اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر اتوماتیک باطری اتمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر اتوماتیک باطری اتمی

یه مدتیه که دارم دنبال یه شارژر خوب و ارزون برای باطری اتمی یا همون سیلیداسیدی میآ‌گردم که البته آخرش هم پیداش کردم. خدایی شحیفم اومد که نقشه این شارژر رو براتون نذارم. اینطوریکه من تست کردم اگه ولتاژ ورودی رو بین 14 تا 25 ولت هم بذاریم باز هم باطری خوب شارژمیآ‌شه. اگه هم اون تقسیم مقاومتی دم باطری خروجی رو تغییربدیم میآ‌شه باطریهای با ولتاژ های دیگه رو هم شارژکرد.. اینطوریکه من تو کاتالوگ این آیآ‌سی خوندم، اینآ یآ‌سی میآ‌تونه باطری رو کاملاشارژ کنه و عمر مفید اون رو اضافه کنه که خوب با یه حساب سرانگشی از همون باطری که داریم استفاده کنیم خیلی بهتر از اینه که بریم پول بدیم و یه باطری جدید تر بخریم. بگذریم نقشه پیآ‌سیآ‌بی و مدار رو از کاتالوگ آیآ‌سی کپی کردم و البته خودم هم تو پروتئوس کشیدمش، هر کی خواست ایمیل بزنه که فایلآ‌ها رو بهش بدم.

راستی این آیآ‌سی میآ‌تونه اینکارها رو هم انجام بده:
    1. استفاده از روش شارژ سه مرحلهآ‌ای
    2. نمایش انرژی فعلی باطری از طریق 4 ledنمایشگر
    3. تغییر روش شارژ به شارژجریان و شارژجریانپالسی
    4. تشخیص خودکارتعوی ضباطری و اجرای تمامی مراحل شارژ از ابتدا
    5. امکان استفاده از سنسوردمایNTC جهت شارژدقیقآ‌تر در دماآ‌های مختلف
    6. حفاظت اتصال کوتاه
    7. ....

پاسخ : شارژر اتوماتیک باطری اتمی

سلام مهندس این ای سی چی هست میشه برام اطلاعاتشو بفرستیbersing_reza@yahoo.com ممنون :nerd:

دیدگاه

سلام جناب مهندس
      از زحمتی که کشیدید تشکر میکنم میشه لطفا pcb مدار رو برای من هم بفرستید.
      ایمیل من
      Mohammadhossein.shaafi@gmail.com

دیدگاه

سلام مهندس این ای سی رو میشه برام اطلاعاتشو بفرستی.mojtabamakhmali@gmail.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sohraabiraad
          یه مدتیه که دارم دنبال یه شارژر خوب و ارزون برای باطری اتمی یا همون سیلیداسیدی میآ‌گردم که البته آخرش هم پیداش کردم. خدایی شحیفم اومد که نقشه این شارژر رو براتون نذارم. اینطوریکه من تست کردم اگه ولتاژ ورودی رو بین 14 تا 25 ولت هم بذاریم باز هم باطری خوب شارژمیآ‌شه. اگه هم اون تقسیم مقاومتی دم باطری خروجی رو تغییربدیم میآ‌شه باطریهای با ولتاژ های دیگه رو هم شارژکرد.. اینطوریکه من تو کاتالوگ این آیآ‌سی خوندم، اینآ یآ‌سی میآ‌تونه باطری رو کاملاشارژ کنه و عمر مفید اون رو اضافه کنه که خوب با یه حساب سرانگشی از همون باطری که داریم استفاده کنیم خیلی بهتر از اینه که بریم پول بدیم و یه باطری جدید تر بخریم. بگذریم نقشه پیآ‌سیآ‌بی و مدار رو از کاتالوگ آیآ‌سی کپی کردم و البته خودم هم تو پروتئوس کشیدمش، هر کی خواست ایمیل بزنه که فایلآ‌ها رو بهش بدم.

راستی این آیآ‌سی میآ‌تونه اینکارها رو هم انجام بده:
          1. استفاده از روش شارژ سه مرحلهآ‌ای
          2. نمایش انرژی فعلی باطری از طریق 4 ledنمایشگر
          3. تغییر روش شارژ به شارژجریان و شارژجریانپالسی
          4. تشخیص خودکارتعوی ضباطری و اجرای تمامی مراحل شارژ از ابتدا
          5. امکان استفاده از سنسوردمایNTC جهت شارژدقیقآ‌تر در دماآ‌های مختلف
          6. حفاظت اتصال کوتاه
          7. ....
          با سلام :
          کاربر گرامی حداکثر ولتاژ فابل قبول برای یک باتری با ولتاژ نامی 12 ولت 14 الی 14.5 ولت می باشد. ولتاژ 25 ولت درست است که خیلی زود باتری را شارژر می کند اما موجب آسیب رسیدن و تخریب باتری در کوتاه مدت می شود. واضح ترین دلیل آن هم اینست که چرا تمام خودرو سازان دنیا ولتاز تا حداکثر 14.5 را باآمپری بین 50 الی 120 انتخاب می کنند. چون ولتاژ بالاتر از 15 ولت سبب سوختن ای سی یو تمام خودرو های انزکتوری می شود.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X