ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
    2012/05/15
    1
    0

سوال درمورد تفاوت های ARM با ATMEGA

سلام ، 14 سالمه و به الکترونیک تازه وارد هستم . می خواستم که کار با میکروکنترل ها رو شروع کنم اما نمیدونم بین ARM و AVR کدوم بهتره و قوی تره و تو زمینه های مختلف قابل انعطاف تره ؟ بیشتر برای کار های روباتیک می خوام و می خوام که استفاده از ماژول های حسگر ساده تر باشه. زبان های برنامه نویسیشون چیه و با چه برنامه های باید برنامه نویسیشون کرد. من به زبان ویژوال بیسیک کامپیوتر هم تسلط دارم و خواستم ببینم ایجاد ارتباط بین کاپیوتر از طریق ویژوال بیسیک با کدام میکر کنترلر ممکن و بهتره و راحت تره.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    2007/12/09
    تهران
    1,626
    31

پاسخ : سوال درمورد تفاوت های ARM با ATMEGA

برای شروع بهتره با AVR شروع کنی. به خاطر سادگیش خسته نمیشی.
    زبون برنامه نویسی هم بیسیک و سی هست که سی توصیه میشه.
    2007/11/29
    1,746
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.c
    سلام ، 14 سالمه و به الکترونیک تازه وارد هستم . می خواستم که کار با میکروکنترل ها رو شروع کنم اما نمیدونم بین ARM و AVR کدوم بهتره و قوی تره و تو زمینه های مختلف قابل انعطاف تره ؟ بیشتر برای کار های روباتیک می خوام و می خوام که استفاده از ماژول های حسگر ساده تر باشه. زبان های برنامه نویسیشون چیه و با چه برنامه های باید برنامه نویسیشون کرد. من به زبان ویژوال بیسیک کامپیوتر هم تسلط دارم و خواستم ببینم ایجاد ارتباط بین کاپیوتر از طریق ویژوال بیسیک با کدام میکر کنترلر ممکن و بهتره و راحت تره.
    سلام
    دوست عزیز شما بهتره دو چیز که خصوصیاتشون مثل هم هست با هم مقایسه کنید.مثلا AVR که 16 بیتی است با PIC مقایسه کنید.میکرو آرم 32 بیتی می باشد و سرعت و کارایی آن با AVR فرق میکند.به نظر من آرم را باید با Xmega مقایسه کنید.
    ولی برای یادگیری و کار با ماژول ها و سنسورها به نظر من میکروهای 16 بیتی مثل AVR و PIC جوابگو کار هستند.
    از میکروهای 32 بیتی برای پردازش سرعت و قدرت بالا استفاده می شود و برای مدارهای ساده به نظر من درست نیست از این میکرو ها استفاده کرد.البته اگر جنبه یادگیری ملاک شماست اشکالی نداره و .. .
    موفق باشید
    2007/08/28
    شیراز
    305
    5

سلام
    عزیرم، خوش آمدی به دنیای دیجیتال!
    به نظر من بهتره که از همون اول بری سراغ ARM.
    بهترینشون هم همون Cortex M هست، میتونی از LPC1768 استفاده کنی، سراغ ARM7 و یا ARM9 نرو، از رده خارج شدن! Cortex-M کار کردن با اونا مثل AVR هست، بکه سادهتر، چونکه RAM بیشتری دارن! برای کامپایلر هم بهتر که بری سراغ Keil، کار کردن باهاش مثل آب خوردنه.... برای پروگرام کردن هم میتونی از Flash magic یا H-jtag استفاده کنی....راستی بهتره که چون تازه کاری از بردهای آماده استفاده کنی میتونی از همین header board سایت استفاده کنی...
    مساله شما مثل این میمونه که طرف میگه اول win xp کار کنم، یا اینکه win7.
    خوب جواب مشخصه دیگه، win7 هم امکانات بیشتری داره و هم کارکردن باهش ساده تر هست.
    درضمن دارم یک سری آموزش تصویری رایگان میسازم، فکر کنم تا یکی دوماه دیگه آماده شن....منتظر باش!
    درضمن اگه میخواهی مثل بقیه هی سوال نپرسی و به بقیه جواب بدی باید انگلیسیت زبون مادریت باشه!،پس تا میتونی انگلیسیتو تقویت کن، همه اطلاعات انگلیسی هستن!
    2009/10/04
    1,568
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
    سلام
    بهترینشون هم همون Cortex M هست، میتونی از LPC1768 استفاده کنی، سراغ ARM7 و یا ARM9 نرو، از رده خارج شدن! Cortex-M کار کردن با اونا مثل AVR هست، بکه سادهتر، چونکه RAM بیشتری دارن! برای کامپایلر هم بهتر که بری سراغ Keil، کار کردن باهاش مثل آب خوردنه.... برای پروگرام کردن هم میتونی از Flash magic یا H-jtag استفاده کنی....راستی بهتره که چون تازه کاری از بردهای آماده استفاده کنی میتونی از همین header board سایت استفاده کنی...
    درضمن دارم یک سری آموزش تصویری رایگان میسازم، فکر کنم تا یکی دوماه دیگه آماده شن....منتظر باش!
    به نظر من کاملا اشتباهه این نظر(با عرض معذرت)
    آرم ساختار نسبتا پیچیده تری داره و بیشتر خواننده رو سر در گم میکنه منابع آموزشی هم براش کمه اینکه قدرت کافی داره درست ولی قرار نیست که حتما یکی رو انتخاب بکنیم و بریم سراغ اون اول از پایه شروع میکنیم و پله پله میریم بالا انشاءالله بعدش هم میکرو های قوی تر
    به قول مهندس های olimex که بردهاش معروفه(یادم نیست همین ها گفتند یا کس دیگه ای بود به هر حال): "برای مبتدی شروع از میکروکنترلر های ARM کار درستی نیست و باعث سردگمی و زده شدن از الکترونیک میگردد"
    2008/06/22
    69
    2

پاسخ : پاسخ : سوال درمورد تفاوت های ARM با ATMEGA

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
    سلام
    درضمن اگه میخواهی مثل بقیه هی سوال نپرسی و به بقیه جواب بدی باید انگلیسیت زبون مادریت باشه!،پس تا میتونی انگلیسیتو تقویت کن، همه اطلاعات انگلیسی هستن!
    بنظرم نه مقایسه درست بود و نه مثالی که زدین!

