه بسيار خوبيه و من ميخوام که با C++ کار کنم و يه همچين کامپايلر و زباني براي FPGA نداريم و حداکثر همون C هست)؟
    2010/05/09
    930
    36

پاسخ : مشکل Discovery kit for STM32 F4 series

با سلام

من هنوز با این چیپ شروع نکرده ام.

با اینحال ، پورت بیتهای ورودی را به صورت همزمان از پورت ورودی بخوانید و
    خروجی ها را هم با هم در یک رجیستر ( متغیر ) ترکیب کنید و همزمان در پورت خروجی قرار دهید.

در همان AT91SAM7X256 با فرکانس 48 مگاهرتز، با پورت 8 بیتی و LCD-N96 ELT320240 به سرعت انتقال1 تا 1.5 میلیون بار در ثانیه (1 تا 1.5 میلیون بایت در ثانیه) می رسیم.

اینجا باید تا 10 برابر افزایش را ببینیم.

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
    2012/04/19
    8
    0

پاسخ : مشکل Discovery kit for STM32 F4 series

سلام

ما تو پست "مشکل در سرعت IO در AT91SAM9x512" راجع به اين قضيه حرف زديم و من نمونه برنامه ها را گذاشته بودم. در اين پروسسور جديد هم من از پکيج خود ST استفاده کردم (که البته بهينه نبود و باعث ميشد سرعت کند بشه و من اصلاحشون هم کردم)و نتيجه هموني شد که گفتم.

در مورد LCD رنگي بحث يه مقدار فرق ميکنه . شما براي نوشتن روي LCD يه تعدادي داده را پشت سر هم روي LCD ميفرستي(احتمالا با for) و احتمالا ميکرو کار ديگه اي نميکنه.

شما بردي دم دستت هست که اين را تست کني ببيني که آيا ميتوني يه تايمر با سرعت وقفه 2MHz درست کني که داخلش يک پايه خروجي toggle بشه؟(با همون اتمل 7x256)

ممنون
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3