اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم خطوط تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم خطوط تلفن

سلام دوستان من دو آزمایش زیر را طراحی کردم
    یعنی اینکه دوتا تلفن را با هم موازی کردم و سپس آنها را مستقیم یک بار به خط تلفن و بار دیگر به ولتاژ ۱۲ وصل کردم
    و نتایج زیر به دست آمد

وقتی دو تلفن به خط تلفن وصل است با زدن یک کلید صدای بوق آزاد را قطع میکنیم با حرف زدن در یک گوشی میتوانیم صدای خود را
    به طور واضح و بلند در گوشی دوم بشنویم
    ولی در شکل دوم که دو تلفن را به ۱۲ ولت وصل کرده ایم وقتی در یک گوشی صحبت میکنیم صدای خود را به زور در گوشی دوم میشنویم
    کسی توجیهی برای این دارد
    آخر ۱۲ ولت ما از ۹ ولت خط تلفن چی کم دارد که اینطوری صدا کم میاید

پاسخ : سیستم خطوط تلفن

سلام
    مدار رو به صورت زیر تغییر بدین و تست کنین
    1-یه سر دو تلفن رو به هم وصل کنین
    2-سر تلفن 1 رو بدین به مثبت و سر دیگه تلفن 2 رو با یه مقاومت 330 اهم بدین به سر منفی باتری

حالا تست کنین و خبر کنین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

این کاری هم که شما میگید میشه فقط یک مشکل داره اون هم این است که باید هر دو تلفن برداشته شود تا ولتاژ در مدار برقرار بشه
      در این صورت اگر تلفن شما از خط تلفن منبعش رو تامین میکنه دیگر در تمام طول مدت بهش برق نمی رسه و اگر دارای حافظه باشد پاک میشود
      واگر هم دارای lcd باشد اون lcd روشن نمی شود مگر در صورتی که دوتا تلفن برداشته شود
      با این اوصاف به نظر میرسه که وقتی تلفن را گذاشته ایم دارای مقاومت بالایی است و جریان کمی از دو تلفن به صورت سری میگذرد

ولی مشکل من این است که چرا در دو تصویر بالا وقتی همون مدار رو به DC وصل میکنم صدای خیلی کمی انتقال پیدا میکنه ووقتی همون مدار رو به خط تلفن وصل میکنم صدا خوب انتقال میابد

دیدگاه

یه جایی میخوندم که خطوط تلفن در حالت Idle ولتاژی بین 40 تا 60 ولت دارند.اگر این حرف درست باشه میشه ضعیف بودن صدا رو توجیه کرد.
        به نظر من شما نقشه یه تلفن رو دانلود کنید تا بیشتر با عملکرد اون آشنا بشید.خیلی از سوالاتون رو خودتون جواب میدید.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

از توجه شما دوست عزیز متشکرم
          تا اون جایی که جا داشت خودم تحقیق کردم ولی این ریزه کاری هاش کسی چیزی ننوشته بود

یه جایی میخوندم که خطوط تلفن در حالت Idle ولتاژی بین 40 تا 60 ولت دارند.اگر این حرف درست باشه میشه ضعیف بودن صدا رو توجیه کرد.
          بله درست است در حالت Idel چنین ولتاژی روی خط است ولی وقتی تلفن برداشته میشه یک افت ولتاژی در خطوط صورت میگیرد که
          این ولتاژ به ۹ یا ۱۲ ولت کاهش پیدا میکند
          من هم برای همین ۱۲ ولت به مدارم وصل کردم
          راستی وقتی من تلفن ها رو به خط وصل کردم یک ولتمتر هم گذاشتم تا ولتاژ رو اندازه بگیره که ۱۱ ولت رو نشان داد که اون هم بخاطر سیستم های داخل خود تلفن است که تلفن به تلفن با هم کمی فرق داره

دیدگاه

سلام
            این شیوه اتصال مشکل نداره که بهتون گفتم
            این شیوه به درستی داره این روش اصلی رو پیاده سازی می کنه

صدای شما به سمت مخابرات حالت اکو داره یعنی اگر شما حرف بزنین صدا انگاری رفت و برگشت داره و این به دلیل مدار داخلی خود تلفن هست (یعنی فکر نکنین که صدا می ره مخابرات بر می گرده)اما در حالتی که تلفن رو وصل می کنین به باتری ، باتری مصل یه مدار باز عمل می کنه و داده هاتون با تفریق از مقدار برگشتی باتری کم می شه و بابت همین خش خش زیادی و همچنین یه نوع جریان ac بسیار کوچکی از صداتون منتقل می شه.
            هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

