اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعویض یا جایگزینی کابل فلت ال سی دی ماشین حساب کاسیو ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعویض یا جایگزینی کابل فلت ال سی دی ماشین حساب کاسیو ؟؟؟

سلام دوستان :smile:
    خوبید ؟

به این شکل های نگاه کنید :sad:

این ماشین حساب CASIO FX-82TL منه که حدود 7 ، 8 ساله که دارم ازش استفاده میکنم
    بنا به دلایلی کابل فلت LCD اش از روی بورد اصلی ماشین حساب جدا شده ، نمیدونم تا حالا این کابل ها رو دیدید یا نه :sad:
    خیلی نازک هستند و به نظر میرسه هادی جریانی که در اونا به کار رفته گرافیت یا یه چیزی شبیه به اون باشه
    چند تا سوال در این مورد داشتم

1) از این کابلها تو بازار پیدا میشه یا نه ؟
    2) اسم این کابل ها چیه ؟ (من با توجه به شکلش بهش کابل فلت میگم)
    3) این کابل ها چه جوری به BOARD و LCD وصل میشند (با چسب یا ...) ؟
    4) به نظرتون نمایندگی تعمیرات کاسیو میتونه کاری بکنه یا میگه که دستکاری شده و قبول نمیکنه؟
    5) به نظرتون راه دیگه ای برای متصل کردن مجدد این LCD به بورد وجود نداره (روش های ابتکاری و ...) ؟

قیمت این ماشین حساب 7 سال پیش 8500 تومن بود حالا هم فکر کنم اگه باشه حدود 7 تومن هستش
    ولی من با این ماشین حساب خاطره ها دارم

خیلی ممنون :smile:
    از ماست که بر ماست !

پاسخ : تعویض یا جایگزینی کابل فلت ال سی دی ماشین حساب کاسیو ؟؟؟

والله فکر نکنم به راحتی بشه پیدا کرد
    ولی خوب این که ناقص شده
    والله اون کابل دو لایه است و بهم چسبیده
    خوب اون رو از قسمت بریده شده کمی باز بکنم بعد از سیم های لاکی نازک پیدا بکن سر اونا رو لخت بکن بعد قسمت انتهای سر بریده شده فلت رو روی یه مقوا بچسبون تا فیکس بشه
    حالا این طرف آروم آروم سیم لاکی ها طرف لخت رو وارد وسط اون لایه بکن و به گرافت مربوطه اتصال بده و یه چسب کوچولو بزن روش تا باز نشه همین طوری برو جلو
    البته من این کار رو نکردم ولی این به ذهنم رسید
    البته اول تستس بکن ببین دو نقطه گرافیت به هم اتصال الکتریکی دارن :icon_razz: شوخی کردم
    باید اضافه بکنم کار سختیه ولی اگه دوستش داری باید بهش عشقتو ثابت بکنی :applause:
    موفق باشی

دیدگاه

اگه خیلی داغون نشده باشه با حرارت میشه اونو چسبوند یه سری خاص برای هویه وجود داره که به شکل T هست و یه رویه از جنس لاستیک نسوز داره فلت رو دقیقا سر جای خودش قرار بدین و با اون سری با فشار ملایم گرمش کنین اگه اون سری رو ندارین شاید بتونین با هویه معمولی ( که خیلی گرم نباشه )و با استفاده از یه تکه کاغذ بین فلت و نوک هویه برای جلوگیری از سوختن فلت این کار رو انجام بدین . در آخر هم با استفاده از کمی اسفنج یه فشار دائمی برای اتصال بهتر روی فلت ایجاد کنین. یه سری هم به تعمیر کارای موبایل بزنین شاید بتونن کمکتون کنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
        اگه خیلی داغون نشده باشه با حرارت میشه اونو چسبوند یه سری خاص برای هویه وجود داره که به شکل T هست و یه رویه از جنس لاستیک نسوز داره فلت رو دقیقا سر جای خودش قرار بدین و با اون سری با فشار ملایم گرمش کنین اگه اون سری رو ندارین شاید بتونین با هویه معمولی ( که خیلی گرم نباشه )و با استفاده از یه تکه کاغذ بین فلت و نوک هویه برای جلوگیری از سوختن فلت این کار رو انجام بدین . در آخر هم با استفاده از کمی اسفنج یه فشار دائمی برای اتصال بهتر روی فلت ایجاد کنین. یه سری هم به تعمیر کارای موبایل بزنین شاید بتونن کمکتون کنن
        ممنون
        مساله اینه که این کابله دیگه کوتاه شده و تا روی برد نمیرسه
        در ضمن همون طور که آقا رضا گفت دو لایه هستش که وقتی میخوای لایه پایینی رو جدا کنی همه چیزی می ریزه بهم
        هم خیلی سخت جدا میشه و هم وقتی که جدا شد اون قسمتی که باید به بورد وصل بشه از بین رفته و دیگه نمیشه کاریش کرد
        به نظرم این کابل ها اگه تو بیرون باشند خودشون از ابتدا و انتها بدون روپوش هستند تا بشه به بورد یا ال سی دی وصل شون کرد
        شایدم ال سی دی و کابل با هم هستند و فقط طرف بوردش بدون روپوشه که اونم با این روش شما میشه چسبوند
        فکر کنم فقط نمایندگی تعمیرات کاسیو از این ال سی دی ها یا کابل ها داشته باشه (اونم احتمالاً)
        :sad:

شما از این آتاری دستی ها دیده بودین همونایی که اندازه ماشین حساب های مهندسی هستند
        ال سی دی اون ها با یه سری پلاستیک راه راه که هادی جریان هستند به بورد وصل میشند
        به نظرم از اون پلاستیک ها پیدا کنم و یه دونه بورد کوچولو هم درست کنم
        و با اون پلاستیک اول به بورد خودم ال سی دی رو اتصال بدم (کابلش رو کلاً بکنم)
        و بعدش اون بورد رو به برد اصلی ماشین حساب لحیم کنم

به نظرتون از اون پلاستیک ها کجا میشه پیدا کرد ؟
        یا اصلاً پایه های این جور ال سی دی ها رو چطور میشه به جایی اتصال داد ؟
        از ماست که بر ماست !

دیدگاه

سلام
          به نظرم یک تکه برد ظریف رو اسید کاری کن تا فقط انتهای کابل رو بسازی با چند میلیمتر از ارتباطش رو. بعد سر کابل خرابت رو خوب روی این برد ظریف چسب بزن. یه جور ماژیکهایی تو جمهوری هست که رساناست و میتونی از اون برای ارتباط دادن بین سر فلت کیبل خراب و برد آماده شده استفاده کنی. حالا از سر برد به هر جا میخوای ارتباط بده. حتی اگر کار خیلی ظریفه میتونی یک تکه کاغذ محکم یا تلق رو بچسبونی زیر فلت کیبل و ال سی دی بعد با این ماژیکه ردیفش کنی. فکر میکنم مشکلت حل بشه هر چند فکر میکنم فلت کیبلش رو بتونی پیدا کنی تو بازار.

خواجه جعفری
          اللهم صل علی فاطمة و ابیها، و بعلها و بنیها، و سر المستودع فیها،
          بعدد ما احاط به علمک...

دیدگاه

سلام
            آقا دست رو دل من گذاشتی :cry2: منم یه پارس حساب دارم که همین مشکل رو پیدا کرده اما با این تفاوت که کابل فلت از LCD جدا شده :sad: اینو میشه کاریش کرد؟

دیدگاه

از این کابلها تو پاساژ فتوت میفروشند.
              یادم نیست کدوم مغازه بود ولی یادمه که داشتند.
              الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

سلام
                عزیزم اینا یه جور کابل فلته که با اتو فلت می چسبه .
                اتو فلت هم یه چیزیه شبیه تی انگلیسی که سر هویه می ذارندش. نوکش از یه جور پلاستیک درست شده که داغ می شه اما نمی سوزونه. درست مثل دوخت پلاسته . حالا به هر حال این داغ می شه و این جور فلت ها را باهاش می چسبونند.
                قیمتش را هم جدیدا نمی دونم ولی من 6 ماه پیش 2000 تومن خریدم . البته این جا تو اصفهان . اون جایی که شما ساکنید را نمی دونم.

در ضمن یه وقت به سرت نزنه با سر هویه بخواهی درستش کنی. هویه خالی می سوزونه. حتما اتو فلت می خواد
                از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

ممنون از همه دوستان
                  دیروز رفتم پرسیدم ، قیمت نوی ماشین حساب من 5.000 تومن هستش
                  برای تعمیر هم گفتند که حداقل 3.000 تومن می گیرند ! یعنی اصلاً به صرفه نیست و آدم میره نوش رو میخره
                  ولی این که ادم بتونه خودش درستش کنه یه چیز دیگه هستش
                  حالا میرم از بازار میپرسم ببینیم از این کابل ها یا هویه های تی دارند یا نه ؟

راستی همون طور که گفتم این کابل دو لایه هستش
                  الآن تو شکل شما نمای بالایی کابل رو میبینید و اون راه راه ها همون هادی جریان هستند
                  ولی پشت این کابل کامل سیاه هستش یه لایه پلاستیکی سیاه
                  حالا من چطوری یکم از این لایه پلاستیکی رو جدا کنم تا سر هادی های جریان لخت بشه و بتونم رو بورد بچسبونمش ؟؟؟

ممنون از همه دوستان :smile:
                  (تشکر)
                  از ماست که بر ماست !

دیدگاه

اصلا به این فلت دست نذاری ها . فکر این که این را که اینو بکنی و یه بار دیگه بچسبونی را از سرت بیرون کن.

نمی دونم . اگه هم می خوای بکنش اما قبلش فاتحه ماشین حسابتم بخون

با این کارت هم سیم فلتت داغون می شه هم کانکتورهای روی LCD

با اتو فلت بکش بهش خودش می چسبه
                    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام از کجا باید آدرس نمایندگی های کاسیو رو پیداکنم؟من ماشین حسابم مدل fx 3600 هستش.کابل فلتش وصله، نمیدونم مشکلش ال سی دیه،چیه !هرکاری میکنم هیچی نمایش داده نمیشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X