اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی HMTR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی HMTR

سلام خدمت دوستان گرامی من بیشتر مطالب مربوط به HMTR را که در انجمن بود خواندم ولی هنوز از این ماژول جواب نگرفتم
    من با BAscom می نویسم و می خواهم گیرنده که یک میکرو است مثلا یک led را خاموش کنه یا برعکس یک برنامه که در میکرو نوشتم بفرسته سمت pc وروی هایپرترمینال نشون بده ولی یه سری چرت وپرت داره نشون می ده به نظرتون ایراد از config نبودن هستش من نرم افزار را دارم چطوری باید config کنم فقط پایه مربوطه را 1کنم چیز دیگه نمی خواهد
    راستی این led ها جریانشون چیه الان led سبز گیرنده ام روشنه
    یه برنامه ساده نوشتم ببینید ایراد از کجاست :angry: :angry:
    کد:
    $regfile = "m32def.dat"
    $crystal = 8000000
    $baud = 9600
    Config Portd = Output
    Do
    Print "hello"
    Waitms 500
    Loop
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    آموزش Modelsim

پاسخ : درخواست کمک فوری برای راه اندازی HMTR

بچه ها کمک کنید الان led سبز فرستده ام داره چشمک می زنه وبرای گیرنده هم قرمزه و روی ترمینال علائم نامفهوم می گیرم :angry: :angry: :angry:
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    آموزش Modelsim

دیدگاه

کریستال خارجی بزار
      پایه های کانفیگ در چه وضعیتی هستن ؟
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

ممنون حامد جان کریستال خارجی حتما باید باشه Config الان غیر فعاله یعنی 0 هستش
        آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام
          ذکر چند مورد برای ماژول hmtr:
          1- در حال ارسال ال ئی دی قرمز روشن میشود.
          2- در حال دریافت ال ئی دی سبز روشن میشود.
          3- ماژول نیاز به تنظیم نداره.
          4- در حال عادی پایه enable به مثبت و config به زمین باشد.
          5- دقت کن txd میکرو به rxd ماژول و rxd میکرو به tdx ماژول وصل باشد.
          6- این ماژول ها در دو نوع ttl و rs232 می باشند.
          نوع ttl را به میکرو و نوع rs232 را به pc وصل کن.
          7- روش شناسایی این دو نوع از هم : مدل rs232 دارای یک آی سی 16 پایه اس ام دی می باشد که نوع ttl این آی سی را ندارد.
          8- هر دو ماژول در یک فرکانس و آنتن آنها هم در فرکانس خود ماژول باشد.
          9- بهتر است از کریستال خارجی با فرکانس 11.059200 مگا هرتز استفاده کنی

دیدگاه

عزیز ببین اگر چراغ قرمز فرستنده روشن می شه و همون لحضه چراغ گیرنده من روشن شد پس مدار داره درست کار می کنه.
            اگر داری اطلاعات رو می دی به کامپیوتر و بعد می خونی و نوشته ها عجیب و غریب هیست به خاطر اینکه پایه های گراند مدارت باید با پایه ی گراند کامپیوترت یکی بشه یعنی بهم وصل کنی
            مشکلت حله
            به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است

دیدگاه

ماژولهای هردو RS232 هستند یکی را مستقیم به پورت کامپیوتر وصل کردم ودیگری را به uart میکرو
              فرکانس جفتشون هم 434 هستش
              فرستادن ودریافت کردن طبق مشاهدات ledها درست انجام می شه ولی روی ترمینال چیزهای درهم برهم می بینم
              کریستال هم نزاشتم (الان توی بندوبساتم دارم دنبالش می گردم) داخلی 8مگ هستش
              GNDهم درسته
              برای اطمینان یک بار دیگه هم با نرم افزار config کردم فرقی نکرد :angry: :angry: :angry: :angry:

آموزش Modelsim

دیدگاه

اگه میشه نرم افزار رو اپلود کنید

در ضمن میکرو رو مستقیم به سریالت بزن ببین کار میکنه ؟؟؟
                البتهههههههه با مبدل مککککککککککککس 232
                [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                  اگه میشه نرم افزار رو اپلود کنید