فکر کنم تا اینجا مشکلم حل شد ازتون تشکر میکنم
              حالا یک سوال دیگه برام پیش اومد
              همون روشی که ارایه دادید رو در نظر بگیرید یعنی به روش سری
              حالا ما میخواهیم دو تا تلفن که باهم سری شدند را با دو تا تلفن دیگه که آنها هم با هم سری شدند موازی کنیم
              آیا اگر در جفت تلفن های بالا(همون دوتا سری اولی) حرف بزنیم در تلفن های پایین حرف ما شنیده میشوند

دیدگاه

سلام
                بله دقیقا همین طور که شما می گین می شه.
                مدار شما کامل باشه هر تلفن دیگه موازی با تلفن دیگه بشه ولتاژ خطوط رو تا کمی پایین می یاره و صدا کمی ضعیف تر می شه اما می بینین صدا رو به خوبی می شنوین

دیدگاه

از یکی از دوستان دیگه هم سوال کردم
                  گفت دلیل اصلیش پایین بودن امپدانس منبع تغذیه هست که اگر یه منبع تغذیه 48 ولتی با مقاومت 1 کیلو به کار ببرین نباید مشکلی پیش بیاد.
                  این هم تست کنین و خبر بدین

دیدگاه

حرف شما کاملا صحیح
                    من برای پروژه تلفن سانترال باید یک جوری تلفن ها را به هم مرتبط کنم که وقتی دو نفر دارند با هم صحبت میکنند
                    نفر سوم و چهارم هم که دارند با هم صحبت میکنند تداخل صدا نداشته باشند
                    به نظر شما چه کار باید انجام داد
                    اگر هر چهار نفر دو به دو با هم صحبت کنند چه؟ فقط یک الگریتم و روش میخواهم ولی به صورت بالا فقط یک منبع داشته باشیم
                    که میتونه باتری یا آدابتور باشه

دیدگاه

سلام
                      مدار باید کاملا آنالوگ باشه یا می تونین از میکرو هم استفاده کنین
                      چون برای تلفن های سانترال و پاسخگویی هر چه بهتر و سریعتر می یان از تراشه های dsp استفاده می کنن که در ابعاد کوچیک همون میکرو رو می شه استفاده کرد
                      البته اگر بخواین آنالوگ کار کنین باید اشغال بودن خطوط رو تشخیص و شبکه سویچینگ مداری تشکیل بدین

دیدگاه

باز هم سلام
                        من برای سوییچینگ سیگنال از یک مالتی پلکسر استفاده میکنم
                        و برای تنظیمات اون هم از avr مشکلی در مورد تشخیص برداشتن گوشی و اشغال بودن و اینها ندارم
                        فقط یک مشکلی که دارم آن است که چطوری تلفن ها را به هم وصل کنم تا صدا ها با هم قاطی نشه
                        ولی همون طور که در بالا بحث شد نتوانستم روشی ارایه بدم تا بتوان این مشکل را حل کرد
                        فقط دنبال راهی هستم تا این مشکل را حل کنم
                        الان نمیخوام روی میکرو ببندمش فقط میخوام خودم به صورت دستی چهارتا تلفن را دو به دو به هم وصل کنم به طوری که دو نفری که باهم حرف میزنند صدای دو نفر دیگر را که دارند باهم صحبت میکنند را نشنوند
                        البته با یک منبع تغذیه
                        آیا برای این کار راه حلی درنظر دارید
                        توجه داشته باشید که فقط سیم کشی بین این چهار تلفن مد نظرم است

دیدگاه

سلام
                          با رله به راحتی انجام می شه
                          اما مشکلی که داره اینه که شما باید وضعیت خط آزاد با رله رو قبل از اتصال به تلفن دیگه بررسی کنین و در صورت اولین برداشت گوشی بوق آزاد رو بدین
                          بزارین چند تا مدار رو چک کنم و بتونم راحتر تر و با پشتوانه بهتری از کوچیکی و راحتی مدار در خدمتتون باشم

دیدگاه

از تحقیق شما برای این کار واقعا متشکرم
                            ولی همون طور که در بالا بحث میکردیم
                            وقتی دوتا تلفن را سری کنیم و با دو تا تلفن سری دیگه موازی کنیم صداها باهم قاطی میشه
                            اگر از رله هم استفاده کنیم به همین مشکل برمی خوریم یعنی صداها وقتی که هر چهارتا تلفن در حال کارکرد هستند با هم قاطی میشن
                            درست است که صدای دو تلفن بالا در تلفن های پایین کم می آید ولی بازهم دچار مشکل میشویم
                            مثلا اگر تلفن بالا DTMF ای برای کاری خاص بفرستد در تلفن پایین هم شناخته شده و ما را به دردسر می اندازد

دیدگاه

شما میخواین چی کار کنین ؟؟ بگین شاید بلد بودم !!
                              کلا سر در نیاوردم
                              اول 2 تا تلفن بعد 4 تا شد ؟!!
                              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X