اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب بلندگوی مناسب برای آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب بلندگوی مناسب برای آمپلی فایر

سلام دوستان میشه کمکم کنید ؟
    من یه کیت مونتاژ شده خریدم با این مشخصات
    supply voltage +12 3A
    frequency response 10 Hz to 20khz
    output power 70 W (35w+35w) 2_ 8 ohm
    harmonic distortion THD=2ohm =10% 4ohm=1%[/b]
    شماره ای سی اون هم TA8205 توشیبا
    به اون دوتا باند با مشخصات زیر بستم
    IMPEDANCE 6 ohm
    MAX.power 40W (program
    ferq.range 75_20000Hz
    اما صدا رو کمی خورد میکنه ممنون میشم بگید چه بلند گویی براش ببندم

پاسخ : انتخاب بلندگوی مناسب برای آمپلی فایر

منظورتون از خورد میشه یعنی چی دقیق بگید
    مثلا اگر وقتی صدا رو زیاد میکنید صدا خرخر میکنه مشکل از تغذیه است
    لطفا دقیق و کامل توضیح بدید

دیدگاه

سلام

این آی سی اصلآ این ارقامی که فرمودین رو نداره (توان). و به نظر من برای پخش موسیقی ( با توان ماکزیمم 15 تا 18 وات با 10 درصد دیستورشن ) افتضاحه.

اینم لینکی که خودم در موردش پرس و جو کردم .

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=58552.0

اگر میخواهید بلندگو تهیه کنید اول پیشنهاد میکنم یه آمپلی فایر مناسب تر تهیه کنید و بعد سراغ خرید بلندگو بروید.
      دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
        منظورتون از خورد میشه یعنی چی دقیق بگید
        مثلا اگر وقتی صدا رو زیاد میکنید صدا خرخر میکنه مشکل از تغذیه است
        لطفا دقیق و کامل توضیح بدید
        برای پاورش از پاور کامپیوتر استفاده کردم که 6 آمپره اما در مورد خرخر منظورم اینکه تمام بیس ها به خرخر تبدیل شده وصدا واضح نیست

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : انتخاب بلندگوی مناسب برای آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط nn20
          سلام

این آی سی اصلآ این ارقامی که فرمودین رو نداره (توان). و به نظر من برای پخش موسیقی ( با توان ماکزیمم 15 تا 18 وات با 10 درصد دیستورشن ) افتضاحه.

اینم لینکی که خودم در موردش پرس و جو کردم .

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=58552.0

اگر میخواهید بلندگو تهیه کنید اول پیشنهاد میکنم یه آمپلی فایر مناسب تر تهیه کنید و بعد سراغ خرید بلندگو بروید.
          ممنون راهنمایی کاملی بود خیلی روشن شدم ظاهرا" هفده هزار تومان ناقابل ضرر کردم چون جو گرفت ما رو و دو تا خریدم
          اگر میشه برای مدار آمپی فایر راهنماییم میکنی که از چه ایسی استفاده کنم که هم صدای واضحی داشته باشه وهم قدرت خوبی ؟ هرچی قدرتش بالا تر بهتر . حداقل یه مهمونی رو توی خونه جواب بده
          ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAHADI
            ممنون راهنمایی کاملی بود خیلی روشن شدم ظاهرا" هفده هزار تومان ناقابل ضرر کردم چون جو گرفت ما رو و دو تا خریدم
            اگر میشه برای مدار آمپی فایر راهنماییم میکنی که از چه ایسی استفاده کنم که هم صدای واضحی داشته باشه وهم قدرت خوبی ؟ هرچی قدرتش بالا تر بهتر . حداقل یه مهمونی رو توی خونه جواب بده
            ممنون
            پیشنهاد اول من برای یه آمپلی فایر مناسب برای خونه با قدرت مناسب آی سی های STK هست . مثلآ STK 4192II یه آی سی آمپلیفایر استریو با توان 55 وات رو هر کانال (110 وات در مجموع هست) که دیستورشنش در قدرتهایی بالا فقط 1 درصد هست!