در ضمن میکرو رو مستقیم به سریالت بزن ببین کار میکنه ؟؟؟
                  البتهههههههه با مبدل مککککککککککککس 232
                  سلام اقا حامد قبلا بامیکرو را با پورت سریال تست کردم شما که در جریان بودید
                  من امروز کریستال خارجی 8مگ گذاشتم باز فرقی نکرد :angry: :angry:
                  به نظر شما ایراد از این نیست که روی برد بورد زدم ? به خاطر فرکانس ماژول اگه این طور هستش ودوستان روی برد بورد جواب نگرفتن بگن من برم براش یک بورد لحیم کنم !!!!
                  در مورد اپلود نرم افزار هم شرمنده من سرعت اینترنتم پایینه oo:
                  می رم یکمی کانفیگش را دست کاری کنم سرعت بیارم پایین شاید درست شه
                  از دوستانی که کار کردند خواهش می کنم راهنمایی کنند من تا فردا باید از این جواب بگیرم :angry: :angry: :angry:
                  آموزش Modelsim

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی HMTR

من با Config ه م یکم کار کردم ودست کاری کردم ولی درست نشد عکس پنجرهconfig وTerminal را می گذارم یه نگاه بندازید شاید یه چیزی به ذهنتون رسید که به ذهن من نمی رسه؟ :angry: :angry: :angry:

آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام
                      اگه LED سبزه داره چشمک میخوره حتما داره یک پکت سالم ماژول دریافت میکنه و این یعنی اینکه شما حداقل توی تنظیمات مربوط به کانفیگ RF مشکلی نیست . حالا چند تا مسئله میمونه :
                      1- تنظیمات ارتباط سریال میکرو و ماژول یکی نیست . برای اینکه مطمئن بشئ پیشنهاد میکنم میکروی فرستنده را با یک max232آ‌به پورت کام کامپیوترت وصل کنی ببینی اصلا پکتی که به ماژول میفرستی درسته . ممکنه واقعا میکروت همینا را داره برای ماژول میفرسته که شما هم توی گیرنده داری دریافت میکنی !؟
                      2 - ببخشید اما چک کن hyper را با چه Boudrate اجرا کردی ؟ ببین دقیقا با boudrate ماژولت یکی است ؟
                      3- چندتا فرستنده داری ؟ ماژول دیگه که توی اون رنج باشه دور رو برت نداری ؟ مخصوصا HM-T .

دیدگاه

سلام
                        اگر می بینین ال ای دی فرستنده چشمک می زنه و مکمل اون در گیرنده نیز در همون فاصله چشمک می زنه پس فرستنده و گیرنده دارن به درستی کار می کنن و مشکلی از ماژول ها نیست تنها می تونه مشکل از نرم افزار ماژولها ، سخت افزار فرستنده و گیرنده متصل بع ماژل ، بادریت یا فرکانس کریستال باشه
                        1-اگر روی برد فرستنده آی سی max232 قرار داره شما باید روی برد هم یک آی سی یا مبدل دیگه بزارین که سطح منطقیتون مجددا به TTL بر گردونه من که با TTL استفاده می کردم راحت پین ها رو به uart میکرو متصل می کردم و داده ها رو ارسال
                        2-پایه یم رو به مثبت مدار دو رو به پایه 2 پورت سریال پین 3 به زمین 4 به 3 پورت سریال و 5 هم به مثبت حالا برنامه رو اجرا کنین ببینین و read رو بزنین و سپس ببیین که آیا برای فرستنده و گیرنده تمامی مشخصات یکی هست یا خیر اگر خیر به صورت دیفالت که در عکس خودتون قرار داده شده و درست هست دو تاش رو ست کنین
                        3-اگر باز داده ها با کارکترهای غیر قابل خواندن رویت شدن مشکل از 3 جا می تونه باشه
                        1-زمین کامپیوتر که پین 5 پورت سریال هست به پین 3 گیرنده متصل نیست
                        2-بادریت ها در کامپیوتر و میکرو یا بر روی ماژولهای فرستنده و گیرنده متفاوت هستن که همگی باید یکی باشن
                        3-فیوزبیت میکرو برای کریستال خارجی یا داخلی بیش از 4 مگاهرتز که برای ارسال و دریافت 9600 احیتاج هست تنظیم نشده است و تنها در برنامه این عدد 8 مگاهرتز نوشته شده است

