ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2009/12/09
    1
    0

altera self-configuration

با عرض سلام و خسته نباشید
    من حدود 1 ماه است که برد fpga altera زدم و حالا می خوام یکی از مشکلاتی رو که داره رفع کنم. همان طور که میدونید FPGA های altera ، (فکر کنم همه FPAG ها) بعد از قطع شدن power حافظه شون می پره و باید دوباره پروگرام بشن. می خواستم بدونم که کسی در مورد پروگرام شدن fpga های altera به صورت automatic و start-up می تونه منو کمک کنه. خودم یه تحقیقاتی در موردش کردم و به یه چیزایی رسیدم . از جمله اینکه خوده شرکت altera یه device هایی به اسم EPC داره که اصلا مخصوص همین کاره یا اینکه شرکت atmel یه سری device داره که جایگزینی برای چیپ مشابه شرکت altera است ولی با قیمت پایین تریه. ولی مشکل ابنجاست که تو ایران احتمالا پیدا نمیشه و باید سفارش داد تا بیاد و منم میخام که تا امکانش هست این اتفاق نیفته. من شنیدم که با یه EEPROM سریال معمولی و نهایتا یه AVR میشه همچین کاری و کرد. با تشکر از شما.
    2013/05/01
    12
    0

پاسخ : altera self-configuration

سلام
    ببخشيد. من در زمينه FPGA تازه کارم و نمي تونم به سوالتون پاسخ بدم. در عوض يه سوال ازتون دارم. شما که برد ساختيد حداکثر فرکانسي که تونستيد از FPGA بگيريد چقد بوده. آخه من يه برد ميکرو ARM Cortex M3 ديدم که سازندش مي گفت با وجود فرکانس 100MHz خود ميکرو , بدليل محدوديت فرکانسي المانهاي ديگه , حداکثر مي تونه کلاک 5 MHz رو ازش بگيره. آيا شما هم با اين مشکل مواجه شديد؟ ممنونم
    2008/02/28
    تهران
    22
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_relax
    من حدود 1 ماه است که برد fpga altera زدم
    سلام
    اول شما بگين که با چه چيپي برد زدين؟ آلترا دو نوع آي سي فلش براي نگهداري برنامه به صورت دائمي داره که يکيش همونطور که گفتين EPC و ديگري EPCS. البته خود اين آي سي ها با توجه به ظرفيتشون انواع مختلف داره ، مثلا EPCS16 ، مقدار 16 مگابيت ظرفيت داره. تا اونجا که مي دونم epc براي سري هاي قديم محصولات الترا است. همونطور که گفتين اين چيپ ها خيلي راحت گير نمي ياد البته در تعداد کم مي تونين از کسايي که وارد کردن بگيرين.
    به هرحال من خودم با epcs کار کردم و مي تونم در موردش کمکي بهتون بکنم اما در مورد روش هاي ديگه که گفتين اطلاعي ندارم. اما اول بايد مشخص بشه که با چه خانواده اي از آلترا برد زدين.
    2007/08/28
    شیراز
    305
    2

به جاي EPCS16 ميتونيد از M25P16 استفاده کنيد، من ازش به راحتي جواب گرفتم، کلا به جاي EPCS ها مي تونيد ار M25P ها استفاده کنيد، يک تعداد وارد کردم، به قيمت دونه اي 8000 تومان، اگر لازم داشتيد درخواست کنيد، در ضمن من با اين M25P16 اين FPGA رو راه اندازي کردم (EP3C16Q240C8
    از خانواده Cyclone III) در ضمن قيمت EP3C16Q240C8 هم 116000 تومان است.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4