اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد تابلو روان تمام رنگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد تابلو روان تمام رنگی

با سلام

خدمت دوستان عزیز چند سوال دارم .

من تابلو تک رنگ ساختم . (پس از ماهها تلاش و مطالعه و پرسش ) . با قابلیت نمایش انیمیشن و فلش .
    حالا قصد ساخت تابلو فول کالر را دارم . یک چیزهایی هم تو این سایت و هم سایت های دیگه خوندم . چند سوال واسم پیش اومده .

1- بهتره تو این تابلو ها از RGB LED استفاده کنم یا از مجموعه یک سبز یک آبی و 2 قرمز ؟

2- مثل اینکه در این تابلو ها از PWM استفاده میشه ؟حالا چه جوری با PWM این کارو بکنم . مثلا از لچ برای نگه داری PWM هر پایه میتونم استفاده کنم ؟ یا آیسی دیگه ؟

3- من تابلویی RGB را دیدم که فیلم های AVI را با اتمگاه 128 می داد ؟ آیا میشه ؟

4- آیا مقاله ای در باره (انگلیسی یا فارسی فرقی نداره) ساخت این تابلو ها که کامل باشه سراغ ندارید ؟ لینک بگذارید .
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

پاسخ : چند سوال در مورد تابلو روان تمام رنگی

کسی نبود ؟
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز
      میشه منو راهنمایی کنی که چجور میشه فلش و انیمیشن بخش کرد ؟
      من الان مدت هاست دارم با تابلو روان ور میرم ولی هیچی نشدم :angry:
      نمیدونم . من خنگم یا این تابلو روان سخته ؟؟؟؟؟ :cry2:
      دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Navid_Micro
        با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز
        میشه منو راهنمایی کنی که چجور میشه فلش و انیمیشن بخش کرد ؟
        من الان مدت هاست دارم با تابلو روان ور میرم ولی هیچی نشدم :angry:
        نمیدونم . من خنگم یا این تابلو روان سخته ؟؟؟؟؟ :cry2:
        با سلام . واسه تک رنگ میگم .
        ببین هر فایل انیمیشن شامل چندین فریم هست که هر فریم یک عکس bmp یا gif در نظر گرفته میشه .
        حالا باید برنامه تابلو تا جوری بنویسی که هر بار یک عکس bmp را نسون بده و سپس صفحه را کامل پاک کنه ( خالی کنه)
        بعد یک برنامه کامپیوتری میخواهی که یک فایل انیمیشنو بگیره اول فریم ها شو بخونه بعد هر فریمو به کد هگز تبدیل کنه . من این برنامه رو با دلفی 2009 نوشتم .

حالا یکی از دوستان خواسته هگز برنامه تابلو رو و شماتیکشو بذارم . آماده میکنم تا فردا میذارم تو سایت .

دیدگاه

کسی می دونه چه جوری pwm را با shift register مدل 74595 شیفت میدن ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط starsoheil
            با سلام

خدمت دوستان عزیز چند سوال دارم .

من تابلو تک رنگ ساختم . (پس از ماهها تلاش و مطالعه و پرسش ) . با قابلیت نمایش انیمیشن و فلش .
            حالا قصد ساخت تابلو فول کالر را دارم . یک چیزهایی هم تو این سایت و هم سایت های دیگه خوندم . چند سوال واسم پیش اومده .

1- بهتره تو این تابلو ها از RGB LED استفاده کنم یا از مجموعه یک سبز یک آبی و 2 قرمز ؟

2- مثل اینکه در این تابلو ها از PWM استفاده میشه ؟حالا چه جوری با PWM این کارو بکنم . مثلا از لچ برای نگه داری PWM هر پایه میتونم استفاده کنم ؟ یا آیسی دیگه ؟

3- من تابلویی RGB را دیدم که فیلم های AVI را با اتمگاه 128 می داد ؟ آیا میشه ؟

4- آیا مقاله ای در باره (انگلیسی یا فارسی فرقی نداره) ساخت این تابلو ها که کامل باشه سراغ ندارید ؟ لینک بگذارید .
            خوب این طور که دیدم و میدونم بهتره از 3تا led استفاده کنی چون در اصل کیفیت بهتری داری مخصوصا اکر رزیتر و بحم نزدیکتر باشه در اصل هر کدومشون یک پیکسل به حساب میان
            از pwm برای ساخت رنگش استفاده میشه یک سرچی بزن در مورد ساخت ledهای rgb
            ولی منم بدم نمیاد بتونم یکشو بسازم
            محمترین قسمتشم برنامهای که بتونه فریم های رنگی بسازه که از هر پیکسل یک نمونه رنگی بگیره بگه چه مقدار از هر رنگی وجود داره
            یکی استاد دانشگاهی میشناسم که داشت روی این کار میکرد اگر شد میرم میبینمش

دیدگاه

مرسی
              من خیلی سرچ کردم .

بهترین راهش انگار استفاده از شیفت رجیستر هستش . ولی نمی دونم چه جوری با شیفت رجیستر pwm را شیفت میدن . یک پروژه ساخت مانیتور led با pic تو اینترنت پیدا کردم 200 دلار قیمتشه . همین کاریو کرده که من می خوام . البته اگه با avr بود می خریدم . چون اعتقاد دارم واسه علم و سواد باید حتما هزینه پرداخت .

