اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گیرنده فرستنده دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گیرنده فرستنده دیجیتال

سلام دوستان.
    من میخاستم یه مقاوت متغییر رو به یه فرستنده دیجیتال متصل کنم و بعدش این فرستنده مقدار مقاومت رو یه دیجیتال تبدیل کنه و اونو بفرسته به گیرنده .
    در گیرنده هم این کدا تبدیل به مقدار آنالود بشه .
    برد گیرنده فرستنده هم زیاد مهم نیست مثلا حدود پنج متر.
    پیشنهاد شما دوستان چیه ؟؟؟
    http://www.sharjweb.com/

پاسخ : گیرنده فرستنده دیجیتال

oo: oo: oo: oo: oo: oo:
    چقدر دوستان فعالند.
    :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

دیدگاه

ADC میکروکنترلر+ماژول های RFM و HM-TR و ...
      دیجیتال هم نشد با همون مقاومت متغیر یه نوسان ساز میسازید میزنید به یکی از فرستنده های AM و FM اون ور هم بعد از گیرنده فرکانسش رو درمیارید و باقی محاسبات...
      +اگر تو روش دیجیتال دقیقا میخواید مثل مقاومت متغیر عمل کنه از پتانسیومتر های دیجیتال استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
        ADC میکروکنترلر+ماژول های RFM و HM-TR و ...
        دیجیتال هم نشد با همون مقاومت متغیر یه نوسان ساز میسازید میزنید به یکی از فرستنده های AM و FM اون ور هم بعد از گیرنده فرکانسش رو درمیارید و باقی محاسبات...
        +اگر تو روش دیجیتال دقیقا میخواید مثل مقاومت متغیر عمل کنه از پتانسیومتر های دیجیتال استفاده کنید
        ممنونم از پاسخ خوبتون.
        دوست من من هدفم کنترل دور موتور دی سی هست و میخام قسمت مقاومت متغییرش با فرستنده گیرنده صورت بگیرد.
        درواقع میخام یه کاری کنم که مدار کنترل دور بیسیم باشه. از طرفی میخام مدارم فوق العاده کم مصرف باشه و ارزون.
        حالا پیشنهاد شما دوست گرامی چیه ؟

دیدگاه

فکر کنم باید از مقاومت متغیر برای ایجاد پالس استفاده کنید و بدید به یه فرستنده چند ترانزیستوری ساده
          اون ور هم یه فرکانس متر بزارید و بقیه ماجرا یا شاید هم بدون فرکانس متر بشه که من فعلا ایده ای ندارم اما میشه
          ولی قسمت فرستنده ارزون و نسبتا کم مصرف در میاد ولی این مصرف رابطه مستقیم با برد موثری که میخواید داره اینو فراموش نکنید

دیدگاه

در تکمیل صحبت آقای رجب زاده بگم که مدار فرستنده با جزیات بیشتر میتونه به این صورت باشه: مقاومت متغیر به یک مدار مولد پالس 555 متصل شده که با تغیر اون عرض پالس موج 555 تغیر میکنه(pwm) حالا خروجی 555 هم میدی به یک مدلاتور تا برات ارسال کنه(میتونی از روش fsk که ساده هم هست برای دمدولاسیون استفاده کنی یا َam).
            در طرف گیرنده هم کافی سیگنال رو دمدوله کنی از طرفی چون اصل سیگنال به صورت pwm هست دیگه نیازی به پردازش اضافی نیست و میتونی مستقیم بدیش به مدار درایور.

دیدگاه

دوستان یه سئوال دارم که یکمی مربوط به این تاپیک هستش !!!
              اینکه قطعی هستش که کار مقاومت متغیر رو بکنه اما با ولتاژ یا جریان بشه کنترلش کرد !! (یعنی هرچی ولتاژ بیشتری به یکی از پایه ها اعمال شد مقاومت اون کم و زیاد بشه - مثل این می مونه که بجای اینکه پیچ پتانسیومتر رو بچرخونی ولتاژش رو کم و زیاد کنی !!
              ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X