چک کنین و خبر کنین
                        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
                          ماژولهای هردو RS232 هستند یکی را مستقیم به پورت کامپیوتر وصل کردم ودیگری را به uart میکرو
                          سلام
                          ماژول شما از نوع 232. نباید مستقیم به میکرو وصل بشه و باید از max232 استفاده کنید. ولی برای اتصال به کامپیوتر باید مستقیما به کامپیوتر وصل بشه. تنظیمات کانفیگ هر دو ماژول باید شبیه هم باشه. تنظیمات هایپر ترمینال رو هم کنترل کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                            سلام
                            اگر می بینین ال ای دی فرستنده چشمک می زنه و مکمل اون در گیرنده نیز در همون فاصله چشمک می زنه پس فرستنده و گیرنده دارن به درستی کار می کنن و مشکلی از ماژول ها نیست تنها می تونه مشکل از نرم افزار ماژولها ، سخت افزار فرستنده و گیرنده متصل بع ماژل ، بادریت یا فرکانس کریستال باشه
                            1-اگر روی برد فرستنده آی سی max232 قرار داره شما باید روی برد هم یک آی سی یا مبدل دیگه بزارین که سطح منطقیتون مجددا به TTL بر گردونه من که با TTL استفاده می کردم راحت پین ها رو به uart میکرو متصل می کردم و داده ها رو ارسال
                            2-پایه یم رو به مثبت مدار دو رو به پایه 2 پورت سریال پین 3 به زمین 4 به 3 پورت سریال و 5 هم به مثبت حالا برنامه رو اجرا کنین ببینین و read رو بزنین و سپس ببیین که آیا برای فرستنده و گیرنده تمامی مشخصات یکی هست یا خیر اگر خیر به صورت دیفالت که در عکس خودتون قرار داده شده و درست هست دو تاش رو ست کنین
                            3-اگر باز داده ها با کارکترهای غیر قابل خواندن رویت شدن مشکل از 3 جا می تونه باشه
                            1-زمین کامپیوتر که پین 5 پورت سریال هست به پین 3 گیرنده متصل نیست
                            2-بادریت ها در کامپیوتر و میکرو یا بر روی ماژولهای فرستنده و گیرنده متفاوت هستن که همگی باید یکی باشن
                            3-فیوزبیت میکرو برای کریستال خارجی یا داخلی بیش از 4 مگاهرتز که برای ارسال و دریافت 9600 احیتاج هست تنظیم نشده است و تنها در برنامه این عدد 8 مگاهرتز نوشته شده است

چک کنین و خبر کنین
                            ممنون که جواب دادی
                            هر دو ماژول من rs232 دارند
                            یکی را به پورت سریال مسقیم وصل کردم( مگر درست نیست )
                            دومی را به میکرو وصل کردم
                            من می خواهم هر دو را به عنوان فرستنده و گیرنده استفده کنم
                            بقیه مواردی که گفتید رعایت کردم فقط اون قسمت تبدیل به TTl را نفهمیدم (مگر نیاز است)
                            الان فعلا دارم از سمت کامپیوتر می فرستم برنامه هم همون بالا نوشتم
                            آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام
                              اگر ماژول رو بخواین به میکرو متصل کنین حتما باید بین ماژول و میکرو یه max232 قرار بدین تا سطوح ولتاژ rs232 تبدیل به همون 0 و 5 میکرو که می شناسه بشه
                              دیدین اگر بخواین میکرو رو وصل کنین به کامپیوتر می یان از max232 استفاده می کنین؟ پس چه جوری شده که ماژولتون رو تونستین به کامپیوتر وصل کنین مسلما روی خود ماژول یه تبدیل صورت گرفته ، برای استفاده از میکرو باید کاری کنین که اون تبدیل به حالتی عادی برگرده پس مجبورین از max232 استفاده کنین

علت هم بدونین بهتره:
                              خروجی آی سی max232 -10 و +10 هست یعنی به ازای صفر +10 و به ازای یک -10 تحویل می گیریم
                              پس علتهای اصلی که میکرو نمی تونه بدون تبدیل کار کنه دو تا هست
                              1-میکرو در بازه 0 تا 5 کار می کنه نه -10 تا +10
                              2-میکرو ولتاژ بیشتر 2.5 رو یک و کمتر از اون رو صفر می گیره اما داخل پروتکل rs232 سطح بیشتر از 3 ولت 0 و پایین تر از -3 ولت رو 1 در نظر می گیره این یعنی عکس میکرو

چک کنین حتما درست می شه
                              هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X