اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا میکروفن مثبت و منفی دارد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا میکروفن مثبت و منفی دارد

سلام
    من مداری به شکل زیر بستم و فقط دو سر میکروفن را جابه جا کردم ولی به نتایج جالبی رسیدم

اگر توجه کنید فقط در شکل دوم پایه های میکروفن را جابه جا کردم ولی در حالت دوم میکروفن به صورت اتصال کوتاه عمل میکند
    درشکل اول اگر در میکروفن فوت کنیم لامپ ما کو نور و پر نور میشود
    ولی در شکل دوم همان گونه که گفتم مانند اتصال کوتاه عمل میکند و هیچ تاثیری ندارد
    آیا کسی میتونه این عمل را توجیه کند

پاسخ : آیا میکروفن مثبت و منفی دارد

بدنه ی این میکروفن ها زمینش هست.
    شما چرا برای هر مساله ساده ای 50 تا پست میزارید؟ نمیشد همه ی این ها رو تو یه پست گفت که راحت تر بشه خوند و الکی صفحه طولانی تر بشه؟
    تیم نظارتی این چنین موارد رو ببینن یا پاک میکنند یا قفل میکنند!
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

ببخشید من فکر میکردم که اگر همش رو یکجا بنویسم توهم توهم میشه و کاربران حوصله ی خواندنش رو ندارن
      اگر اینجوری دوست دارید من مشکلی ندارم
      پس با این وضع شما میگید که میکروفن دارای قطب است پس چرا با برعکس وصل کردن آنها میکروفن به صورت اتصال کوتاه عمل میکند
      تا اونجایی که من میدونم
      میکرفن ها رو مثل بلندگو میسازن یعنی انکه وقتی دیافراگم به وسیله ی فشار هوا تکان میخورد سیم پیچ متصل به آن نیز در نزدیکی یک آهن ربای دایم
      حرکت کرده و باعث ایجاد شار شده و سپس ولتاژی تولید میشود
      با این اوصاف جایی برای قطب ها مطرح نیست
      اگر به من بگویید کجا اشتباه میکنم ممنون میشم

دیدگاه

مساله دوست داشتن یا نداشتن من نیست.قانون این جوری هست که N تا پست پشت هم ندیم. الان که یه صفحه هست زیاد مساله نیست اما چند صفحه بشه دیگه کاربرا حوصله زدن به صفحه بعد رو هم ندارن. به هر حال بگذریم.
        این تعریف که شما گفتید مال میکروفن های دینامیکی هست. این میکروفن که شما تو عکس گزاشتید خازنی هست و به شکل یه خازن عمل میکنه.دلیل قطب داشتنش هم مثل خازن هست.(همون دلیلی که خازن ها قطبیت دارند).البته کامل مطمئن نیستم در مورد دلیلش اما مساله ای هست که باید رعایت بشه.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
          شما چرا برای هر مساله ساده ای 50 تا پست میزارید؟ نمیشد همه ی این ها رو تو یه پست گفت که راحت تر بشه خوند و الکی صفحه طولانی تر بشه؟
          تیم نظارتی این چنین موارد رو ببینن یا پاک میکنند یا قفل میکنند!
          متاسفانه ایشون بار اولشون نیست. این بار خودم پست ها رو ویرایش کردم ولی در صورت تکرار نه ویرایش می کنم و نه تاپیک رو قفل میآ‌کنم.بلکه مستقیما تاپیک حذف میشه.
          مدتیه که به خاطر خدمت سربازی نمیآ‌تونم روزانه وقت مناسبی رو برای انجمن کنار بزارم. اگه کمبود و مشکلی هست به بزرگواری خودتون ببخشید و لطف کنید از طریق گزینه "گزارش تخلف ..." اطلاع بدید.

در ضمن میکروفون خازنی شباهتی به میکروفون دینامیکی نداره. لازم به ذکره که داخل میکروفون خازنی یه ترانزیستور FET هم وجود داره

دیدگاه

سلام
            بله اگر به شکل زیر نگاه کنین پایه ها به صورت زیر هستن و منفی همون بدنه هست

اینم ساختار داخلی هست.لطفا یکی از دوستان تشریح کنن این مسئله دوستمون رو چون منم علاقه مند شدم دلیلشو بدونم
            این JFET داخل بایاس عکس چه جوری کار می کنه که اتصال کوتاه می شه تحلیل الکتروینیک هم انجام بدیم این آرایش نباید داخل بایاس معکوس عمل کنه
            هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

مدار داخل میکروفون خازنی شامل یک خازن با یک صفحه ثابت و یک صفحه ای است که
              با امواج صوت می لرزد که باعث تغییر فاصله صفحات شده و مقدار خازن تغییر می کنه.
              وقتی صفحات نزدیک بشن ، مقدار خازن افزایش پیدا می کنه و شروع می کنه به شارژ شدن.
              وقتی هم که صفحات از هم دور بشن مقدار اون کم شده و جریان خازن شروع به دشارژ می کنه.

اگه به آدرس زیر بری مطالب خیلی جالب از میکروفون خازنی می بینی با زدن صفحات بعدی
              می تونی ادامه مطلب رو ببینی.
              http://www.engineersgarage.com/insig...e-works?page=1
              ask One Question

دیدگاه

سلام
                کسی دلیل این پدیده که دستمون اشاره کردن رو نمی دونن؟
                هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X