دیدگاه

دوست عزیز شما می تونید از آی سی HT1632 استفاده کنید، امکانات خوبی از جمله تنظیم روشنایی برای هر پیکسل بوسیله pwm در این آی سی در نظر گرفته شده، ارتباط با این آیسی 4 سیمه هست و بسیار راه اندازیش راحته به دیتاشیت مراجعه بفرمایید

دیدگاه

[quote author=Majid-BN link=topic=62841.msg356248#msg356248 date=1337142522]
                  دوست عزیز شما می تونید از آی سی HT1632 استفاده کنید، امکانات خوبی از جمله تنظیم روشنایی برای هر پیکسل بوسیله pwm در این آی سی در نظر گرفته شده، ارتباط با این آیسی 4 سیمه هست و بسیار راه اندازیش راحته به دیتاشیت مراجعه بفرمایید
                  [/quot]

مرسی دوست عزیز ولی این آیسی هم مثل خیلی از آیسی های دیگه که واسه این کار هست تو ایران گیر نمیاد .

کسی با شیفت رجیستر این ال ای دی ها رو راه اندازی نکرده ؟

دیدگاه

بنام خدا
                    با سلام
                    مرسی دوست عزیز ولی این آیسی هم مثل خیلی از آیسی های دیگه که واسه این کار هست تو ایران گیر نمیاد .
                    کسی با شیفت رجیستر این ال ای دی ها رو راه اندازی نکرده ؟
                    دوست گرامی "ستاره سهیل "

بازبینی این تاپیکها هم خالی از لطف نیست .

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21467.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31215.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=55267.0

با احترام
                    91/2/27

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر معیری
                      بنام خدا
                      با سلام
                      دوست گرامی "ستاره سهیل "

بازبینی این تاپیکها هم خالی از لطف نیست .

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21467.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31215.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=55267.0

با احترام
                      91/2/27
                      با سلام
                      ممنون
                      ولی من تمام اینا رو خوندم قبلا . مشکلم اینه که اگر بخوام مثلا 20 تا ماتریس 8*8 rgb را که خودم ساختم با یک میکرو کنترل کنم . (هر پیکسل یک رنگ خاص) چه کار باید بکنم .

دیدگاه

بنام خدا
                        با سلام
                        با سلام
                        ممنون
                        ولی من تمام اینا رو خوندم قبلا . مشکلم اینه که اگر بخوام مثلا 20 تا ماتریس 8*8 rgb را که خودم ساختم با یک میکرو کنترل کنم . (هر پیکسل یک رنگ خاص) چه کار باید بکنم .
                        دوست گرامی "ستاره سهیل"

عرض کنم ، معمولا برای درایو یک ماتریس rgb led 8x8 ، از این مدار استفاده میشه ( البته با این مدار ، بصورت ساده ، فقط 7 رنگ برای هر کدام از 8 ال ای دی آر جی بی قرار گرفته شده در یک سطر ، تولید میشه )

و برای مثلا 20 عدد ماتریسی که فرمودید ، قسمت چیپهای U1R - U1G - U1b و UR-NPN - UG-NPN - UB-NPN بیست بار تکرار شده و قسمت U-SCAN و UPNP در انتهای مدار قرار میگیرند .

با احترام
                        91/2/28

دیدگاه

ممنون و مرسی .
                          اطلاعات خیلی خوب و مفیدی بود .

خیلی چیزا دستگیرم شد . فقط یک سوال ؟ شما میگید واسه هفت رنگه درسته ؟؟؟ خوب 7 رنگ بر اساسه 1 یا 0 بودن پایه هر ال ای دی .

اگه بخوام با pwm همین را راه بندازم که هر پایه 74595 یک pwm داشته باشه میشه ؟؟؟

دیدگاه

بنام خدا
                            با سلام
                            ممنون و مرسی .
                            اطلاعات خیلی خوب و مفیدی بود .
                            خیلی چیزا دستگیرم شد . فقط یک سوال ؟ شما میگید واسه هفت رنگه درسته ؟؟؟ خوب 7 رنگ بر اساسه 1 یا 0 بودن پایه هر ال ای دی .
                            اگه بخوام با pwm همین را راه بندازم که هر پایه 74595 یک pwm داشته باشه میشه ؟؟؟
                            دوست گرامی "ستاره سهیل"

عرض کنم ، ایجاد 7 رنگ ( قرمز - سبز - آبی - نارنجی - بنفش - فیروزه ای - سفید ) بر روی یک ال ای دی ، با یک و صفر نمودن پایه های R-G-B صورت میپذیرد . که این صفر و یک شدن ها ، در نهایت در داخل 74595 قرار گرفته و latch میشود .

منتها روش روشن و خاموش شدن یک ال ای دی در حالت PWM با حالت معمولی کاملا متفاوته و به همین دلیل ، استفاده از رجیستر 74595 برای مد pwm مقداری مبهم بنظر میاد .

با احترام
                            91/2/28

دیدگاه

این حرفو نمی زنم.

این فیلم ادعا کرده با PIC این کارو کرده و پروژه را هم فکر کنم 200 دلار می فروشه .

<a href=http://uplod.ir/39yac2kdj1g7/32x32_RGB_LED_DISPLAY_WITH_SHIFT_REGISTAR_74HC595_-_YouTube.zip.htm>32x32_RGB_LED_DISPLAY_WITH_SHI FT_REGISTAR_74HC595_-_YouTube.zip - 3.4 Mb</a>

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X