اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ باتری با اب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ باتری با اب

سلام ایا میشه با استفاده از یه موتور dc (مثلا گیربکسی 12 ولت) با اب جاری یه باتری 12 ولت رو شارژ کرد روش کار اگه بهم بگین ممنون میشم

پاسخ : شارژ باتری با اب

نوشته اصلی توسط javad mollania
    سلام ایا میشه با استفاده از یه موتور dc (مثلا گیربکسی 12 ولت) با اب جاری یه باتری 12 ولت رو شارژ کرد روش کار اگه بهم بگین ممنون میشم
    با ای سی mc34063 میتونی یه مدار بوست ببندی و هر ولتاژی بین 5 تا 18 ولت بهش بدی برات تبدیل میکنه به 19 ولت
    ولی ولتاژ موتور رو باید روی 18 ولت یه جوری ثابت کنی که بیشتر نشه مثلا با رگولاتور ولتاژ یا ترمز مقاومتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
      با ای سی mc34063 میتونی یه مدار بوست ببندی و هر ولتاژی بین 5 تا 18 ولت بهش بدی برات تبدیل میکنه به 19 ولت
      ولی ولتاژ موتور رو باید روی 18 ولت یه جوری ثابت کنی که بیشتر نشه مثلا با رگولاتور ولتاژ یا ترمز مقاومتی
      oo:
      19 برا چی داش آروین؟؟؟؟
      14.4 مگه نباید باشه؟(سیلد اسید 12 ولتی هر سلول 2.4 ولت جهت شارژ)
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

آخ آخ! انقدر هواسم پرته می بینی! فکر کردم میخاد باطری لپتاپ شارژ کنه! بله بله همون 14.4V باید باشه که با یه رگولاتور میتونی این ولتاژ رو بسازی

دیدگاه

سلام ممنون از پاسخت ولی همین مدار بوست رو چطور ببندم یه شماتیک برام بزار ممنون

دیدگاه

داداش اون مدار رو بخیال شو اشتباه من بود. شما به یه رگولاتور ولتاژ L317 کارت راه میافته البته ولتاژی که به رگولاتور میدی باید حد اقل 16 -17 ولت باشه بقیش مشکلی نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X