اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوی کنترل یک سروو موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوی کنترل یک سروو موتور

با سلام خدمت تمامی دوستان

من یه سوال در مورد سروو موتورها برام پیش اومده و چون خود موتور رو در دسترس ندارم به مورد شک دارم؟ :question:
    آیا بعد از ارسال پالس PWM به سرور برای حفظ موقعیت کنونی موتور مجددا باید همین پالس رو به سروو بفرستیم؟

واضح تر بگم مثلا سرور میخوام رو 75 درجه ثابت نگه دارم. پس من پالس PWM مربوط به موقعیت 75 درجه را به سرور اعمال کردم و سروو هم در این موقعیت قرار گرفت. (با فرکانس 50 هرتز یک بار این عمل اجرا شد) مثلا میخام تا 2 دقیقه دیگه تو هم موقعیت بمونه. آیا لازم است در این مدت زمان 2 دقیقه مجددا پالس PWM 75 درجه ارسال شود؟ یا نه همون یک بار کافی است.

البته در پروتئوس که امتحان کردم این طوری بود که اگر یه بار پالس 75 درجه رو بفرستی و تا 2دقیقه دیگه هیچ پالسی نفرستی سروو همون موقعیت خودشو حفظ میکنه و این همون چیزی که من میخام. آیا تو عمل هم همین اتفاق خواهد افتاد؟

ممنون میشم از دوستانی که عملی کار کردن یا تجربه دارن به سوال ما جواب بدن
    با تشکر
    آموزش گام به گام برنامه نویسی AVR به زبان C در کامپایلر Atmel Studio (www.picpars.com/372/)
    آموزش گام به گام برنامه نویسی AVR به زبان C در محیط کدویژن (www.picpars.com/351/)

پاسخ : نحوی کنترل یک سروو موتور

سلام
    برای اینکه سروو موقعیت خودشو حفظ کنه باید یه پالس pwm با فرکانس 50Hz به طور دائم بهش اعمال بشه!
    حالا با تغییر عرض این پالس موقعیت هم تغییر میکنه و با ثابت موندن عرض پالس توی همون موقعیت میمونه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X