اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه ی عظیم تلفن سانترال با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه ی عظیم تلفن سانترال با AVR

سلام
    قرار است تا پایان تابستان ۹۱ این پروژه را کامل کنم و در سایت قرار دهم البته با کمک شما دوستان
    ضمن هر پروژه ای آدم چیزهایی یاد میگیره و البته با سوالاتی هم مواجه میشه
    این تایپک رو به این منظور ایجاد کردم که همه ی مشکلات رو مجتمع مطرح کنیم

پاسخ : پروژه ی عظیم تلفن سانترال با AVR

از دور داشتم بهش نگاه میکردم
    1.ظبط 4 خط کنترل
    2.کالر ایدی و ظبط با نام خط
    3.dtmf و منوی شنیداری و سیوچ به خط ها
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

اولین مشکل در رابطه با خطوط تلفن است
      من دو مدار به شکل های زیر درست کردم

دیدگاه

یعنی ابتدا تلفن را به ۱۲ ولت وصل کردم
        و بلندگو را با این تلفن سری کردم یک بار بین + و تلفن و یک بار بین گراند و تلفن

دیدگاه

با کمان تعجب وقتی هر بار کلیدی از تلفن را میزدم در هر دو صورت صدای dtmf را از بلندگو شنیدم

دیدگاه

تا اونجایی که من اطلاع دارم جریان از یک سمت داخل و از سمت دیگر خارج میشه
            پس چجوری این واقعه را میشه توجیه کرد
            اگر باور ندارید خودتون در خونه امتحان کنید :question:

دیدگاه

این هم عکس مداری است که در واقعیت انجام دادم

دیدگاه

اگر عکس ها نیامد کمی صبر کنید یا دوباره امتحان کنید اگر هم نشد چند دقیقه دیگه امتحان کنید
                انگار سایتی که عکس ها را پلود کردم کمی مشکل دارد
                با عرض پوزش

دیدگاه

در رابطه با جواب دوستمون هم بگم که برای سوییچ کردن تلفن ها از چند تا مالتی پلکسر کمک گرفتم
                  74hc4052
                  که دو تا مالتی پلکسر است و بین +۵ تا -۵ ولت جواب میده
                  و هر کدام از مالتی پلکسرهاشم ۴ تا ورودی داره

دیدگاه

یک مشکل دیگه هم در رابطه با میکروفن هم پیش اومد که در قسمت الکترونیک پایه مطرح کردم تا در جای خودش به جواب برسیم
                    ولی برای تجمیع مشکلات در رابطه با تلفن سانترال لینکش رو اینجا درج میکنم
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=62634.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ShahiMV
                      تا اونجایی که من اطلاع دارم جریان از یک سمت داخل و از سمت دیگر خارج میشه
                      پس چجوری این واقعه را میشه توجیه کرد
                      اگر باور ندارید خودتون در خونه امتحان کنید :question:
                      مشکل این قضیه چی هست؟ شما یه LED رو وقتی میخواید با یه ترانزیستور روشن خاموش کنید, چه LED روی کلکتور باشه و چه روی امیتر فرقی نمیکنه(فرق که داره اما تو هردو روشن میشه) اینجا هم قضیه همینه.
                      در ضمن فکر نمیکنم این جوری بایاس کردن تلفن درست باشه. توی اینترنت یه کم در مورد DTMF سرچ کنید تا عملکردش و فرکانس هاش دستتون بیاد.
                      چند وقت پیش یه مدار پیدا کردم که 9 تا تلفن رو روی یه خط به اشتراک میزاشت. به این صورت که اگه کسی تماس میگرفت بعد از تماس شماره تلفنی که میخواست با اون صحبت کنه رو میگرفت تلفن مربوط زنگ میخورد. چیز جالبی بود خواستی بگو بزارم.
                      داداش من فکر نمیکنی 8 تا پست پشت هم خلاف قوانین باشه؟ از ما گفتن بود....
                      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                        مشکل این قضیه چی هست؟ شما یه LED رو وقتی میخواید با یه ترانزیستور روشن خاموش کنید, چه LED روی کلکتور باشه و چه روی امیتر فرقی نمیکنه(فرق که داره اما تو هردو روشن میشه) اینجا هم قضیه همینه.
                        در ضمن فکر نمیکنم این جوری بایاس کردن تلفن درست باشه. توی اینترنت یه کم در مورد DTMF سرچ کنید تا عملکردش و فرکانس هاش دستتون بیاد.
                        چند وقت پیش یه مدار پیدا کردم که 9 تا تلفن رو روی یه خط به اشتراک میزاشت. به این صورت که اگه کسی تماس میگرفت بعد از تماس شماره تلفنی که میخواست با اون صحبت کنه رو میگرفت تلفن مربوط زنگ میخورد. چیز جالبی بود خواستی بگو بزارم.
                        داداش من فکر نمیکنی 8 تا پست پشت هم خلاف قوانین باشه؟ از ما گفتن بود....
                        با سلام دوست عزیز از شما سپاس گذارم که به من در مورد گوش زد کردید

اگر لینک سایت رو هم بگذارید ممنون میشم
                        در مورد DTMF هم تا اونجایی که تونستم تحقیق کردم

دیدگاه

با این اوصافی که دوستمون گفت یعنی همون led , کلکتور و امیتر
                          پس سیگنالی که از طرف مقابل باید به ما برسد در کدام سیم است یا در هر دو سیم هم صدای تلفن دومی هم داریم
                          ولی در اصل میخواهم بدانم آیا سیم سیگنال ورودی با سیم سیگنال خروجی یکی است یا خیر
                          ولی از طرفی دوست خوبمون هم به نکته ی جالبی اشاره کردند ولی با این حال هنوز نتوانسته ام به طور کامل متوجه بشوم
                          از دوستان خواهش میکنم من را در این رابطه بیشتر راهنمایی کنند و ممنون میشم

اگر این رابطه صحیح باشد پس چگونه مرکز مخابرات سیگنال پشت خطی را فقط برای ما میفرستد و کسی که در طرف دیگر خط است آن را نمی شنود

دیدگاه

شما باید مدارتون بسته باشه .وقتی یه موج وارد میشه همون موج بالاخره باید از جایی بیرون بره دیگه. مدار الکترون رو مصرف نمیکنه که!
                            این مساله پشت خطی و.... هم به این دلیل هست که مرکز مخابرات برای شما میفرسته فقط نه طرف مقابل. تو مخابرات از مالتی پلکس استفاده میکنند که چندین موج رو بدون تداخل با هم از طریق یه زوج سیم میفرستند.نمونش همین که ADSL رو میتونید بدون اشغال شدن خط داشته باشید.
                            یادم نیست این رو از چه سایتی گرفتم اما خود فایلش رو دارم.:
                            http://wdl.persiangig.com/pages/down...2520Sharer.pdf
                            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://shahinb.persiangig.com/document/9-Line%2520Telephone%2520Sharer.pdf
                              لینک مربوطه کار نمیکند لطفا رسیدگی شود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X