اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم نور شدن مانیتور ال سی دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کم نور شدن مانیتور ال سی دی

با سلام به همه دوستان
    مانیتور من چند وقتیه بسیار کم نور شده به طوری که باید چراغ قوه بندازم رو صفحه تا یه چیزایی بتونم ببینم .
    می خواستم بدونم مرخصه یا قابل تعمیره ؟ خودم می تونم تعمیر کنم ؟
    نسبت بال زنبور به بدن او بسیار کم است
    با توجه به قوانین آیرودینامیک پرواز ممکن نیست
    اما زنبور این را نمیداند و پرواز می کند

پاسخ : کم نور شدن مانیتور ال سی دی

دوست عزیز مدل مانیتورتون چیه ؟ سامسونگ ؟

دیدگاه

تا اونجا که من میدونم صفحات ال سی دی برای روشن شدن نیاز به یک نور بک گراند دارند که توسط یک لامپ نئون که روی این صفحات مونتاژ شده روشن میشوند پس شما یا مدار تغذیه ولتاژ این لامپها روی دستگاهت خراب شده یا خود لامپها که البته خود لامپها احتمالش کم است :job:

دیدگاه

با سلام به همه دوستان
        و عرض پوزش به دلیل تاخیر در پاسخ .چند وقتی بود شهرستان گرفتار شده بودم .
        بله سامسونگه. لامپش کجاست چه شکلیه؟
        بازهم از دوستان عزیز معذرت خواهی میکنم
        نسبت بال زنبور به بدن او بسیار کم است
        با توجه به قوانین آیرودینامیک پرواز ممکن نیست
        اما زنبور این را نمیداند و پرواز می کند

دیدگاه

تا اونجا که من میدونم صفحات ال سی دی برای روشن شدن نیاز به یک نور بک گراند دارند که توسط یک لامپ نئون که روی این صفحات مونتاژ شده روشن میشوند
          درسته لامپ استفاده شده منتهی لامپش مهتابی هست که بصورت مارپیچ قرار گرفته معمولآ توسط یک های ولتاژ روشن میشه که احتمال خرابی ترانس و مدار های ولتاژ وجود داره
          این موارد رو توی تعمیر یک تلویزیون ال سی دی ماشین دیدم .

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

آقا حمید مشکل از قسمت تغذیه ی مانیتور هستش که نمیتونه ولتاژ های موزد نظر رو تامین کنه اصولا در این گونه موارد دو سه تا از خازن های قسمت تغذیه خراب میشه که بسیار واضحه که خازن ها یا میترکند یا باد میکه اونارو عوض کنی مانیتور مثل اولش میشه........
            اگه سوالی هست بفرما
            حسن قزلباش
            مهندس یار الکترونیک و کامپیوتر
            آموزش الکترونیک و دریافت نرم افزار های کاربردی برق و الکترونیک -دانلود جزوات الکترونیک -آموزش و پروژه های میکروکنترولر های AVR و 8051 - آموزش نرم افزار های کاربردی - پروژه ی کارآفرینی برق و الکترونیک - آموزش برنامه نویسی c و بیسیک - برنامه نویسی وب و آموزش سیستم های مدیریت محتوا و ...
            www.eelectrop30.tk
            electrop30@gmail.com

دیدگاه

قابل تعمیراست
              علت آن یاازلامپ فلورسنت
              یاقسمت های ولتاژش خرابه که احتمال این یکی بیشتره
              های ولتاژهمان قسمتیه دران چوک وجود دارد

دیدگاه

علت این امر از دو چیز ناشی میآ‌شود: اول ممکن است برد هایولتاژ شما خراب شده باشد که تعمیر آن به صرفه نیست چون قیمت برد هایولتاژ حدود 35.000 تومان است و بهتر است تعویض شود و دوم اینکه ممکن است لامپ ال سی دی شما خراب شده باشد که بعضیآ‌ها آن را تعویض میآ‌کنند وبعضیآ‌ها کل ال سی دی را تعویض میآ‌کنند.
                علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X