اما به تغذیه DC دوبل 35 ولت (70 ولت) و به ترانس 200 وات نیاز داره . باید مراقب بلندگو هم باشین چون راحت میتونه بلندگو های ضعیف رو بسوزونه .

مدارات گسسنه هم هست که باید خودتون بسازین ( با ترانزیستور BJT یا ماسفت)

اما برای داشتن یه صدای خوب داشتن بلندگوی مناسب با جعبه مناسب (جعبه باند) خیلی مهمه .

اما پیشنهاد میکنم صبر کنید و نظر سایر دوستان رو هم بشنوید تا بتونیین تصمیمی مناسبی بگیرید.

موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAHADI
              سلام دوستان میشه کمکم کنید ؟
              من یه کیت مونتاژ شده خریدم با این مشخصات
              supply voltage +12 3A
              frequency response 10 Hz to 20khz
              output power 70 W (35w+35w) 2_ 8 ohm
              harmonic distortion THD=2ohm =10% 4ohm=1%[/b]
              شماره ای سی اون هم TA8205 توشیبا
              به اون دوتا باند با مشخصات زیر بستم
              IMPEDANCE 6 ohm
              MAX.power 40W (program
              ferq.range 75_20000Hz
              اما صدا رو کمی خورد میکنه ممنون میشم بگید چه بلند گویی براش ببندم
              با سلام
              منبع صوت شما چیه؟
              آیا از پری تون کنترل در ورودی مدار استفاده میکنید ؟؟ یا اینکه خروجی منبع صوت رو مستقیم به ورودی مدار وصل می کنید ؟؟
              این مدار رو با یک منبع تغذیه دیگه هم تست کنید.

دیدگاه

سلام این ای سی چیزه خوبیه ولی مثلا برا اسپیکر کامپیوتر کافیه چون قدرت زیادی ندارن همون طور که اقا محمد گفتن ورودی صوتی شما چیه و اینکه پاور رو عوض کنید معمولا این اشکالی که میگید مال کم اوردن تغذیه هست بعد این که nn جان هم اطلاعات کامل رو گفتن اگه میخواید مهمونی رو ساپورت کنید باید امپلی با stk یا مداراته گسسته بسازید این رو هم فراموش نکنید که امپلی فایر خیلی خرج داره ساختنش که فقط خوده امپلی نیست مدارات جانبی دیگه رو هم باید در نظر بگیرید

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان که کمکم میکنند
                  من برای این آمپلی از پاور کامپیوتر استفاده کردم که 12V -6A
                  منبع صوت من هم کامپیوترمه که بدون واسط به اون وصل کردم و بلندگوهام هم مال پخش خونمه که هر کدوم 6 اهم امپدانس و 40 وات هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAHADI
                    با تشکر از همه دوستان که کمکم میکنند
                    من برای این آمپلی از پاور کامپیوتر استفاده کردم که 12V -6A
                    منبع صوت من هم کامپیوترمه که بدون واسط به اون وصل کردم و بلندگوهام هم مال پخش خونمه که هر کدوم 6 اهم امپدانس و 40 وات هست
                    یه سوال

مگه پخش خونتون خودش کار نمیکنه که میخواهید برای بلندگوهاش آمپ بسازین؟

اگه میخواین مدار ساده و خوب داشته باشین ، میتونین از STK ( مدلش بسته به نظر دوستان) و یه مدار تون کنترل استفاده کنید.

اما تغذیه آمپ مهمترین بخش کار است که مثلآ همین STK 4192II که قبلآ توضیح دادم یه ترانس 200 وات میخواد که حدود 40 تومن قیمتشه!!

این هم آی سی STK 4192II

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : انتخاب بلندگوی مناسب برای آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط nn20
                      یه سوال

مگه پخش خونتون خودش کار نمیکنه که میخواهید برای بلندگوهاش آمپ بسازین؟

اگه میخواین مدار ساده و خوب داشته باشین ، میتونین از STK ( مدلش بسته به نظر دوستان) و یه مدار تون کنترل استفاده کنید.

اما تغذیه آمپ مهمترین بخش کار است که مثلآ همین STK 4192II که قبلآ توضیح دادم یه ترانس 200 وات میخواد که حدود 40 تومن قیمتشه!!

