اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال دو مدار با زمین غیر یکسان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال دو مدار با زمین غیر یکسان

اتصال دو مدار با زمین غیر یکسان چگونه صورت می گیرد
    یعنی چجوری می توان این دو مدار مجزا به یک مدار تبدیل شود
    (بین گراند ها اختلاف ولتاژ وجود دارد)
    ^^^^^^^^^^^^^
    خواستن توانستن است

^^^^^^^^^^^^^

پاسخ : اتصال دو مدار با زمین غیر یکسان

نوشته اصلی توسط farshad_ravaee
    میشه سیگنال رو به صورت تفاضلی به مدار دوم داد.ولی فکر نمیکنم دنگ و فنگش کمتر از اتصال گراند دو مدار به هم باشه.
    افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

کار که نشد نداره بستگی به مدار شما برای یکی کردن داره اگر نقشه داری بزاری بهتر میشه در موردش بحث کرد

دیدگاه

شما خیلی راحت دوتا گراند رو بهم وصل کنید .
        اختلاف ولتاز وقتی معنی داره که شما دو ولتاز رو نسبت به یک نقطه پتانسیل بسنجید .
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

حالا مدارهاتون چی هستن ، اگه میشه برای یادگیری امثال من هم که شده نقشه خودش یا مثالی شبیه بهش رو بذارید...

ممنون میشم...

دیدگاه

تو مدارش حتما یه قسمت قدرت داره که زمین اون نسبت به زمین دیجیتال اختلاف ولتاژ داره. تو خیلی موارد دیدم که 2 تا زمین رو با یه مقاومت چند اهمی به هم وصل میکنن.
            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

سلام
              من با تجربه ی کوچیکی که دارم یک بار با این موضوع مواجه شدم مشکل من این جور بود که تو قسمت قدرت زمین سوئیچ هام رو دونه دونه به یه زمین اصلی وصل کرده بودم و این باعث شده بود که تو قسمت زمین اختلاف ولتاژ 4v رو داشته باشم که یه فاجعه بود.
              با یه این کاره که مشورت کردم بهم گفت که زمین های سوئیچ رو اول بهم متصل و بعد همه رو به زمین اصلی متصل کنم .با این کار مدارم جواب داد .این یه تجربه واسه من تازه کار تو قدرت بود. :wow:
              مدار من یه اینورتر تک فاز به سه فاز بود.
              آیه: "فرشتگان و ارواح در یک روز به او (مذکر) صعود کردند که این معادل پنجاه هزار سال برای انسان است"!
              در بیرون یک میدان گرانشی زمان اینگونه است: ∆t= ∆t0/ (1-v^2/c^2) ^0.5
              ∆t زمانی است که برای متحرک معادل گذر ایستگاهی است.و V سرعتی است که به شاهد ایستگاهی نسبت داده می شود.
              ∆t0 زمانی است که برای فرشتگان می گذرد.سرعت نور در خلا 299792.458 کیلومتر بر ثانیه است.
              از معادله ی بالا می توانیم آن سرعت ناشناخته را حساب کنیم:v =c (1-(1^2/(50000*12*27.321661)^2))^0.5 که این عدد برابر است با v = 299792.4579999

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ALI.MADAN
                باعث شده بود که تو قسمت زمین اختلاف ولتاژ 4v رو داشته باشم که یه فاجعه بود.
                این مساله میشه یک باز کنیم
                این اختلاف پتانسیل 4 ولت رو نسبت به کدوم نقطه نمایش میداد .
                یعنی دوسیر سیم / ترک زمین مثلا 4 ولت نسبت بهم اختلاف پتانسیل داشت ؟ مگه مقاومت یک ترک مس یا سیم مس محدود در یکی دو متر چقدره که میتونه مثلا اولش نسبت به انتهاش 4 ولت اختلاف داشته باشه .
                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

قبلا هم به این موضوع اشاره کردم که با توجه به نقشه و مدار میشه راهکار داد
                  ولی در کل زمﯿـن کـردن الکترﯾکﯽ بر سه نوع است :
                  الف) زمﯿن کردن مستقﯿم وﯾا بدون واسطه (زمﯿن کردن با مقاومت کم یا مقاومت خود مدار )
                  ب ) زمﯿن کردن غﯿر مستقﯿم ﯾا با واسطه (توسط مقاومت اهمﯽ- سلفﯽ وﯾا خازنﯽ )
                  ج ) زمﯿن کردن باز (توسط برقگﯿر یا قطعاطی مشابه )
                  که بسته به نوع مدار انتخاب میشه
                  الف) در مدارات سوچینگ تا جای ممکن مدارات فشرده میشوند تا القاء کمتری بوجود اید بدلیل فرکانس کاری بالا در مدار نمیتونیم قطعات را تک تک زمین کنیم
                  در مدارات فرکانس بالا تمامی سیمها را میتوان سلفهایی با مقادیر متفاوت در نظر گرفت
                  پهترین راه برای ارت کردن کردن مدارات سویچینگ این است که ابتدا بخشهای مختلف را بهم وصل و سپس به ارت اصلی متصل نماییم ( ایجاد یک سلف واحد بجای چندین سلف) ایجاد یک سیم ارت در مدار بجای چندین سیم ارت.
                  ب ) در زمانی که منبع تغذیه دو سر دارد و احتیاج به سر وسط یا زمین است بسته به نوع مدار از خازن مفاومت میتوان استفاده کرد.
                  اگر در میان مدار بخواهیم دو بخش را بهم وصل و زمین کنیم از سلف ( با مقاومت داخلی بالا ) بهره میبریم .
                  ج ) زمانی که دو مدار به صورت جدا از هم کار میکند و احتیاج به یک نقطه(ارت) جهت تخلیه بار در صورت اتصال کوتاه دارند در این حالت از بقگیر استفاده میکنیم
                  به تعداد هر مدار باید یک برقگیر جدا به نقطه مشترک (ارت) وصل شود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X