اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل Discovery kit for STM32 F4 series

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل Discovery kit for STM32 F4 series

سلام

من یه برد STM32F407VGT6 -discovery گرفتم و میخوام همان مسئله قبلی(که در پست مشکل در "سرعت IO در AT91SAM9x512 "مطرح شد) را اینجا تست کنم. چند موضوع جالب اینجا وجود داره

1- وقتی فقط یه پایه را در main برنامه toggle کنی به سرعت 33MHz در خروجی میرسی که بسیار جالب توجه هست.

2- من دو تا وقفه خارجی را فعال کردم و به ورودی هرکدوم پالس 2MHz دادم و تو هرکدام از دو تا وقفه یک پالس روی خروجی ایجاد کردم و در واقع تونستم با سرعت 2MHz از پالس ورودی منظم بخونم و روی دو تا خروجی همزمان با سرعت 2MHz بنویسم. این در مقایسه با سرعت افتضاح اون اتمل خوب خیلی عالیه. البته اگر در دو تا پروسسور بلوک دیاگرام ها را مقایسه کنید کاملا مشخص میشه که از نظر باس STM بسیار بسیار بهینه تر و قویتر عمل کرده.

مشکل اینجاست که گزینه اول کاملا مبتنی بر دیتاشیت است(البته پایین تر از دیتاشیت است به خاطر اینکه برنامه با C نوشته شده). ولی من انتظار داشتم که بتونم حداقل 4 تا 5 ورودی را با این سرعت بخونم و حدود 20 تا خروجی را نیز با همین سرعت روش داده بذارم و همزمان یک تایمر یک مگاهرتز هم داشته باشم که نشد چرا؟

البته اگر از PWM استفاده کنم میتونم گزینه دوم را با یک خروجی 6MHz روی PWM داشته باشم ولی به دردم نمیخوره؟

من اصلا دارم به بن بست میرسم که اگر من بخوام یه الگوریتم را با سرعت بالای 20MIPS اجرا کنم و در کنارش بتونم با 30 تا IO با سرعت 2MHz کار کنم، چه گزینه هایی برای انتخاب دارم(البته FPGA گزینه بسیار خوبیه و من میخوام که با C++ کار کنم و یه همچین کامپایلر و زبانی برای FPGA نداریم و حداکثر همون C هست)؟

پاسخ : مشکل Discovery kit for STM32 F4 series

با سلام

من هنوز با این چیپ شروع نکرده ام.

با اینحال ، پورت بیتهای ورودی را به صورت همزمان از پورت ورودی بخوانید و
    خروجی ها را هم با هم در یک رجیستر ( متغیر ) ترکیب کنید و همزمان در پورت خروجی قرار دهید.

در همان AT91SAM7X256 با فرکانس 48 مگاهرتز، با پورت 8 بیتی و LCD-N96 ELT320240 به سرعت انتقال1 تا 1.5 میلیون بار در ثانیه (1 تا 1.5 میلیون بایت در ثانیه) می رسیم.

اینجا باید تا 10 برابر افزایش را ببینیم.

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

پاسخ : مشکل Discovery kit for STM32 F4 series

سلام

ما تو پست "مشکل در سرعت IO در AT91SAM9x512" راجع به این قضیه حرف زدیم و من نمونه برنامه ها را گذاشته بودم. در این پروسسور جدید هم من از پکیج خود ST استفاده کردم (که البته بهینه نبود و باعث میشد سرعت کند بشه و من اصلاحشون هم کردم)و نتیجه همونی شد که گفتم.

در مورد LCD رنگی بحث یه مقدار فرق میکنه . شما برای نوشتن روی LCD یه تعدادی داده را پشت سر هم روی LCD میفرستی(احتمالا با for) و احتمالا میکرو کار دیگه ای نمیکنه.

شما بردی دم دستت هست که این را تست کنی ببینی که آیا میتونی یه تایمر با سرعت وقفه 2MHz درست کنی که داخلش یک پایه خروجی toggle بشه؟(با همون اتمل 7x256)

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X