اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل برای اتصال صفحه کلید به AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل برای اتصال صفحه کلید به AVR

سلام:
    من می خوام صفحه کلید رو به AVR وصل کنم ولی به مشکل برخوردم از این قرار که می خوام با هر با فشار دادن صفحه کلید یک با متغییر به LCD ارسال بشه و برای ارسال مجدد کاربر کلید رو رها کنه و یک بار دیگر کلید رو فشار بده

پاسخ : مشکل برای اتصال صفحه کلید به AVR

با سلام
    دوست عزیز فکر می کنم شما توی قسمت برنامه نویسی مشکلی نداری فقط وقتی برنامه رو نوشتی دیدی که وقتی یه بار کلیدر و فشار می دی چند بار عدد روی ال سی دی نشون داده میشه اون رو با یه تاخیر نرم افزاری میشه حل کرد ولی واسه کسی که بی خیال فشار دادن کلید بشه
    واسه منظور شما ساده ترین کار اینه که یه وقفه درست بکنی
    خوب یعنی این حرفم !!!
    یعنی این که اگه کی بورد فشرده شد وقفه به میکرو داده بشه و میکرو یه بار کی بورد رو بخونه و دیگه نخونه تا وقتی که دیگه اون وفقه نیاد و در اصطلاح وقفه خارجی نیاد
    اگه توی برنامه نویسی مشکل داری می تونی واسه خوندن کی بورد از وقفه استفاده بکنی از همون وقفه ات یه دونه هم بده به یکی از پین های آزادت وقتی داخل روتین وقفه هستی می تونی اون پین رو تا قبل از برگشت از روتین چک بکنی

این وقفه رو واسه کی بورد به سه طریق خیلی ساده می تونی درست بکنی
    1- با ا استفاده از ای سی 74922 ( این ای سی حالتی داره که توی اون اگه کلیدی فشارداده شد و باقی موند عدد رو فقط یه بار اسکن می کنه تا وقتی که صفحه کلید رو ول بکنید ) البته قیمت این ای سی حدود 7 هزارتومنه یعنی نمی صرفه :mrgreen:
    2- با استفاده از یه ای سی NAND 4 ورودی تمام ستون هاتون رو تعقیب بکنی
    چون شما داری سطرها رو جاروب می کنی وستون ها رو می خونی اگه کلیدی فشار داده شده صفر اون سطری که دار صفر رو می چرخونه با اون ستونی که داره هی خونده میشه ........ القصه این موقع چون ستون هات به NAND وصل بودن و اون ستون ها خونده می شدن و 1 منطقی بودن با حضور یه صفر در اثر فشرده شدن یکی از کلید ها خروجی اش میشه 1 یعنی یه وقفه 0 به 1 داری و القصه بقیه ماجرا رو خودت می دونی

3- همین کار بالا رو می تونی خیلی ساده با استفاده از 4 تا دیود انجام بدی
    کاتد هر کدوم رو به سطر مربوطه بزن اند رو همگی باهم به اون پایه وقفه و پینی که گفتم
    ای خدا بخوای نقشه اشو می ذارم عجب بد نوشتم من :redface:

دیدگاه

سلام
      میتونی یه متغیر 1 بیتی تعریف کنی که تا کلید فشار داده شد و نمایش بار اول اجرا شد تغییر وضعیت بده و وضعیت قبلی اونو شرط اجرای نمایش قرار بده و همینکه کلید رها شد وضعیت اولیه را بهش بده
      poweng

دیدگاه

سلام
        من توی یه پروژه خاص میخواستم ترکیبی کار کنم. یعنی بعضی از کلیدها رو میخواستم وقتی طرف دستش رو نگهداشت بعد از یه مدتی کلید رو تکراری بخونه و ادامه بده. مثل کلیدهای کاراکترها در کیبورد کامپیوتر که البته مدت انتظار و سرعت تکرار با حلقه های تاخیر قابل کنترله. توی همون صفحه کلید بعضی از کلیدها رو میخواستم اگر فشرده شد تا دستش رو برنداشته کلید تکراری قبول نکنه. در این حالت بعد از روتین هر کلید یه حلقه گذاشتم که مادامی که مقدار کلید دوباره تغییر نکرده تو اون حلقه بچرخه. تا تغییر کرد بره به روتین تعیین کلید و کاری که میخواهید رو انجام بده.

حسین خواجه جعفری
        اللهم صل علی فاطمة و ابیها، و بعلها و بنیها، و سر المستودع فیها،
        بعدد ما احاط به علمک...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین خواجه جعفری
          در این حالت بعد از روتین هر کلید یه حلقه گذاشتم که مادامی که مقدار کلید دوباره تغییر نکرده تو اون حلقه بچرخه. تا تغییر کرد بره به روتین تعیین کلید و کاری که میخواهید رو انجام بده.
          حسین خواجه جعفری
          سلام:
          اگر کلید فشرده نشده میبایست یه سری عملیات های دیگری رو انجام بده
          با این اوصاف چه نظری دارید

دیدگاه

سلام
            با این فرض فکر کنم بهترین راه اینه که رفتن به روتین پیدا کردن کلید با وقفه باشه. بعد که رفت توی روتین وقفه یا همون روتین کیبرد پیدا کنه ببینه کلید فشرده شده کدومه و کاری رو که میخوای انجام بده بعد از روتین وقفه بیاد بیرون.
            کارهاش رو انجام بده تا وقفه بعدی.
            البته باید برنامش رو نوشت تا اشکالاتش در بیاد.

حسین خواجه جعفری
            اللهم صل علی فاطمة و ابیها، و بعلها و بنیها، و سر المستودع فیها،
            بعدد ما احاط به علمک...

دیدگاه

میشه برنامه رو واسه من بفرستید.
              fery_eshghooli200@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X