اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت یک پروژه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت یک پروژه

آقای مهندس محمد نحوی
    سلام
    برای ساخت یک پروژه نیاز به کمک فوری شما دارم. می خواهم یک هشدار دهنده ای بسازم که هنگامی که یک راننده اتومبیل پشت ماشین خواب رفت سنسوری که زیر فرمان ماشین کار گذاشته شده است بعد از زمانی که فرمان ماشین ثابت ماند و حرکتی نداشت پالسی به ورودی یک آژیر تعبیه شده در ماشین بفرستد و فرد را بیدار نماید. برای ساخت این پروژه دو راه حل دارم یکی استفاده از 555 و741 و یک گیت منطقی میباشد که اطلاعات رسیده از سنسور را به 555 داده و پالس خروجی راتقویت کرده وبه گیت منطقی داده و خروجی گیت باعث عمل کردن رلهای شده و آژیر به صدا درآید. نمی دانم صحیح است یا که نیست . می خواستم در صورت امکان این پروژه را با میکرو بسازم. آقای مهندس نحوی اگر در این زمینه کمکی از شما بر می آید لطفا دریغ نفرمایید. این پروژه را تا یکشنبه هفته آینده نیاز دارم . اگر می توانید برایم طراحی کنید به صورت مدار آنالوگ یا با استفاده از میکرو . ( در مدار یا برنامه نیاز به تایمر ضروری است.)خواهش می کنم مرا کمک نمایید.
    با تشکر فراوان
    WANT INFORMATION ABOUT PLC OMRON.

کمک برای ساخت یک پروژه

سلام . خوبی مهدی جان ؟
    دوست عزیز من و بقیه دوستان هر کاری از دستمون بر میاد میکنیم ، ولی چرا اینقدر دیر ؟
    ببینید پیشنهاد اینکه فرمون تکون نخوره رو کی داده ؟ ایده خودتون هست ؟
    خیلی معقول به نظر نمیرسه چون معمولا سرعت ماشین بالا هست تا شما بخواهید تشخیص بدید که مثلا طرف 3 ثانیه هست که فرمون رو تکون نداده ، تا شما صدای آژیر رو در بیارید که ماشین رفته قاطی باقالیا !!! .
    از طرف دیگه اگه مدت زمان رو به جای 3 ثانیه بکنید 1 یا 2 ثانیه ممکنه که راننده بیدار باشه و صدای آژیر در بیاد چون تکون های فرمون در جاده های تخت و بودن پیچ خیلی زیاد نیست .
    به هر حال من هفته دیگه امتحانات میان ترمم شروع میشه . فکر هم میکنم تا پایان ترم یک ضرب امتحان داشته باشم . ولی اگه کارتون خیلی ضروری هست هم من و هم بقیه دوستان سعی میکنیم شما رو در نوشتن برنامه کمک کنیم .
    فقط شما یه ایده جدید در مورد نحوه تشخیص خواب بدید .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

کمک برا&ی ساخت &یک پروژه

سلام آقای مهندس نحوی
      این پروزه پیشنهاد یکی از دوستان است. من هم با نظر شما موافق هستم. یک پیشنهاد دارم. آیا سنسوری می شناسید که حساس به امواج مغزی باشد یا تغییر حالت قرنیه چشم را تشخیص دهد. با این چنین سنسورهایی می توان به نظر مطلوب رسید. خودتان چه پیشنهادی دارید . پروژه ای که مانع از به خواب رفتن یک راننده به هنگام رانندگی شود و به او هشدار دهد .
      بسیار ضروری است . به یکی از دوستان قول داده ام که در این زمینه او را یاری دهم. لطفا مرا یاری نمایید.
      متشکرم

دیدگاه

کمک برای ساخت یک پروژه

سلام . خوبی مهدی جان ؟
        میگم اون دوستتون دانشجوی کجا هست ؟
        بگذریم . حقیقتش من در این زمینه مطالعه نداشتم . شما اگه خودتون مطالعه ای در این زمینه مثلا در مورد امواج مغزی و ... دارید اطلاعات رو به من بدید من یه تحقیقی بکنم ببینم میتونم سنسوری پیدا کنم یا نه .
        موفق باشید .

