اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت فرستنده دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت فرستنده دیجیتال

آقایون سلام
    من می خوام یه فرستنده و گیرنده دیجیتال بسازم
    اما چون داده دیجیتال ارسالش داخل محیط پهنای باند زیادی می گیره می خوام از FSK یا PSK استفاده کنم
    حالا موندم تو گیرنده که چه جوری اختلاف فرکانسی به وجود آمده و همچنین اگر چند تا یک با هم ارسال شد گیرنده چه جوری اینها رو تفکیک کنه؟
    نظر دوستان چی هست؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : ساخت فرستنده دیجیتال

توضیح بیشتر
    آقایون فرض کنین من به جای یک یه سیگنال کسینوس با ختلاف فاز 120 و برای ارسال صفر کسینوس با اختلاف فاز 250 بفرستم حالا از کجا بدونم کدوم یکی رو گرفتم آخه دوتاش کسینوسی هست و فقط توی لحظه اول با هم فرق دارن؟

مثلا توی شکل زیر اگر بخوام با میکرو فرکانس متر بسازم کمی مسخره هست و اگر بخوام فاز اولیه رو تشخیص بدم حالا چه جور باید عمل کنم
    مدار نمونه ای دارین؟

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا اگر شیوه ریاضی یا تئوری عکس این عمل هم دارین بگین ممنون می شم

دیدگاه

سلام
        با آشکار ساز گذر از صفر نمیشه؟

دیدگاه

سلام
          ممنونم از جوابتون
          اگر بخوایم روی فرکانس تمرکز کنیم و با کمک گذر از صفر عمل کنیم باز مجددا بحث فرکانس متر باز می شه
          در ضمن حجم داده ایم زیاد می خوام باشه مثلا 1 مگابیت بر ثانیه ، و میکرو درگیر اینها نشه چون میکرو می خوام حکم تصحیح کننده داده ها باشه نه مسئول تهیه داده و سپس کار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X