این هم آی سی STK 4192II

پخشم کار میکنه مشکلی ندارم با اون اما چون باپروزه های آمپلی تجربه ای ندارم خواستم برای اولین تجربه خودم یه چیزی در حد اسپیکر کامپیوتر درست کنم تا برسم به آمپلی های بزرگتر
                      من خروجی کامپیوتر رو مستقیم به ورودی آمپلی وصل کردم آیامشکل صدای من از این نیست ؟؟؟
                      یا باید حتما" از مدار پری یا تن کنترل استفاده کنم؟؟؟
                      آیا اصلا"این آی سی میتونه صدایی صاف بهم بده ؟؟؟منظورم ای سی AT8205AHQ هست یا دنبال مدار دیگه ای بگردم بعنوان تجربه اولم؟
                      ممنون

دیدگاه

در ضمن لطف میکنی یه مدار واسط برای میکروفن به این مدارم بهم معرفی کنی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAHADI
                          پخشم کار میکنه مشکلی ندارم با اون اما چون باپروزه های آمپلی تجربه ای ندارم خواستم برای اولین تجربه خودم یه چیزی در حد اسپیکر کامپیوتر درست کنم تا برسم به آمپلی های بزرگتر
                          من خروجی کامپیوتر رو مستقیم به ورودی آمپلی وصل کردم آیامشکل صدای من از این نیست ؟؟؟
                          یا باید حتما" از مدار پری یا تن کنترل استفاده کنم؟؟؟
                          آیا اصلا"این آی سی میتونه صدایی صاف بهم بده ؟؟؟منظورم ای سی AT8205AHQ هست یا دنبال مدار دیگه ای بگردم بعنوان تجربه اولم؟
                          ممنون
                          در ضمن لطف میکنی یه مدار واسط برای میکروفن به این مدارم بهم معرفی کنی؟
                          به نظر من این آی سی زیاد کیفیت نداره . چون تو توان متوسط رو به بالا 10 درصد دیستورشن داره که افتضاحه . (البته برای پخش موسبقی.)

در مورد تون کنترل هم بگم که وجودش باعث بهبود کیفیت صدا میشه و آمپلی بهتر هنر نمایی میکنه . البته نه این TA8205AHQ. (البته چون ما ادیو فیل نیستیم این حرف رو میزنم )

برای پری میکروفون هم بفرمایید که میکروفنتون چه نوعیه؟

دیدگاه

راستش من ورودی میکروفن رو برای گیتاربیسم میخوام درکل میخواستم آمپلیی درست کنم که برای اون استفادش کنم که صدای بیس شفافی داشته باشه که نشد . چیزی سراغ داری کمکم کنی؟

دیدگاه

دیشب کلی چیز نوشتم یهو سایت ECA از کار افتاد و همش پرید . ( همیشه تو clipboard ذخیره میکردم ولی دیشب نه.)

خلاصه میگم

گیتار بیس باس های طولانیو بسیار پر قدرتی داره که نیازمند یه آمپلی فایر پر قدرت ( با ولتاژ کاری بالا 100-160 ولت) هست و بلندگوهای ویژه ای لازم داره که محدوده ی فرکانس پایین و ویژه دارن .

سیستم های حرفه ای تقویت گیتار از درایور های لامپی استفاده میکننن .که ساختش ممکنه میلیونی بشه!

من هزینه ی ساخت آمپ مناسب و خرید بلندگوی مناسب رو در حدود 500 تا 700 تومن براورد میکنم که اصلآ توصیه نمیکنم .

این هم در راسنای تآیید عرائض بنده

به نقل از ویکی پیدیا:
                              While an electric guitarist would be able to play at a small club with a 50-watt amplifier, a bass player performing in the same venue would probably need an amplifier with 200 or more watts.
                              که میگه اگه یه نوازنده گیتار الکتریک بتونه با یه آمپ 50 واتی تو یه کلاب بنوازه ، یه نوازنده گیتار بیس تو همون کلاب به آمپلی فایر با توان 200 وات یا بالاتر نیاز داره!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X