دیدگاه

کمک برا&ی ساخت &یک پروژه

آقای مهندس نحوی
          سلام
          ساخت این پروژه ضروری است. اگر خودتان در زمینه ساخت چنین پروژه ای نظری دارید بسیار خوشحال می شوم. اگر هم نه; با همان طرحی که بار اول مطرح کردم لطف کنید و برنامه و شماتیک مدار را نوشته و طراحی نمایید. نحوه تشخیص خواب هم ثابت ماندن فرمان ماشین به مدت 5 ثانیه باشد. نظر شما برای من بسیار اهمیت دارد.
          متشکرم

دیدگاه

کمک برای ساخت یک پروژه

سلام دوستان عزیز
            دیروز تو تلوزیون اخبار می گفت دانشمندان خارجی عینکی طراحی کرده اند که اگر راننده اونو به چشمش بزنه و رانندگی کنه به محض اینکه احساس خواب آلودگی بکنه عینکه یه آلارم رو به صدا در میاره و نمی زاره راننده بخوابه که از همون تکنیک امواج مغزی استفاده کرده بودند

دیدگاه

Re: کمک برا&ی ساخت &یک پروژه

نوشته اصلی توسط mehdikh
              آقای مهندس نحوی
              سلام
              ساخت این پروژه ضروری است. اگر خودتان در زمینه ساخت چنین پروژه ای نظری دارید بسیار خوشحال می شوم. اگر هم نه; با همان طرحی که بار اول مطرح کردم لطف کنید و برنامه و شماتیک مدار را نوشته و طراحی نمایید. نحوه تشخیص خواب هم ثابت ماندن فرمان ماشین به مدت 5 ثانیه باشد. نظر شما برای من بسیار اهمیت دارد.
              متشکرم
              سلام . خوب مهدی جان ؟
              ببینید کار شما خیلی عجله ای هست من نمیدونم چقدر میتونم کمکتون کنم چون امتحانات میان ترمم شروع شده بعدش هم که امتحانات پایان ترم هست . باید بقیه دوستان هم کمک کنن .
              نکته دیگه اینکه برنامه رو خودتون باید بنویسید ما همه به شما در این زمینه کمک خواهیم کرد .
              شما خودتون شروع به طراحیش بکنید هر جا به مشکل برخورد کردید بگید من یا بقیه دوستان تا جایی که بلد باشیم راهنماییتون میکنیم .
              موفق باشید .

دیدگاه

کمک برا&ی ساخت &یک پروژه

سلام
                آقای مهندس نحوی
                این پروژه را تا اواخر خرداد نیاز دارم. همانطور که آقای سلطان پور گفته اند چنین پروژه ای به صورت پیشرفته در خارج از ایران ساخته شده است. در این حد برای ما غیر قابل ساخت است. آقای نحوی من تمام سعی ام را می کنم اگر به مشکلی برخوردم از شما کمک می طلبم. برای شروع می خواستم نظر شما را بدانم. طرح شما چیست؟در این طرح می خواهم از فتوسل نوری که دارای چهار سیم قهوه ای ( تغذیه 10-30 ولت) , آبی ( منفی) , سیاه (خروجی) و سفید(با اتصال به قهوه ای pnp و بااتصال به آبی npn )استفاده نمایم مانند مدل vte18-4p4740
                در نوشتن برنامه حتما کمکم نمایید . ممکن است یک طرح اولیه یا شماتیک اولیه به من بدهید تا نوشتن برنامه راحتر باشد؟
                متشکرم

دیدگاه

کمک برای ساخت یک پروژه

سلام . خوبی مهدی جان ؟
                  چطوری می خواهید از فتوسل نوری برای تشخیص فشار استفاده کنید؟
                  حقیقتش من ایده ای برای این کار ندارم . این هم که گفتید کاری که اونها کردن خیلی پیشرفته هست و امکان ساختش در ایران نیست به نظر من درست نیست . اگه شما یه مدت در زمینه مثلا امواج مغزی تحقیق کنید متوجه میشید که این کار رو میشه اینجا هم انجام داد .

یه اصل : کار نشد نداره .

به هر حال شما فرصت کوتاهی دارید هر جور خودتون صلاح میدونید . ولی من الان در مورد سنسور فشاری حضور ذهن ندارم شما خودت یه پیگری بکن ببین چیزی پیدا میکنی یا نه بعد ما رو هم در جریان بذار که بتونیم در مورد برنامه نویسیش به شما کمک کنیم .
                  موفق باشید .

دیدگاه

کمک برای ساخت یک پروژه

سلام
                    آقی مهندس نحوی
                    من اصلا در مورد سنسور فشار حرفی نزده ام . شما سنسور فشار را از کجا آوردید. فقط استفاده از فتوسل نوری را مطرح کردم. (photoelectric switch )
                    اگر کمکم کنید ممنون می شوم.

