اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش ولتاژ از صفر تا 24

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش ولتاژ از صفر تا 24

سلام
    من 4 تا باتری 6 ولت دارم که اونا رو به صورت سری به هم متصل کردم و میخوام واسه یه ازمایشی ولتاژ رو از صفر تا 24 کم کم بالا ببرم، چطور و با چه وسیله ای میتونم این کار رو انجام بدم؟
    شنیدم با پتانسیومتر میشه این کار رو انجام داد؟
    حقیقت رو بخواهید من این وسیله رو برای درمان عرق بیش از اندازه کف دست میخوام به کار ببرم و البته با کمک یک سری وسایل کمکی دیگر، من میخوام این تغییر ولتاژ رو از صفر شروع کنم و تا 24 ولت 1.5 ، 1.5 ولت بالا ببرم، شاید یکم برای شما درکش عجیب باشه که چطوری میشه عرق کف دست رو درمان کرد توی این وبلاگ www.yondarmani.blogfa.com مراحل کار توضیح داده شده و من نمیخوام مستقیم از برق شهری برای درمان استفاده کنم چون میترسم اداپتوری که ولتاژ شهری رو تا 12 ولت کم میکنه بسوزه و یا هر اتفاق ناخواسته ای رخ بده و برق 220 شهری به بدنم وارد بشه و فاتحه . در هر صورت باید وسیله ای داشته باشم که ولتاژ رو از باتری ها بگیره و بتونم از صفر تا 24 رو کم کم بیشتر کنم.
    شما چی پیشنهاد میکنید؟

پاسخ : افزایش ولتاژ از صفر تا 24

استفاده از پتانسیومتر برای تغییر ولتاژ راه مناسبی نیست چون تلفات زیاد و جریاندهی محدود میشه و ضمنا ولتاژ بصورت خطی تغییر نمیکنه.درضمن امکان اتصال 220 ولت به خروجی ترانس وجود نداره چون اولا دوسیم پیچ از هم جدا هستند و ثانیا برفرض محال هم که این اتصال بوجود بیاد قطعات خروجی آداپتور مثل خازن و دیودها سریعا سوخته و مسیر رو قطع میکنند.ساده ترین راه برای کنترل ولتاژ استفاده از آیسی های خطی کنترل مثل LM317 هست.

دیدگاه

چون جریان مصرفیتون خیلی کمه میتونید از Lm317 استفاده کنید

http://diyaudioprojects.com/Technica...age-Regulator/
      R1=1000 اهم
      پتانسیومتر =5000 اهم + یه مقاومت 50 تا 60 اهمی سری شده با پتانسیومتر
      خازن ها هم که مقدارشون مشخصه

اگر ولتاژ باطری ها 24 ولت باشه حداکثر ولتاژی که میتونید داشته باشید حدودا 21 یا 22 ولته ، کمترین هم 1.5 ولت
      زندگی پر ز وجود است ولی ..
      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

رشته من کامپیوتره و از برق چیز خاصی سردر نمیارم، اگر وسیله ای وجود داره که این کار رو انجام بده معرفی کنید؟
        با تشکر

دیدگاه

جسارتا چند عدد عرض داشتم :smile:
          همونطور که میدونید در این روش برق از بدن عبور میکنه
          در برق گرفتگی با 220 ولت 200 تا 300 میلی آمپر از بدن عبور میکنه و در عرض چند ثانیه میتونه باعث مرگ بشه
          حدودا جریان بیشتر از 50 میلی آمپر برای بدن خطرناکه یعنی خطر مرگ داره این به این معنی نیست که مثلا 10 میلی آمپر خطری برای بدن نداره. 10 میلی آمپر هم میتونه باعث مرگ بشه ولی زمانش نسبت به 250 میلی آمپر(برقگرفتگی با 220 ولت) بیشتره حتی اگه باعث مرگ هم نشه مطمئنا صدمه های جدی به بدن میزنه دقیقا مثل اسید باطریه درسته 3 سوت پوست آدمو نمیکنه ولی اگه 10 دقیقه دستتو بذاری توش پدر پوست رو در میاره

برق از بافت ها ، خون ، و مخصوصا از شبکه ی عصبی که مقاومتش کمتره عبور میکنه پس میتونه باعث صدمه دیدن بافت های ماهیچه ای و بافت های اعضای حیاتی و گلبول های قرمز و از همه بدتر سلول های عصبی بشه.
          صدمه دیدن سلول های عصبی همونطور که میدونید قابل جبران نیست
          در این نوع خودکشی شما 10 روز و هروز به مدت نیم ساعت 5 تا 10 میلی آمپر رو از ماهیچه ها و قلب و شش و جگر و سیستم عصبی و ... رد میکیند تا مشکل عرق کف دستتون حل بشه oo:

این روش کاملا من در آوردی ، غیر اصولی و به نظر من بسیار خطرناکه ..
          در اون سایت همچین گفته دستگاه مخصوص اینکار بسیار گرونه که انگار داخل اون دستگاه هم 2 تا آداپتور گذاشتن و انداختن به مردم
          صد در صد اصول این کار این نیست که بیان همینطوری به بدن ولتاژ اعمال کنن مطمئنا دیوتی سایکل خیلی کمی داره ، جریانش بسیار محدودتره و خیلی امنتره

هیچ موقع از آداپتور یا هیچ وسیله ی دست سازی برای اینکار استفاده نکنید هیچ موقع خود سر از بدن برق عبور ندید آخه من نمیدونم مگه شما لامپی؟

با یه منبع 22 ولتی و فقط با نوک انگشت خیس 1.2 میلی آمپر از بدن بنده عبور کرد حالا مطمئنم اگر کل دست رو داخل آب کنیم و 24 ولت به آب اعمال کنیم جریان خیلی بیشتری از بدن عبور میکنه.. تازه نیم ساعت هم قراره این ولتاژ متغییر از بدن عبور کنه. توی سایت هم گفته که احساس خارش و ... دست میده که نشون میده سیستم عصبی شدیدا زیر فشاره و داره جزغاله میشه

هر چقدر لازمه خرج کن برو بیمارستانی کلینیکی چیزی. فکر میکنی داری زرنگی میکنی؟ داری صرفه جویی میکن؟
          هر چیزی راهی داره. هر کسی کاری داره. دستت عرق میکنه خب برو دکتر هر چقدر میخواد خرج داشته باشه بهتر از ناقص شدنه که .. اگه بد میگم بوگو بد میگی!!
          این بدن نازنین و ظریف :mrgreen: با یک هزارم یا حتی یک میلیونیم اون جریانی که شما میخوای ازش عبور بدی کار میکنه. به خدا به پیر به پیغمبر :mrgreen: بدن تحمل این جریان رو نداره اصلا برای این ساخته نشده
          بدبختیه به خدا ، جهان سومی همینه دیگه فردا هم حتما میری کلیه تو بفروشی آیفون بخری

--
          خدا خیر نده به کسی که این چرندیاتو نوشته
          این کار درمان نیست. یه مشکل رو شاید حل کنه ولی 10 مشکل دیگه اضافه میکنه
          این کار رسما (با عرض معذرت) ریدن تو بدنه و بس.
          زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

چرا جسارتا ما از نظرات شما استفاده می کنیم
            این بیماری هیچ درمان خاصی که با اطمینان بشه از شرش خلاص شد نداره و فقط عمل جراحیه که اونم بعضی از دوستان که در همون وبلاگ نظر داده بودند و انجام داده بودند بعدا پشیمون شدند چون عوارضی مثل ریختن موی سر و زود خسته شدن براشون اتفاق افتاده است.
            به هر حال من 10 ساله که با این بیماری دارم دست و پنجه نرم می کنم و الان که دارم این مطلب رو می نویسم کیبوردم خیس عرق شده :sad:

دیدگاه

دوست عزیز پیشنهاد من اینه که بیشتر تحقیق کن.علم ناقص من میگه برای کنترل غدد عرقی باید یک شوک ضعیف و حساب شده به اعصاب کنترل کننده اونها وارد بشه یا به اصطلاح عامیانه تر یه کم اعصاب رو لرزوند.باز هم فکر میکنم اینکار از جریان مستقیمDC بر نمیاد چون اولا مقاومت DC بدن بسیار بیشتر از مقاومتAC هست و از طرفی متغیر بودن جهت جریان میتونه لرزش و شوک محسوستری ایجاد کنه پس باطری رو باید بیخیال شی.بقول دوستمون حتما یه چیزایی توی اون دستگاه گرون قیمت هست که باعث شده قیمتش اینقدر باشه مثل جریان های بافرکانس و ولتاژ محاسبه شده با دیوتی سیکل معین در خروجی.

دیدگاه

آقا بهروز من اینکار رو با باتری انجام دادم و واسه 2 ماه دستام خشک خشک بود ولی بهم شوک وارد میکرد به علت اینکه یکدفعه جریان 25 میلی امپر وارد بدنم میشد و به خاطر شوک اون خواستم نظرات کسانی رو که با برق اشنایی دارند بپرسم که 1- چطور میتونم با وسیله ای ولتاژ رو زیاد کنم؟ و 2- ایا خطری برای بدن نداره؟
                منتظر نظرات بقیه هستم :agree:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X