اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز FPGA به EEPROM یا عدم نیاز به EEPROM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز FPGA به EEPROM یا عدم نیاز به EEPROM

سلام به تمامی دوستان
    من میخوام یک FPGA رو برنامه ریزی کنم اما شنیدم که برای پروگرام کردن یک FPGA حتما باید کنار آن یک EEPROM قرار دهیم و برنامه را روی EEPROM بریزیم و FPGA برنامه را از روی EEPROM بخونه.آیا چنین چیزی درسته؟چرا باید چنین کاری را انجام داد؟
    آنطور که من متوجه شدم برای CPLD ها نیازی نیست از EEPROM استفاده کرد و میتوان ورودی و خروجی ها را Pin Assign کرد به CPLD و برنامه را مستقیم روی CPLD پروگرام کرد و خروجی مورد نظر را (روی LED,7Seg,Lcdو ...) مشاهده کرد.
    چرا برای CPLD نیازی به EEPROM نیست اما برای FPGA نیاز هست؟یعنی نمیشه برنامه رو مستقیم روی FPGA پروگرام کنیم؟ممنون میشم راهنمایی ام کنید
    با سپاس و درود فراورن
    زیبا باش و بخند بر هرآنچه زشتی است،چرا که تنهاترین شان تو ،زیبایی است.

پاسخ : نیاز FPGA به EEPROM یا عدم نیاز به EEPROM

خوب تکنولوژی هرکدوم فرق داره دیگه. FPGA بر اساس ساختار رم کار میکنه و باید برنامه از طریق یه حافظه فلش(نه EEPROM ) بهش منتقل بشه.در عوض CPLD براساس فلش هست و خودش برنامه رو داخلش نگه میداره.
    اگه FPGA رو بدون حافظه پروگرم کنید بعد از قطع برق همه چیز از بین میره.یعنی هر بار که روشن میکنید باید پروگرم بشه.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

ممنون از پاسختان
      میشه یه حافظه فلش معرفی کنید و نحوه اتصال آنرا به FPGA و پیکربندی پایه ها در حافظه و FPGA را توضیح دهید. اگر میشه یک نقشه شماتیک که حافظه فلش را به FPGA متصل کرده را بذارید یا بگید از کجا میتونم پیدا کنم؟
      از طرفی برای CPLD همانگونه که گفتم اگر پایه های ورودی و خروجی را روی CPLD مشخص و Pin Assign کنم و برنامه را روی CPLD پروگرام کنم میتونم خروجی برنامه را بدون مشکل ببینم؟ آیا نیازه کار دیگه ای هم انجام بدم؟
      مثلا برای شروع میخوام یک جمع کننده 4 بیتی را طراحی کنم که ورودی A و B جمع کننده را با DipSwitch مقدار دهی کنم و خروجی جمع کننده را روی LED ببینم. به چه چیزهایی به جز خود CPLD,DipSwitch,LED و غیره نیاز است؟ آیا نیاز به قرار دادن کریستال،خازن و ... به مانند میکرو بر روی پایه های CPLD هست یا نه؟
      ببخشید زیاد سوال پرسیدم :redface:
      پیشاپیش از راهنمایی تان سپاسگزارم
      با درود فراوان
      زیبا باش و بخند بر هرآنچه زشتی است،چرا که تنهاترین شان تو ،زیبایی است.

دیدگاه

برو اینجا

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...9762#msg339762

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X