اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جلوگیری از نویز در ADC به روش single ended یا different

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جلوگیری از نویز در ADC به روش single ended یا different

اگر این مدار را به ADC وصل کنیم با تغییر در مقاومت R1 مقدار ADC1 نیز تغییر میکند ولی در این هنگام دیده میشود که مقدار ADC2 نیز تغییر میکند
    تا اونجایی که تحقیق کردم میگن این روش single ended است که نویز زیادی داره و برای حل اون باید از روش different استفاده کنید
    به این منظور که برای هر یک از منابع سیگنال(که اینجا همون مقاومت های متغییر هستند) باید یک منبع جداگانه وصل شود
    ولی من میخوام با یک منبع تغذیه کار کنم
    برای رفع این مشکل چه کنیم؟؟؟؟

پاسخ : جلوگیری از نویز در ADC به روش single ended یا different

منتظرم؟؟؟
    یک روز بعد ....

دیدگاه

من هم خودم با این مشکل روبرو هستم! یه سری به adc comparator بزنید شاید مفید باشه
      چيزي را بگو که بتواني بنويسي
      چيزي را بنويس که بتواني امضا کني
      چيزي را امضا کن که بتواني به آن عمل کني (ناپلئون)

دیدگاه

سلام
        موضوع شما ربطی نداره به نوع روش نمونه برداری برای میکرو.
        میکرو از خاصیت مالتی پلکسر برای برای خواندن یک کانال استفاده می کنه و اگر دقت و خطا ایجاد می شه به چند دلیل هست
        1-میزان کاهش مقاومت باعث افزایش جریان و افت پتانسیل در کل مدار می شه که باعث می شه ولتاژ رفرنس نیز تحت تاثیر قرار بگیره
        برای این منظور اگر ولتاژ تنها مد نظرتون هست با مقاومت های متغییر یه مقاومت یک کیلو برای کمترین جریان 1 میلی آمپر تعبیه کنین
        2-خطوط تغذیه و تراک های روی برد باعث القای نویز می شن و یا نویز حرارتی مقاومت ها به محیط زیاد هست
        از تراک های کوتاه تر و همچنین مقاومت های دقیق تر استفاده کنین
        3-خطوط ولتاژ رفرنس میکرو به درستی نسبت به نویز مقاوم نشده اند یا تغذیه خط نوسان زیادی داره
        با شبکه های RLC نویز رو به حداقل برسونید و با خازن های 100 نانوفاردا و خازنی بزگرتر از 100 میکروفاراد ولتاژ تغذیه رو نسبت به نویز مصون و همچنین تا حدی از اعمال تغییرات ولتاژ خازن نسبت به تغییرات جریان جلوگیری کنین.
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X