اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رادیو 0 تا 900 مگاهرتز با کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رادیو 0 تا 900 مگاهرتز با کامپیوتر

درود دوستان عزیز و گرامی می خواستم ببینم کسی میتونه راهنمایی و کمکی چیزی بکنه تا بشه یه چیزی ساخت تا با کامپیوتر بشه رادیو 0 تا 900 مگاهرتز رو دریافت کرد ؟؟؟ ( می خواستم بیسیم پلیس و هواپیما و ........ بگیره )
    من خودم مدار am تا ماکروویو رو دارم اما می خواستم طوری باشه که نرم افزاری کنترل بشه ( ولومی که داره با نرم افزار باشه ) !!
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : رادیو 0 تا 900 مگاهرتز با کامپیوتر

همچین چیزی تو بازار وجود داره ؟ رادیویی که بشه به کامپیوتر وصل کرد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
      همچین چیزی تو بازار وجود داره ؟ رادیویی که بشه به کامپیوتر وصل کرد ؟
      والا خود رادیوش کاری نداره یه ورودی میکروفون میخواد که خروجی رادیو بهش وصل بشه و فکر کنم با یه دیود وارکتور به جای خازن متغیر میشه ایستگاه رو دیجیتالی تنظیم کرد
      نوشته اصلی توسط AHOORA.MAZDA
      درود دوستان عزیز و گرامی می خواستم ببینم کسی میتونه راهنمایی و کمکی چیزی بکنه تا بشه یه چیزی ساخت تا با کامپیوتر بشه رادیو 0 تا 900 مگاهرتز رو دریافت کرد ؟؟؟ ( می خواستم بیسیم پلیس و هواپیما و ........ بگیره )
      من خودم مدار am تا ماکروویو رو دارم اما می خواستم طوری باشه که نرم افزاری کنترل بشه ( ولومی که داره با نرم افزار باشه ) !!
      والا چی بگم
      همون مدار ها رو سر هم کن یه کلید چند حالته بزار که هر کدومش یکی رو روشن کنه و خروجی صدای یکی رو وصل کنه برات همین کار کلید رو با رله انجام بده و تغییر فرکانسش هم با همون روشی که گفتم
      نه توی یه مدار نمیشه نمیصرفه آخه فقط که بحث فرکانس نیست که هزار جور مدولاسیون داریم!هر کدومش یه مدار جدا میخواد!تازه روی بیسیم های پلیس یا نظامی هم یه سری روش های کدگذاری استفاده میشه بی خودی که نیست!
      تازه اگر هم بشه ساخت کسی این کار رو نمیکنه!چون وقتی که طراحیش از آدم میگیره باهاش میشه چند تا گیرنده با فرکانس مشخص بسازه که کیفیتش عالی باشه و فکر کنم حجم مدارش به اندازه یه یخچال یا بیشتر بشه!
      توصیه من بهت:اینقدر جست و گریخته کار نکن یه چیز رو بچسب بعد برو جلو وقتی خوب یاد گرفتی بعد برو سر یه چیز دیگه
      نمیگم تخیل بده ولی تخیلی که آدم واقعا نیت انجامش رو داشته باشه نه اینکه یه ایده به ذهنش بیاد و بگه و بعد از یه مدت ولش کنه

دیدگاه

من نمی خوام درست کنم !
        دنبال یه چیزم که به pc وصل بشه ، مثلاً از طرق usb و با یه نرم افزاری کنترل بشه

دیدگاه

خوب برید سراغ همین دیود ها که گفتم
          یه میکرو رو هم میزارید وسط
          فکر کنم این دیود ها با ولتاژ خاصیت خازنیشون کم و زیاد میشه اگه اینطور باشه یه DAC لازمه از اونور هم یه میکرو که به پورت مثلا سریال وصل میشه
          اونور هم میشه خروجی رادیو رو داد به میکروفون
          یه نرم افزار با VB برای پورت سریال بنویسید
          تا جایی که یادمه اگه بلندگو هم وصل باشه صدای میکروفون روی بلندگو هم پخش میشه(برای کامپیوتر من که اینطور بود)
          اگه نه که یکم کد VB تون بیشتر میشه
          [hr]
          ببینم مگه یه دونه از اون MP3 ها که توش رادیو هست چشه؟؟؟به صرفه تر هم هست

دیدگاه

تمامی اون mp3ها فقط رو مد fm کار می کنند !
            من دنبال یه یچزی هستم که همه باندهای فرکانسی ، مخصوص برای بلاد کفر رو بگیره

دیدگاه

خوب یه دیجیتالیش رو بسازید دیگه کامپیوتر میخواید چی کار؟؟؟

دیدگاه

من یک بار روی کارت TV امتحان کردم جواب داد (فرستنده اف ام)
                چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

فرستنده اف ام با کارت تی وی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

بله ... چرا که نه : چارش اینه :
                    DVB card+ LNB

هرچی بخوای از بلاد کفر داره :biggrin: اینترنت آفلاین هم داره با سرعت 400 KB بر ثانیه که تا 1000 سال دیگه هم توی ایران نمی بینی.
                    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

دوست عزیز
                      این چیزی که شما میخواین یه گیرنده Wideband هست.
                      میتونیم طراحیش کنیم ولی هزینه کمی نداره و اگر کاربرد مناسب و توجیه اقتصادی براش نداشته باشید به صرفه نیست.
                      برای کنترلش هم میشه از کامپیوتر یا یه اینترفیس گرافیکی مثل LCD استفاده کرد.

دیدگاه

من این گیرنده های واید باند رو سراغ دارم اما نمیدونم جواب میده یا نه ؟؟
                        http://mashhadkit.com/html/Free%20Circuits/kit6.gif
                        http://mashhadkit.com/html/Free%20Circuits/kit9.gif

دیدگاه

این دوتا مداری که گذاشتین زیاد پهن باند نیستن. ترانزیستورهای استفاده شده (2N4401) دارای ft=250MHz هستند و تا فرکانس مورد نظر شما کار نمی کنن.
                          در ضمن این گیرنده ها دارای مدار تیون نیستن و نمیتونن یک فرکانس خاص رو برای شما دریافت کنن و قوی ترین ایستگاه ها رو دریافت می کنن. وقتی که صدای خروجی این نوع گیرنده ها رو گوش می کنید معمولا صدای چند تا ایستگاه رو همزمان با شدت های مختلف میشنوید.

منظور من از گیرنده پهن باند گیرنده ای بود که دارای یک Local Oscillator پهن باند و یک Mixer پهن باند باشه و بتونه توی این رنج فرکانسی عمل Down Converting رو به خوبی انجام بده.

بعضی از Spectrum Analyzer ها دارای دمودولاتور AM هستن و شما میتونین توی هر باندی اگر سیگنال AM وجود داشته باشه اون رو از اسپیکر دستگاه بشنوین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X