دیدگاه

کمک برا&ی ساخت &یک پروژه

آقای نحوی
                      در مورد این سنسورها می توانید به این سایت مراجعه نمایید.
                      http://www.automationdirect.com/store/Overview/Catalog/Sensors_-z-_Encoders/Photoelectric_Sensors

دیدگاه

کمک برای ساخت یک پروژه

با سلام
                        دوست عزیز می دونید مشکل اصلی این پروژه کجاست
                        دراینکه نمیشه یه فکری واسیه این کرد که راننده وقتی می خوابه بهترین راه تشخیص چیه(عجب چیزی فهمیدم )

خوب در مورد امواج مغزی که کلا 5 حالت دارند
                        فکر نکنم بشه با اینا کارکرد چون معمولا برای سنسویت اونا باید تجهیزاتی رو برروی سرراننده متصل بکنید.
                        خوب یه سوال به نظر شما راننده ای که خوابه چطوری میشه هوشیار کرد اینم یه مشکله
                        چون اگه اونو به صدای خاصی بیدار بکنیم ممکنه دراین حالت دچاروحشت بشه و ........فاتحه :shock:

دیدگاه

کمک برای ساخت یک پروژه

نوشته اصلی توسط رضا حاجی زاده
                          خوب در مورد امواج مغزی که کلا 5 حالت دارند
                          فکر نکنم بشه با اینا کارکرد چون معمولا برای سنسویت اونا باید تجهیزاتی رو برروی سرراننده متصل بکنید.خوب یه سوال به نظر شما راننده ای که خوابه چطوری میشه هوشیار کرد اینم یه مشکله
                          چون اگه اونو به صدای خاصی بیدار بکنیم ممکنه دراین حالت دچاروحشت بشه و ........فاتحه :shock:
                          رضا جون و باقی دوستان فکر کنم این پست رو نخوندید :

نوشته اصلی توسط صابر سلطانپور
                          سلام دوستان عزیز
                          دیروز تو تلوزیون اخبار می گفت دانشمندان خارجی عینکی طراحی کرده اند که اگر راننده اونو به چشمش بزنه و رانندگی کنه به محض اینکه احساس خواب آلودگی بکنه عینکه یه آلارم رو به صدا در میاره و نمی زاره راننده بخوابه که از همون تکنیک امواج مغزی استفاده کرده بودند

دیدگاه

Re: کمک برای ساخت یک پروژه

نوشته اصلی توسط mehdikh
                            سلام
                            آقی مهندس نحوی
                            من اصلا در مورد سنسور فشار حرفی نزده ام . شما سنسور فشار را از کجا آوردید. فقط استفاده از فتوسل نوری را مطرح کردم. (photoelectric switch )
                            اگر کمکم کنید ممنون می شوم.
                            سلام .خوبی مهدی جان ؟
                            ببخشید من شرمنده هستم حق با شما هست . چون یه نفر دیگه عین این سوال رو از من پرسیده بود به همین خاطر من با اون اشتباه گرفتم .
                            مهدی جان میگم از این سنسور چطوری می خواهی استفاده کنی ؟ یعنی زیر فرمون یه جا ثابتش کنی بعد اگه فرمون یه مدت از بالای سنسور رد نشد صدای آلارم در بیاد ؟
                            به نظر من که این کار عملی نیست چون خیلی از مواقع فرمون حرکت های خیلی خیلی کندی داره . باید یه فکر دیگه کرد . ایده بهتری ندارید ؟
                            موفق باشید .

دیدگاه

کمک برا&ی ساخت &یک پروژه

سلام
                              آقای نحوی
                              خواهش می کنم.ایده من این بود که فرمان همواره در حال حرکت است و توسط سنسور سنس می شود. وقتی فرد به خواب رفت روی فرمان می افتد و فرمان ثابت می ماند. بعد از زمانی که ما تعریف می کنیم اگر فرمان ثابت ماند آژیر به صدا در آید. می دانم ایده مسخره ای است با حرف آقای حاجی زاده هم موافق هستم. در حد نمونه خارجی هم که آقای سلطانپور فرمو ده اند من سنسوری نمی شناسم و از توان من خارج است. والا دیگر ایده ای ندارم که بیان کنم .به همین خاطر هم دست به دامن شما عزیزان شده ام تا مرا یاری کنید. آیا شما ایده جدیدی ندارید؟
                              آقای حاجی زاده شما چطور; , شما آقای سلطانپور...
                              با تشکر از همه شما عزیزان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X