اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد کتابخانه در ADS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد کتابخانه در ADS

با سلام
    من میخوام یه مدار(مثلا یک ضرب کننده ی آنالوگ) تو ads طراحی کنم و بعد اون مدار را که دو تا ورودی و یک خروجی تفاضلی داره را به صورت یک بلوک با دو تا ورودی و یک خروجی تفاضلی در بیارم به صورتی که بتونم تو هر پروژه ای که ساختم اونو وارد کرده و ازش استفاده کنم. چون اگه بخوام به صورت کلاسیک همینطور ترانزیستورها را به هم وصل کنم توی مدار اصلی مد نظرم حدود هزارتا ترانزیستور میشه که همه چی قاطی پاطی میشه.
    دوستان اگه کسی نحوه ی ساخت این library را بلده توضیح بده.
    من ADS را تازه شروع کردم دوستانی که میخوان لطف کنن توضیح بدن زیر فوق دیپلم بگن.
    ممنون از لطفتون.
    به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند
    که برون در چه کردی که درون خانه آیی

پاسخ : راهنمایی در مورد کتابخانه در ADS

برای اینکه موضوع روشنتر بشه یه مثال میزنم.
    اگه از قسمت DesignGuide یه مدار مثلا میکسر را داخل شماتیک بیارید و بعد رو اون راست کلیک کرده و گزینه ی push into hierarchy را بزنید مدار داخلی اون قطعه را نشون میده.
    تو شکل زیر یه میکسر با 6 پورت ورودی و خروجی آورده شده. شکل سمت راست که با فلش مشخص شده میکسر پک شده است و بقیه ی شکل ، مدار داخلی اونه.

حالا من میخوام کاری که اون انجام داده را انجام بدم.اگه کسی بلده راهنمایی کنه.
    ممنون.
    به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند
    که برون در چه کردی که درون خانه آیی

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد کتابخانه در ADS

نوشته اصلی توسط hyperman
      با سلام
      من میخوام یه مدار(مثلا یک ضرب کننده ی آنالوگ) تو ads طراحی کنم و بعد اون مدار را که دو تا ورودی و یک خروجی تفاضلی داره را به صورت یک بلوک با دو تا ورودی و یک خروجی تفاضلی در بیارم به صورتی که بتونم تو هر پروژه ای که ساختم اونو وارد کرده و ازش استفاده کنم. چون اگه بخوام به صورت کلاسیک همینطور ترانزیستورها را به هم وصل کنم توی مدار اصلی مد نظرم حدود هزارتا ترانزیستور میشه که همه چی قاطی پاطی میشه.
      دوستان اگه کسی نحوه ی ساخت این library را بلده توضیح بده.
      من ADS را تازه شروع کردم دوستانی که میخوان لطف کنن توضیح بدن زیر فوق دیپلم بگن.
      ممنون از لطفتون.
      سلام
      فکر کنم این کار امکان پذیر باشه که اون هم به دو صورته یکی اینکه مدارتون رو به شکل بلوک در بیارید و از اون تو پروژهای بعدیتون استفاده کنید و هر وقت خواستید با استفاده از Push into hierarchy مدار داخلی بلوکتون رو ببینید و حالتی هم میتونه باشه که کسی نتونه مدار داخلی بلوک رو ببینه.
      تو صفحه شماتیک مدارتون منابع و موتور های شبیه سازی رو بردارید ، پورت های ورودی خروجی رو قرار بدید بعد از منوی view از create/edit schematic symbol برید که اونجا خودش یه سری اپشن ها در اختیارتون قرار میده. خودتون ببینید دستتون میاد. بعد دوباره از منوی view به create/edit schematic برگردید و از منوی file به قسمت design parameters برید اونجا هم symbol رو نام گذاری میکنید و یا ممکنه تو مدار یه پارامتر رو بخواید قابل تغییر قرار بدید که تعریف میکنید و در نهایت هم ok کنید.
      حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
      خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X