اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پورت های plc -s7 300

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پورت های plc -s7 300

با سلام

سوال 1. plc -s7 300 چه پورت های ارتباطی داره مثلا پورت سریال rs232 , rs485 تحت پروتکل مدباس داره؟
    سوال2. ایا پورت اترنت داره
    سوال3. برنامه wincc تحت چه پروتکلیه؟ ایا تحت پروتکل modbus tcp/ip است؟؟؟؟
    سوال 4 . نحوه ارتباط plc s7 300 با نرم افزار wincc چطوریه و تحت چه پروتکلیه ؟؟؟

باتشکر از دوستان

پاسخ : پورت های plc -s7 300

جواب 1:بله
    جواب 2: بله
    جواب 3:اترنت -پروفیباس -بیش تر اترنت استفاده می شه
    جواب4:wiincc با winccflexible فق داره دقیقا بگید کدوم مد نطر شماست
    پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud123
      با سلام

سوال 1. plc -s7 300 چه پورت های ارتباطی داره مثلا پورت سریال rs232 , rs485 تحت پروتکل مدباس داره؟
      سوال2. ایا پورت اترنت داره
      سوال3. برنامه wincc تحت چه پروتکلیه؟ ایا تحت پروتکل modbus tcp/ip است؟؟؟؟
      سوال 4 . نحوه ارتباط plc s7 300 با نرم افزار wincc چطوریه و تحت چه پروتکلیه ؟؟؟

باتشکر از دوستان

سوال1: ببین دوست عزیز با توجه به نوع cpu plc فرق می کنه ولی باید بگم که معمولا پورت mpiو dp که همون پروفی باسه رو معمولا دارن ولی می شه کارت پروفی باسم به plc اضافه کرد و همین طور کارت اترنت که اونم چند نوع داره و انواع استاندارد های اترنت صنعتی رو پشتیبانی می کنه.. :eek:

سوال 2:تو سوال یک هستش ولی cpu ها ندارن باید کارت cp رو اضافه کنیم

سوال 3: wincc با انواع پروتکل های معمول کار میکنه از اونجایی که من تا حالا با این روش ارتباط بر قرار نکردم نمیتونم بگم اره یا نه

سوال 4: از اونجایی که من تو صنایع می بینم (.. وبا هاش ور میرم) اکثرن با اترنت صنعتی که سرعتشم نصبتن بالاس استفاده می کنن

پیروز باشید
      من به آمار زمین مشکوکم...
      اگر این شهر پر از آدم هاست......
      پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

دیدگاه

با تشکر از دوستان عزیز
        پس با این وصف میشه نتیجه گرفت که در مورد ارتباط سریال RS232 ,RS485 تحت پروتکل مدباس ، یک ماژول به طور جداگانه به PLC وصل نمود
        ودر مورد پورت اترنت هم یک ماژول اترنت تحت پروتکل modbus tcp/ip در بازار وجود داره که به طور جداگانه به plc وصل نمود

اما در مورد نرم افزار مانیتورینگ wincc ایا تحت پروتکل modbud tcp/ip است ؟؟؟؟ لطفا توضیح بدید ممنونم

در ضمن من میخوام از مدباس اترنت جهت برقراری plc با نرم افزار مانیتورینگ استفاده کنم

دیدگاه

والا نمیدونم بشه یا نشه حالا شما چرا گیر دادی به این پروتکل همون ethernet خوبه که.
          تا اونجایی که من طراحی plc و wincc آلمانی ها و ایتالی ها رو دیدم از این پروتکل استفاده کردن :eek:
          من به آمار زمین مشکوکم...
          اگر این شهر پر از آدم هاست......
          پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

دیدگاه

سلام
            شبکه ی مدباس جز خانواده ی fieldbusهستش ،در این نوع شبکه ها (profibus-modbus-profinet-can,...)معمولا سرعت انتقال دیتا کمه و لی در عوض قابلیت اطمینان بالایی داره،پس در انتقال دیتا که قابلیت اطمینان مهم تر از سرعته از این نوع شبکه ها استفاده می شه
            اما در مورد مانیتورینگ ،در این شاخه از شبکه ی اترنت بیش تر استفاده می شود،شبکه ی اترنت سرعت بالایی دارد اما قابلیت اطمینان خیلی بالایی نداره ،در مانیتورنگ هم خروجی با انسان سرو کار داره حالا اگه یه بیت این ور اون ور بشه اتفاقی رخ نمی ده ولی سرعت مهمه که مثلا یه فالتی به موقع اطلاع داده بشه ،
            حالا شما اگه اصرار بر این دارین که از مد باس استفاده کنید اول باید نوع hmiرو مشخص کنید بعد manualرو بخونید مشخص کرده که با چه پروتکل هایی می شه ارتباط برقرار کنه ،
            اما در مورد wincc advance (pc base) به نظر من تنها راه استفاده از شبکه ی اترنته ،اگه سیستم تون ساپورت نمی کنه کارت شبکه رو می تونید تهیه کیند و نصب کنید

پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

پاسخ : پروتکل ارتباطی wincc

دوستان سلام.
              برای اینکه بتوانیم نرم افزار مانیتورینگ Wincc را با PLC همراه نماییم.نیاز به کابل شبکه پرافیباس داریم.
              از طریق این کابل شبکه و پروتکل Mpi میتوانیم نرم افزار و PLC را با هم سنکرون نماییم.در ضمن باید برای HW Config از
              CPUهایی استفاده نماییم که در آخر آنها حروفDP وجود داشته باشد. در غیر اینصورت ارتباط هرگز وصل نخواهد شد.
              P_shafiei@rocketmail.com
              www.prozhe.com/دانلود-پروژه-خط-تولید-پایه-سیندر-گاز-plc
              P.Shafiei

دیدگاه

مدباس نرم افزاره rs485 rs232 سخت افزاره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X