اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک کمتر از صفر نویز میگیره

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک کمتر از صفر نویز میگیره

من یه جا شنیدم که سطح منطقی یک،کمتر از سطح منطقی صفر نویز میگیره.
    از اساتید میخام که توضیح بدن یعنی چی این جمله.

پاسخ : یک کمتر از صفر نویز میگیره

نوشته اصلی توسط adibiut
    من یه جا شنیدم که سطح منطقی یک،کمتر از سطح منطقی صفر نویز میگیره.
    از اساتید میخام که توضیح بدن یعنی چی این جمله.
    :surprised: :surprised: :surprised:
    مگه میشه؟؟؟ :question: :question:
    مثل این میمونه که بگی امکان برخورد ترکش به اونا که ایستادن کمتر از اوناست که خوابیدن
    البته علم کم من قادر به پاسخگویی نیست، :cry: :cry:
    اساتید چیزی بگید، حرفی بزنید :mrgreen:
    ما را نه غم دوزخ است ، نه حرص بهشت

دیدگاه

سلام
      نویز سیگنالی تصادفی ، فرکانس بالا و بر روی دامنه تاثیر می زاره.حالا چه دامنه شما یک باشه و چه صفر .ادواتی که از سطج پالس برای شناسایی داده های خودشون استفاده می کنن به نویز حساس تر هستن بنابراین برای اعداد باینری احتمال نویز بر روی دامنه صفر و یک مساوی هست
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

منظور دوستمون همون حاشیه نویزه که در منطق TTL استاندارد 0.4 ولت برای سطح منطقی صفر و 0.8 برای سطح منطقی 1 تعریف شده(درسایر خانواده ها اعداد متفاوتی رو شاهدیم) برای مثال سطح منطقی صفر از صفر تا 0.8 ولت تعریف میشه که 0.4 ولتش رو برای نویز در نظر میگیریم و مدار رو طوری طراحی میکنیم که انگار سطح منطقی ما از صفر تا 0.4 است این طوری اگه نویزی (تا 0.4 ولت روی مدار بیفته مدار همچنان در سطح منطقی صفر باقی میمونه) برای سطح منطقی یک هم از 2 تا 5 ولت رو سطح منطقی یک میشناسیم ولی در طراحی از 2.8 تا 5 رو سطح یک در نظر میگیریم تا به اندازه 0.8 حاشیه نویز داشته باشیم - ببخشید علت استفاده از این اعداد مفصله و من هم حس توضیح ندارم؛ فعلا بای

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X