اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ و جریان در دو سوی ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ و جریان در دو سوی ترانس

این سوال مدتهاست که برای من حل نشده باقی مانده
    برق شهر تقریبا 10 آمپر با ولتاژ فاز 220 است و ترانس ها یا آداپتور ها هم آنچنان تلف کننده انرژی نیستند .پس توان ورودی یک ترانس باید خیلی به توان خروجی اش نزدیک باشد ولی اینطور نیست . فرض کنید ما یک ترانس 12 ولت داریم که حداکثر به ما 500 میلی آمپر جریان میدهد. ورودی هم برق شهر است .چطور هم ولتاژ کم میشود و هم جریان چون در ترانس تغییرات ولتاژ و جریان عکس هم هستند.
    معبودا :
    من در قلب کوچکم چیزی دارم
    که تو در عرش کبریاییت نداری
    من چون تویی دارم
    و تو چون خود نداری ...

پاسخ : ولتاژ و جریان در دو سوی ترانس

نوشته اصلی توسط امیدوار
    این سوال مدتهاست که برای من حل نشده باقی مانده
    برق شهر تقریبا 10 آمپر با ولتاژ فاز 220 است و ترانس ها یا آداپتور ها هم آنچنان تلف کننده انرژی نیستند .پس توان ورودی یک ترانس باید خیلی به توان خروجی اش نزدیک باشد ولی اینطور نیست . فرض کنید ما یک ترانس 12 ولت داریم که حداکثر به ما 500 میلی آمپر جریان میدهد. ورودی هم برق شهر است .چطور هم ولتاژ کم میشود و هم جریان چون در ترانس تغییرات ولتاژ و جریان عکس هم هستند.
    حتما قرار نیست که همه اون 10 آمپر بره تو ترانس روی بعضی از آداپتور ها هم جریان مورد نیاز مختلفی نوشته شده مثلا 1 آمپر یا 0.5 آمپر و ... که فکر کنم بستگی به اهم سیم پیچ طرف برق شهر داشته باشه که چند اهم باشه و جریان مورد نیاز هم بر اساس تقسیم ولتاژ بر مقاومت به دست میاد
    البته مقدار انرژی تلف شده همچین کم هم نیست...
    [hr]
    امیدوارم درست گفته باشم!اگه اساتید مشکلی در این پاسخ دیدند حتما تذکر بدهند با تشکر

دیدگاه

سلام
      با فرض ایده ال بودن ترانس و عدم فرض کردن جریان های گرابی و تلفات هسته خواهیم داشت
      Pin=Pout
      خواهیم داشت

بنابراین با قرار دادن جریان و ولتاژ خروجی و همچنین ولتاژ ورودی خواهیم داشت

که از این رابطه به دست می یاد جریان ورودی در حدود 27 میلی آمپر
      یعنی ولتاژ تقریبا 1/19 شده و جریان 19 برابر شده.

یعنی ترانس از خط 220 تنها 27 میلی آمپر جریان می کشه حالا می خواد ولتاژ برق شهری یا خوندگیتون جریانش 100 آمپر باشه یا 20 آمپر این ترانس فقط 027. آمپر جریان از خط می کشه

پس تناقضی وجود نداره
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

میدونید مشکل من این بود که فکر میکردم وقتی ورودی 10 آمپر باشه حتما همون 10 آمپر هم توسط مصرف کننده باید مصرف بشه ، پس میشه گفت ما در طبیعت منبع جریان نداریم چون تمام مصرف کننده ها با ولتاژ تعریف شده و ثابتی کار میکنند ولی جریان را به قدر نیازشان از شبکه برمیدارند.
        معبودا :
        من در قلب کوچکم چیزی دارم
        که تو در عرش کبریاییت نداری
        من چون تویی دارم
        و تو چون خود نداری ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X