اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منظور از puul up یا pull down چیست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    من چند تا سوال دارم
    و چه مزیتی دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مثلا و قتی یک پورت را به صورت پول اپ و صل می کنیم منظور چیست و اصلا چه فرقی با وقتی که این کار را نمی کنیم دارد
    ایا با و صل کردن مقاومت این کار انجام میشه
    اخه تو کتاب علی کاهه نوشته مقاومت های پول اپ فعال شده و لی هیچ مقاومتی در شماتیک دیده نمی شود
    .....
    وسوال دیگه :
    و قتی ما در تایمر 2 انرا به صورت اسنکرون پیکره بندی می کنیم باید از پایه های tosc 1 , tosc2 باید کلاک در یافت کند
    حالا سوال اینجاست ؟؟؟
    با توجه به اینکه میکروی ما دارای اسیلاتور داخلی 1 مگاهرتز است چه جوری میشه که کریستال 32768 هرتز را قبول می کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مگر این کار نباید با تنظیم فیوز بیت انجام داد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : چند سوال

سلام
    منظور از pullup اتصال یک پین با یک مقاومت بالا به vcc و منظور از pulldown همین حرکت با زمین هست.علت این کار اینه که به عنوان مثال شما یک پرت رو بصورت ورودی با سطح منطقی 1 تعریف میکنی.چون سرعت عملکرد میکر بالاست و وجود نویز بسیار محرک هست شما باید یک اتصال با جریان بسیار کم در عکس نویز داشته باشی تا سیستم پایدار بشه.وبرعکس هم همین طور و همون طور که میدونید AVR قابلیتی داره که اگه پرتاش بصورت ورودی با سطح منطقی صفر تعریف بشه خودش از داخل اونها رو با یک مقاومت داخلی Pullup میکنه و اگه با سطح منطقی 1 تعریفش کنی باید خودت از بیرون با یک مقاومت pulldown کنی که مشکلی پیش نیاد.در مورد وقفه ها هم همینطور.
    و سوالت در مورد تایمر.ببین تایمر ها به 2 صورت کانتر و تایمر هستن که اگر بصورت کانتر تعریف بشن(یعنی همون قرار دادن بر روی پایه T) پالسشون رو از خارج میگیرن و اون رو تو رجیستر TCNT میریزن.ولی در مورد تایمر 2 که استثنا هستش و دارای پرسکلر هست از 2 پایه TOSC کلاک جدا میگیره و با تقسیم به 128 سر ریز دقیق 1 ثانیه میده
    بازم اگه سوالی هست من در خدمتم
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X