اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت کلید برای کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت کلید برای کامپیوتر

با سلام خدمت اساتید محترم

من برای کاری نیاز به یک کیتی دارم که روش چند کلید باشه و این کیت را از طریق usb به کامپیوتر وصل کنم و و در قسمت devices این کیت شناخته شه تا بتونم مانند جوی استیک هر وقت کلیدی را فشار دادم در آن قسمت نشان بده .
    من از الکترونیک زیاد سر رشته ای ندارم ولی خیلی نیاز مبرمی به این کیت دارم تقاضا دارم لطفا من را در این راه کمک کنید
    چند سوال دارم :
    1-برای سخت افزار این کیت به چه قطعاتی نیاز دارم تا آنها را تهیه کنم .
    2-نقشه این کیت و جای سوار کردن قطعات.
    3-نرم افزاری که این کیت را به کامپیوتر بشناسونه .
    4- ایجاد درایور برای کیت

میدونم که زیاد شده ولی راهی ندارم و مجبورم هر طور شده این کیت را درست کنم .

پیشاپیش از شما متشکرم.

پاسخ : کمک برای ساخت کلید برای کامپیوتر

راه های میان بر است
    راههای استاندارد است
    و راههای خفن

راه اول استفاده از ic های شبیه سازی پورت usb به کام است و خوب دیگه کار با پورت کام خیلی خیلی راحت است . آی سی معروف FT232 در بازار است .
    این راه مطمئن ساده و ارزان ولی خیلی کم پهنا باند است . در حد چند کیلو بایت در ثانیه

راه دوم استاده از میکرو کنترلر های است که از پورت usb را بصورت سخت افزار جانبی داره مثلا میکرو های سری آرم یا میکرو های مخصوص شرکت اتمل و در طرف pc هم باید با api های استاندارد ویندوز کار کنی . مثلا کلاس استاندارد HID

این راه اصولی نسبتا گران و از لحاظ پهنای باند با توجه به کلاس کاری میتونه تا 480 مگابایت در ثانیه برسه . در کل میشه گفت عالیترین راه است .

راه سوم هم اینه که میای خودت در یک میکرو پروتکل پورت usb رو با کدهای نرم افزاری پیاده سازی میکنی و میتونی حتی برای ویدنوز هم درایور بنویسی تا با استاندارد تو دیتا را تبادل کن
    این راه بسیار ارزان است و فکر کنم کمتر کسی بتونه به جواب برسه . مگه یکی دوسال وقت بزاره .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

خیلی ممنون دوست عزیز
      سیستم من پورت کام نداره و مجبورم از پور usb استفاده کنم در مورد راه حل دوم لطفا توضیح بدهید چه باید کنم چه قطعاتی را بگیرم و نقشه نصب آن چطوره متشکرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad12000
        خیلی ممنون دوست عزیز
        سیستم من پورت کام نداره و مجبورم از پور usb استفاده کنم در مورد راه حل دوم لطفا توضیح بدهید چه باید کنم چه قطعاتی را بگیرم و نقشه نصب آن چطوره متشکرم
        به پورت کام نیازی نیست
        این روش در واقع یه پورت کام براتون میسازه
        یه مبدل usb به سریاله که سریالش رو شما استفاده میکنید usb رو میزنید به کامپیوتر
        کامپیوتر هم کل تشکیلات رو به عنوان پورت سریال میشناسه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X