اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار آیسی تغذیه LM2575t

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار آیسی تغذیه LM2575t

سلام
    کسی می دونه چه طوری باید آیسی LM2575t در مدار بست مدار مکملش را می خوام؟
    اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست.(شهید چمران)

پاسخ : مدار آیسی تغذیه LM2575t

مدار زیر تو دیتاشیت پیشنهاد شده مشکل شما چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
      مدار زیر تو دیتاشیت پیشنهاد شده مشکل شما چیه؟

سلام
      نوع آی سی من Adjustable Output است مدار مر بوطه اش را بستم ولی داغ می کنه و 2.2 آمپر هم بی خودی می کشه هیچی بهش وصل نیست .
      پشیمون شدم می سراغ همون 7805 درد سرش کمتره
      ممنون

دیدگاه

با این قطعه های بنجل بیخود تو بازار اگه اعتماد به نفست ضعیف باشه کلا باید دور الکترونیکو یه خط قرمز بکشی چون واقعا بعضی وقتها به خاطر یه قطعه بیخود به قانون اهم هم شک میکنم...

دیدگاه

با سلام
          آقا من که با این رگولاتور که خیلی حال کردم ، من با 5 ولت DIP , SMD اش کار کردم ، با ورودی 9 ولت تو خروجی 4.99 تثبیت شده بدون هیچ پرشی ازش گرفتم تا حول و حوش 2.5 آمپر (بیشتر از این رو امتحان نکردم)

شاید دلیل داغ کردن آیسیتون این باشه که مقادیر سلف و خازن ها رو درست انتخاب نکردید و اینکه از دیود شاتکی یا فست مناسب استفاده نکردید ، تو دیتاشیتش کامل در مورد محاسبه سلف و خازن گفته و چند تا نمودار داره که میتونید بارتون رو بندازید رو اون و مقدار سلف رو با توجه به ولتاژ کار استخراج کنید. همینطور یه جدول هم داره که میشه ازتون با توجه به جریان بار دیود شاتکی یا فست مناسب رو ازتوش استخراج کرد.

با توجه به Adjustable بودن آیسی تون ، مقاومت های فیدبک رو چی اون ها رو درست انتخاب کردید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
            با سلام
            آقا من که با این رگولاتور که خیلی حال کردم ، من با 5 ولت DIP , SMD اش کار کردم ، با ورودی 9 ولت تو خروجی 4.99 تثبیت شده بدون هیچ پرشی ازش گرفتم تا حول و حوش 2.5 آمپر (بیشتر از این رو امتحان نکردم)

شاید دلیل داغ کردن آیسیتون این باشه که مقادیر سلف و خازن ها رو درست انتخاب نکردید و اینکه از دیود شاتکی یا فست مناسب استفاده نکردید ، تو دیتاشیتش کامل در مورد محاسبه سلف و خازن گفته و چند تا نمودار داره که میتونید بارتون رو بندازید رو اون و مقدار سلف رو با توجه به ولتاژ کار استخراج کنید. همینطور یه جدول هم داره که میشه ازتون با توجه به جریان بار دیود شاتکی یا فست مناسب رو ازتوش استخراج کرد.

با توجه به Adjustable بودن آیسی تون ، مقاومت های فیدبک رو چی اون ها رو درست انتخاب کردید؟
            آخه مقاومتش غیر استاندارد است گفته 3.09 کیلو آخه این مقاومت را از کجا بیارم؟

دیدگاه

اینو خودش گفته یا خودتون محاسبه کردید ؟ چیزی که استفاده کردید مقدارش چی بوده ؟باید خودتون محاسبه کنید!
              این مقداری که بدست آوردید جزو استاندار مقاومت های Metal Film با تلرانس 1% هست احتمالا تو بازار بتونید پیدا کنید ، اینو ببینید: http://www.elexp.com/t_rescht.htm

و البته باید مقاومتی که میزارید از نوع Metal Film با تلرانس 1% و حتی المقدور با کمترین خطا باشه ، خلاصه هرچقدر مقاومت ها به مقادیر محاسبه شده نزدیک تر باشند خروجی بهتری خواهید داشت ، و البته مقاومت اول رو یه چیز دیگه انتخاب کردید ببینید دومیش چی در میاد ؟ با این ها بازی کنید!

دیدگاه

سلام آیا رگولاتور سوئیچینگ lm2575 رو میشه با نرم افزار شبیه سازی کرد ؟ با کدوم نرم افزار ؟
                خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X