آقا سینا هر وسیله ای در جای خودش کاربرد داره و باید براساس نیازتون انتخاب مناسب رو انجام بدین. در کل میکروهای 8بیتی نسبت به میکروهای 16 و 32 بیتی کم مصرف تر و ارزان ترند و در امور تک وظیفه گی مثل اتصال به حسگرها و سنسورها و مصارف عمومی، ارجحیت دارند و در دستگاه های پرتابل که مصرف دستگاه مهم هست، انتخاب به این شکله: میکروهای 8 بیتی و xmega و بعد میکروهای 16 و درصورت نیاز به پردازش و سرعت بیشتر، میکروهای 32 بیتی و...
    در عوض میکروهای 32 بیتی انعطاف بیشتری دارند و در زمینه امکانات جانبی و پروژه های یوزر اینترفیسی و پردازش تصویر (البته انتخابهای دیگه هم برای این مورد هست) و ... مورد توجه هستند.
    نمیشه گفت کدوم خوبه و کدوم بد! هرکدوم در جایگاه خودش لازمه و همانطور که هنوزم دوچرخه و موتورسیکلت و خودروی سواری کاربرد خودشو داره، میکروهای 8 بیتی و 16 بیتی هم جایگاه خودشو داره. و معنی نداره در یک کنترل از راه دور ساده، ARM بزاری!
    اگر مقایسه و اطلاعات بیشتری میخوایین سرچ کنید چون قبلاً خیلی بحث شده مثل اینجا:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

Xmega + IAR + Labview = New Life
    2007/08/28
    شیراز
    305
    5

دوستان یک خبر بد براتون دارم!
    Cortex-M0 رو ساختن که کلا میکروهای 8 بیتی رو ریشه کن کنن :angry:! NXP هم یک ورژن DIP اونو قرار بزنه یک چند ماه دیگه بیرون میاد! برای مبتدی ها...که برد بورد رو خیلی دوست دارن.... :wow: چون الان Cortex m0 تو ایران گیر نمی یاد پس اول روی همین header board فروشگاه که به صورت dip هست و تو برد بورد میخوره کار کن، راستی الان هم میکروهای Cortex m0 وجود دارن و قیمت اونها خیلی کمتر از 8 بیتی ها هست،میکروهای NXP کلا تا 50MHz کار میکنن و STها هم تا 48MHz جالب اینه که قیمت میکروهای ST روی تعداد فقط 1000 تا 99 سنت هست، به عبارتی 1600 تومان و قیمت تکی هم حدود 2 دلار که باز هم فکر کنم خیلی کم باشه! از نظر قدرت و peripheral عالی هستند! از نظر قیمت تقریبا atmega8 ولی از نظر قدرت تقریبا 2 برابر atxmega128a1 به عبارتی میکنه 5-10 برابر قدرت بیشتر در برابر قیمت مشابه! از نظر برنامه نویسی هم که خیلی راحت هستن.... ولی انتخاب با خودت... اینجاست که باید مسیر زندگیتو مشخص کنی.
    2007/04/28
    586
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط علی حیاتی
    سلام
    دوست عزیز شما بهتره دو چیز که خصوصیاتشون مثل هم هست با هم مقایسه کنید.مثلا AVR که 16 بیتی است با PIC مقایسه کنید.میکرو آرم 32 بیتی می باشد و سرعت و کارایی آن با AVR فرق میکند.به نظر من آرم را باید با Xmega مقایسه کنید.
    ولی برای یادگیری و کار با ماژول ها و سنسورها به نظر من میکروهای 16 بیتی مثل AVR و PIC جوابگو کار هستند.
    از میکروهای 32 بیتی برای پردازش سرعت و قدرت بالا استفاده می شود و برای مدارهای ساده به نظر من درست نیست از این میکرو ها استفاده کرد.البته اگر جنبه یادگیری ملاک شماست اشکالی نداره و .. .
    موفق باشید

یه مدتی بود سر نمیزدیم نگو AVR و PIC سریع از 8 بیتی به 16 بیتی ارتقا پیدا کردن :applause:
    [size=1.45em][glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow][/size]
    2010/05/09
    930
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.c
    با سلام

ای نوجوان !

اگر در درسهای ریاضی و علوم نمرات 20 را مرتبا دریافت می کنی! برو و ARM CORTEX-M0,M1,M3,M4 کار کن.
    اگر گاهی نمرات کمتر می گیری، از ATMEGA48,88,168,328 , ATXMEGA32,64,128 شروع کن.

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    Hidden Content http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
    2009/10/04
    1,568
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط Solsal
    با سلام

ای نوجوان !

اگر در درسهای ریاضی و علوم نمرات 20 را مرتبا دریافت می کنی! برو و ARM CORTEX-M0,M1,M3,M4 کار کن.
    اگر گاهی نمرات کمتر می گیری، از ATMEGA48,88,168,328 , ATXMEGA32,64,128 شروع کن.

با سپاس
    البته xmega رو من بین ARM و AVR قرار میدم
    اگه درست رو هم خوب میخونی برو سراغ xmega
    گرچه ما با این وضعیتمون AVR هم زیادمونه
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17