اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صفحات لمسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

صفحات لمسی

سلامی گرم خدمت دوستان عزیز
    میخواستم بدونم که صفحات لمسی که در لپ تاپ ها یا در بعضی از گوشی ها استفاده میشه چگونه کار میکنند
    [move]با تشکر[/move]
    در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

پاسخ : صفحات لمسی

سلام
    بیشتر صفحات لمسی بر اساس تغییر مقاومت کار میکنند .ای ن صفحات معمولا دارای چها سیم هسنتد که دو به دو با هم کار میکنند .
    دو سیم برای x و دو سیم برای y .
    حالا با اعمال ولتاژ به دو سیم از چهار سیم و اندازه گیری ولتاژ خروجی از دو سیم دیگه میشه مختصات رو فهمید .
    حالا اگه هر نقطه از صفحه لمس بشه خروجی ما تغییر میکنه . ولی برای اندازه گیری میشه از آی سی ها مخصوص تاچ استفاده کرد .
    ولی یک نکته برای کار کردن با این صفحات کالیبره کردن هست . که این کالیبره کردن الگوی خاص خودش رو داره . البته در کاربردهای حرفه ایی.
    نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

صفحات لمسی دو نوع هستند:
      1-خازنی
      2-مافوق صوت
      در مورد مافوق صوت یک گیرنده مافوق صوت در یک طرف و یک فرستنده این امواج در طرف دیگه صفحه نمایش قرار دارند و با نزدیک شدن جسم به صفحه مختصات اون رو تشخیص میدن.
      در مورد خازنی هم دو صفحه بسیار نازک فلزی که مابین اونها یک ماده دی الکتریک شفاف هست ، روی صفحه نمایش رو پوشونده.با لمس صفحه و فشرده کردن این صفحات به دی الکتریک مابین اونها ضرفیت خازنی اونها تغییر میکنه و با این روش مختصات نقطه مورد نظر مشخص میشه.
      اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

سلام :

والا تا جایی که ما دیدم انواع صفحات و یا در اصطلاح متداول پنل های تاچ اسکرین بصورت زیر هستند .

- مقاومتی
        - خازنی
        - حرارتی
        - مادون قرمز
        - التراسونیک

تقریباً عملکرد مشابه دارند و از روی مولفه xوy تشخیص می دهند که پوینتر باید کجا باشه .

می شود به راحتی و با یک میکرو مثلAtmega8 یک پنل USB ساخت که کامپیوتر آنرا بصورت ماوس بشناسه و احتیاجی هم به درایور نداشته باشه
        یعنی بصورتHID باشه

موفق باشید

دیدگاه

البته بیشتر
          مقاومتی , خازنی , التراسنیک
          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

میخوام ببینم این صفحات تو بازار ایران چنده قیمتش؟

کار کردن باهاش سخته؟

دیدگاه

با تشکر از همه شما دوستان عزیز
              فقط اینکه ، اگه ممکنه نقشه اون رو هم به من بدهید :biggrin:
              [move]باتشکر[/move]
              در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

دیدگاه

سلام

IC تاچ تو بازار ایران هست ؟؟

چه شماره ای ؟؟

اگر با این نوع آی سی هم اگر کار کنیم بازم کالیبره کردن می خواد .

جناب بروشانی لطف می فرمائید بیشتر توضیح بدید که با mega 8 چطور مختصات رو بدست میشه آورد ؟؟

موفق باشید :smile:
                [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

سلام :
                  من نگفتم که با mega8 می توانید مختصات رو بدست بیآورید ! ( تازه الان هم نمیگم نمیشه ) فقط گفتم می توانید مختصات بدست آمده را به راحتی بوسیله یک mega8 که به صورت USB برنامه نویسی شده به کامپیوتر فرستاد و آن را به عنوان یک موس HID تعریف کرد تا نیازی به درایور و این چیزها نداشته باشه !

موفق باشید

دیدگاه

سلام
                    میشه بدست آورد
                    این تاپیک رو ببینید:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,11029.0.html
                    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
                    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام دوستان می توانم خواهش کنم از صفحات لمسی اطلاعات بیشتر و کاربردیتری معرفی کنید
                      مرسی :sad:
                      "هنگامي كه دري از خوشبختي به روي ما بسته ميشود ، دري ديگر باز مي شود ولي ما اغلب چنان به دربسته چشم مي دوزيم كه درهاي باز را نمي بينيم." هلن کلر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X