اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدینگ کانال و منبع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدینگ کانال و منبع

سلام من در مورد ldpcکدها و توربو کدها تحقیقی شروع کردم .کسی اگر مطالب بدرد بخوریداره برام بفرسته حدالامکان هم فارسی باشه چون زبانم ضعیفه

پاسخ : کدینگ کانال و منبع

یه مقاله معروف هست که ماله دانشگاه کنکوردیا و در باره Turbo Code iها بررسی بسیار خوبی کرده
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام .مطلب فارسی که نیست . ولی مطلب انگلیسی دارم .اگه خواستی بهم میل بزن برات بفرستم
      دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

یه کمک توضیح مختصر به مقدار آشنایی خودتون با این کدها می تونید بهم بدید؟ خودم درمورد توربو کدها مطالعه کردم ولی وقتی با یه نفر در این زمینه صحبت کردم فهمیدم هیچی از توربو کدها نفهمیدم البته توربو کدها از ldpcکدها سختره :read:

دیدگاه

سلام
          در مقایسه با کدهایی که تا کنون شتاخته شده توانایی اصلاح خطا این کدها تنها کسری از دسیبل دور از حد شانون نظری می¬باشد. در حالی که پیچیدگی دکدینگ این نوع کدها به صورت خطی با طول کد افزایش می¬یابد.
          در مقایسه با کدهایTurbo این کدها از پیچیدگی سخت¬افزاری کمتری برخوردار هستند و در صورت داشتن میزان پیچیدگی یکسان عملکرد بهتری دارند. تعداد تکرار¬های لازم در کدهایTurbo ثابت می¬باشد .بنابراین زمان رمزگشایی به عنوان یک ورودی ثابت در نظر گرفته می¬شود. در حالی که در این نوع کدها بسته به snr ورودی از تعداد تکرارها کاسته می شود زمانی که به یک کد صحیح دست یابیم پروسه پایان می-پذیرد. بنابراین میزان کار لازم درکدهای LDPC در مقایسه با کدهایTurbo به طور قابل توجهی کاهش می¬یابد.

توی سایت irandoc.ir چند تا پایانامه است در این رابطه .می تونی یه سری به اونجا بزنی.
          دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

می تونه بژرسم چه کاربردهایی داره این کدها در عمل به صورت چند بیتی با چه مقدار SNR استفاده میشود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hekayat
              می تونه بژرسم چه کاربردهایی داره این کدها در عمل به صورت چند بیتی با چه مقدار SNR استفاده میشود؟
              این کدها در هر snr کاربرد دارند حال هرچه snr بیشتر باشد عملکرد اصلاح خطای این کدها هم بهتر است. مهمترین و اصلی ترین کاربرد این کدها همون اصلاح خطای کد دریافتی از کانال است.
              منظورتونا از چند بیتی متوجه نمی شم .اگه منظورتون میزان رزولوشن این کدهاس هرچه تعداد بیت بیشتر باشد مسلما رزولوشن بهتری هم دارن.

دیدگاه

منظورم کدهایی که امروزه استفاده می شوند چند بیت هستند پریتی آنها چند بیت است؟ به نظر شما برای پایانامه در چه در زمینه ای بروی این کدها می توان کارکرد؟این کدها برای پایانامه مناسب هستند؟موضوعی به نظر شما میرسه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X