اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اعلام حریق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اعلام حریق

با سلام :agree:
    من یه سیستم اعلام حریق معمولی نصب کردم که شامل تعدادی دتکتور دود و حرارته ولی بعد از گذشت چند دقیقه چراغ زون روشن شده و آلارم داخلی دستگاه به صدا در میاد با ریست کردن برطرف میشه ولی بازم بعد از یه مدت کوتاه آلارم میده اگه کسی اطلاعات داره لطفا منو راهنمایی کنه.
    البته من مقاومتی ته خط نگذاشتم چون نمیدونم واقعا لازم هست یا نه؟ :read:

پاسخ : اعلام حریق

نوشته اصلی توسط asad2006
    من یه سیستم اعلام حریق معمولی نصب کردم که شامل تعدادی دتکتور دود و حرارته ولی بعد از گذشت چند دقیقه چراغ زون روشن شده و آلارم داخلی دستگاه به صدا در میاد با ریست کردن برطرف میشه ولی بازم بعد از یه مدت کوتاه آلارم میده اگه کسی اطلاعات داره لطفا منو راهنمایی کنه.
    [hr]
    سلام دوست عزیز ، عذر میخوام اگه من بخوام اعلا حریق و آیفون تصویری یا هرچی به برق ساختمون مربوط میشه یاد بگیرم تو ابتدای قذم باید چیکار کنم ؟
    ممنون میشم اگه رهنمایی کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط asad2006
      به نظر میاد مقاومت انتهای خط مشکل کار باشه
      اگه باز هم راه نیفتاد باید تک تک دتکتور ها رو چک کنی اگه حتی یکیشون خوب بسته نشده باشه ایراد پیدا خواهد کرد

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

با سلام و احترام و تشکر از پاسخ شما :biggrin:
        منظورتون از این مقاومت انتهایی خط چیه؟ (همون مقاومت 4.7 تا 6.8 کیلو را میگید)
        اصلا دلیل قرار دادن این مقاومت چیه؟ و چرا رو خود سنسورا تعبیه نشده؟

دیدگاه

این مقاومت بین 470 تا 680 اهم ه
          روی دتکتور پیاده نمیکنن چون معلوم نیست کدوم آخری باشه
          اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

با سلام و تشکر از شما در خصوص پاسخهای شما
            من مقدار مقاومتارو تو یه مقاله 4.7 تا 6.8 کیلو خوندم . پس مقدارشون بر حسب اهمه یعنی 470 تا 680 اهمه و اون چیزی که من خوندم اشتباه بوده؟
            اگه تو یه زون مسیر دو راهی باشه و در انتها یکی بشن و وارد یه زون دستگاه بشن باید ته هر کدوم از شاخه ها هم یه مقاومت گذاشت؟ یا اصلا نمیشه یه زون را دو شاخه کرد؟ :smile:

دیدگاه

با سلام.دوست عزیز شما برای پنل مرکزی باتری 24 ولت در نظر گرفتی؟دستگاه اعلام حریق با ولتاژ 24 ولت dc کار میکنه که اگر برق رفت باتری وارد مدار بشه.اگه باتری و برق 220 هردو با هن به پنل مرکزی متصل نباشه دستگاه بازر میزنه.وقتی برق میره باتری وارد مدار میشه و تا نیومدن برق بازر دستگاه میزنه.وفتی برف اومد باتری وارد مدار شارژ میشه و بازر قطع میشه.البته نوع دستگاه هم مهمه که چی باشه چون بعضی از دستگاهها قابلیت این رو دارن که بازرشون رو قطع کنید.در مورد مقاومت انتهای خط باید بگم که دتکتور در حالت عادی بصورت مدار بسته میباشه که وقتی مدار باز میشه دتکتور عمل میکنه و اگه مقاومت وجود نداشته باشه دتکتور عمل میکنه.مقاومت مدار دتکتور را میبنده.

دیدگاه

سلام.میخواستم یه پنل اعلام حریق طراحی کنم اما نمیدونم ورودیای پنل باید از چه نوعی باشن.یعنی خروجیه دتکتور ها ولتاژه ؟چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X