اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در خواندن اولین ستون از کیپد در برد کنترل موتور DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در خواندن اولین ستون از کیپد در برد کنترل موتور DC

با سلام خدمت دوستان

من یه برد کنترل موتور DC طراحی کردم و کدش رو نوشتم. 4 تا mode داره - هرچند به قول دوستان کاربردی نیست - این 4 تا mode را با استفاده از یه کیپد 4*4 راه انداختم، در پروتئوس خیلی خوب کار میکنه و مشکلی نداره ولی در pcb که براش طراحی کردم و مونتاژ کردم ستون اول از کیپدر رو نمیخونه. نمیدونم مشکلش کجاست ظاهرا همه چی خوبه ولی ستون اول تعطیله!

اینجا فایل پروتئوس و کد رو میذارم ببینید سوتی چیزی دادم؟؟ تعجبم از اینه که تو پروتئوس کار میکنه...

برنامه در mode A شروع میشه که با زدن کلید 2 و 8 میشه سرعت موتور رو کنترل کرد کلید های 4 و 6 هم جهت گردش . START و STOP هم که مشخصن. در mode B سه مرحله داره، مرحله اول زمان میگیره با زدن start به مرحله بعدب میره و سرعت رو میگیره و با زدن دوباره Start جهت رو میگیره و در نهایت حرکت موتور به مدت زمان وارد شده. حالا مشکلم اینه که در عمل اصلا ستون اول کار نمیکنه که بخوتد وارد mode B بشه.

خودم فکر میکنم مشکلش سخت افزاریه چون با زدن هر کدوم از کلید ها پایه مربوط به ستون اون کلید 0 میشه غیر از همین ستون اول. از سالم بودن کیپد هم مطمئنم.

دوستان ببینن میتونن یه کمکی بکنن یه نظری بدن.. برام خیلی عجیبه مشکلش

لینک فایل ها : http://wdl.persiangig.com/pages/down...ngig.com/1.zip
    به رویاهات فکر کن!!

پاسخ : مشکل در خواندن اولین ستون از کیپد در برد کنترل موتور DC

سلام

سوتون اول رو به جاش سیم وصل کن مطمن شو که سالمه :biggrin:

دیدگاه

آره با مولتیمتر که تست میکنم کیبرد سالمه بت کیبرد دیگه هم امتحان کردم همینطوریه. نمیدونم گیج شدم، با میلتیمتر تست میکنم اتصالات میکرو هنگام زده شدن کلید درسته، پس مشکل باید نرم افزاری باشه، ولی تو پروتئوس کار میکنه!!!
      به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

دو سه تا کیپد دیگه هم وصل کردم .. هنوز همونطوریه. مشکل از کیپد نیست :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
        به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

آقا من چه کنم؟؟؟ مشکل از کیپد نیست.. برنامه هم تو پروتوس کار میکنه..

لطفا نظزی چیزی دارین بدین... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
          به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

سلام.
            به نظر من به احتمال زیاد سیم مربوط به همون ستونی که میگید کار نمیکنه به میکرو وصل نیست.
            یه تستی بکنید ببنید وصله؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R
              سلام.
              به نظر من به احتمال زیاد سیم مربوط به همون ستونی که میگید کار نمیکنه به میکرو وصل نیست.
              یه تستی بکنید ببنید وصله؟؟
              سلام. بله اولین کار همین تست رو انجام دادم ولی متاسفانه! وصل بود. نمیدونم از چی میتونه باشه
              به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

شاید پورت میکروت خراب باشه ؟ oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                  شاید پورت میکروت خراب باشه ؟ oo:
                  قبلا با یه میکرو دیگه تست کرده بودم همین مشکل برقرار بود.
                  به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

سلام
                    داداش لینک دانلود فیلتره اگه میتونی یه جا دیگه پ کن ببینیم چی به چیه؟
                    فعلا یه چیز به ذهنم میرسه اگه کیپد و به پورت C وصل کردی فیوز بیت JTAG و غیر فعال کن حتما
                    The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نارگ راتوس
                      سلام
                      داداش لینک دانلود فیلتره اگه میتونی یه جا دیگه پ کن ببینیم چی به چیه؟
                      فعلا یه چیز به ذهنم میرسه اگه کیپد و به پورت C وصل کردی فیوز بیت JTAG و غیر فعال کن حتما
                      سلام داش نارک :smile:
                      والا این کلافمون کرده مداره :biggrin:
                      پرشینگیگ فیلتره؟ تو 4shared هم پ کردم:

1.zip

فیوز بیت ها رو که غیر فعال کردم ولی ستون اول به پورت D وصله ، پایه 18 میکرو :angry:
                      به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

والا نمیدونم ISP که من ازش اینترنت میگیرم قاطی کرده مث اینکه صبح فیلتر بود الان چک کردم دیدم باز کردoo:
                        شما از اتصالات مطمعنی؟ مولتی متر و مستقیم بزار رو پایه ی 18 میکرو بعد کلید های ستون اول و بزنید ببینید ولتاژ اون پایه صفر میشه یا نه؟
                        The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نارگ راتوس
                          والا نمیدونم ISP که من ازش اینترنت میگیرم قاطی کرده مث اینکه صبح فیلتر بود الان چک کردم دیدم باز کردoo:
                          شما از اتصالات مطمعنی؟ مولتی متر و مستقیم بزار رو پایه ی 18 میکرو بعد کلید های ستون اول و بزنید ببینید ولتاژ اون پایه صفر میشه یا نه؟
                          آره اتصالا درسته
                          اتفاقا همین رو تست کردم ، همه پایه های مربوط به ستون ها با زدن کلیدی تو ستون مربوطه صفر میشه، به جز این پایه 18 ..
                          ولی وقتی دستی وصلش میکنم به زمین عمل میکنه!
                          به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

آقا من فکر میکنم اشکال از PCB باشه،برای من هم چنین مشکلی پیش اومده بود با برد L298 که ظاهرا همه چیز وصل بود ، ولی درست کار نمیکرد بخاطر اینکه خط هایی که کشیده بودن نازک بودن و امپدانس زیادی داشتن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soleares
                              آقا من فکر میکنم اشکال از PCB باشه،برای من هم چنین مشکلی پیش اومده بود با برد L298 که ظاهرا همه چیز وصل بود ، ولی درست کار نمیکرد بخاطر اینکه خط هایی که کشیده بودن نازک بودن و امپدانس زیادی داشتن.
                              :sad: داداش این یه قسمت از pcb که خودم کشیدم. اون تیکه که تو کادر بیضی شکله ترک های مربوط به کیپد هستش. به نظر نازکه ولی برای همه ستون ها و ردیف ها به یک اندازه کشدیم ..

http://ericm.persiangig.com/Simulation.jpg

اگه مشکل از این باشه راه حل چیه؟؟ طراحی دوباره؟؟؟؟ :angry:
                              به رویاهات فکر کن!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X