اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمائی در مورد بالا بردن آمپر ولتای DC در برق اتومبیل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمائی در مورد بالا بردن آمپر ولتای DC در برق اتومبیل

درود

دوستان اولین پست بنده در این انجمن است و اگر تاپیک را در بخش نا مربوطی میزنم معذرت میخوام

دوستان بنده در اتومبیلم باید به دستگاهی ( آمپلی فایر برای بلند گو ) از 80 تا 120 آمپراژ ولتاژ DC بدهم ، مشکلی که برایم پیش آمده این که من یک آمپلی فایر برای بلندگوهای که مشکل برق رسانی داره و زمانی که ولوم را از 30 بالاتر میبرم آمپلی فایر به دلیل تغذیه نشدن برق به اندازه کافی Protect میکنه و خاموش میشه و باید صدا را کم کنم تا دوباره آمپلی فایر روشن بشود ، باطری اتومبیلم 60 آمپر هست و امکان تعویض دینام هم وجود نداره واسم تنها راهی که به ذهنم رسید اینه که از این دستگاه های تبدیل 12 ولت DC به 220 ولت AC بگیرم و یه پاور کامپیوتر بدون استفاده ای که در منزل به مدل OCZ GAMEXSTREAM 600W دارم وصل کنم و پاور را Short کنم روشن بشه ( پاور بر اساس برچسبی که روی خودش هست 4 عدد ولتاژ 18 آمپری دارد ) و هر 4 ولتاژ 12 آمپر را به آمپلی فایری که برای ساب وفر میخواهم راه اندازی کنم وصل کنم که 70 آمپر از این طریق و 40آمپر باقیمانده هم از برق اتومبیل کمک بگیرم اما راه اندازی یه همچین چیزی که برق 220 ولت توی اتومبیل باشه و اتومبیل روشنه باشه به نظر بنده یک مقدار احمق بازی و خطرناک میباشد .

دوستان بنده در زمینه تعمیرات کامپیوتر فعالیت دارم ولی برداری دارم که تاحدودی به الکترونیک مسلط هست و میتونم ازش خواهش کنم که اگر مداری پیشنهاد دارید بگم بسازتش و یا به فروشگاه الکترونیکی در شیراز مراجعه کنم که این مدار را واسم بسازه ، عاجزانه خواهش دارم که اگر دوستان راه حلی بهتر از این یا کم دردسرتر از این سراغ دارند ما را هم در جریان بگذارند یا اگر برد آمادهای گیر میاد بگوئیند در این زمینه به بنده کمک کنه .

بی صبرانه منتظر جوابهای گرمتون هستم

بدرود .

پاسخ : راهنمائی در مورد بالا بردن آمپر ولتای DC در برق اتومبیل

سلام
    این کار شما امکان پذیر نیست ...
    شما میخوای با اینورتر خروجی باتری رو تبدیل کنی به 220 بعد یه پاور کامپیوتر بزاری دوباره بکنی 12 ! خوب این یعنی چی! برای چی میخوای اینکار رو بکنی .... اینجوری فقط تلفات اضافه میکنی ...
    بعد میخوای خروجی همین پاور رو دوباره با باتری موازی کنی !
    این راه حل شما کلا مشکل داره!
    بهترین راه اینه که دینام رو ارتقاء بدی و یه باتری درست و حسابی بندازی ...
    امپلیت حداکثر چند ولت در ورودی قبول میکنه؟

دیدگاه

آقا این چه روشی هست آخه.
      باتری ماشین شما برای سیستم ضعیف هست.لطفا نوع ماشین رو هم مشخص کنید.شما یه باتری با ظرفیت بیشتر بگیرید یا یه باتری دیگه رو با این موازی کنید.
      در ضمن برای سیستم های قدرت بالا حتما باید یه خازن چند فارادی هم بیاد تو مدار تا جریان کشی های لحظه ای پدر سیستم برق رو در نیاره.
      راستی توان سیستم رو هم بنویسید.
      موازی کردن خروجی های پاور هم اگه از سیم پیچ های متفاوت باشه درست نیست.اگه از روی یه سیم پیچ هم باشه که خودش موازی هست.....
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

درود

دوست عزیز بجز دینام و باطری هیچ راه حلی دیگری ندارد ؟

امپلی فایرم این هست : JBL GTO 1201

http://www.sonicelectronix.com/item_7444_JBL-GTO1201.1II.html

من زیاد از اصطلاحات الکترونیکی سر در نمیارم .

مرسی

دیدگاه

دینام شما چند آمپر هست؟ شاید نیاز به تعویض اون نباشه اما باتری 100% باید تقویت بشه.خازن اضافه بشه.از سیم های مناسب برای اتصال 2 سر باتری به آمپ استفاده کنید!
          راه حل دیگه ای هم برای توی ماشین نیست.باید سیستم برق ماشین رو تقویت کنید تا از پسش بر بیاد.اگر خارج از ماشین میخواید تغذیه کنید باید یه منبع تغذیه متناسب با توان این پیدا کنید که فکر کنم درست کردن برق ماشینتون راحت تر باشه.

دیدگاه

جفت آمپلی فایر یه باتری دیگه بذار و با باتری ماشین موازی کن
            راستی خازن برای آمپلیفایر گذاشتین ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
              دینام شما چند آمپر هست؟ شاید نیاز به تعویض اون نباشه اما باتری 100% باید تقویت بشه.خازن اضافه بشه.از سیم های مناسب برای اتصال 2 سر باتری به آمپ استفاده کنید!
              راه حل دیگه ای هم برای توی ماشین نیست.باید سیستم برق ماشین رو تقویت کنید تا از پسش بر بیاد.اگر خارج از ماشین میخواید تغذیه کنید باید یه منبع تغذیه متناسب با توان این پیدا کنید که فکر کنم درست کردن برق ماشینتون راحت تر باشه.
              درود

دینام نمیدونم چند آمپر هست ، نگاه میکنم اطلاع میدم خدمتتون ، آخه من از یکی شنیدم وقتی ماشین روشن میشه آمپراژ به اندازه کافی توسط دینام و باطری تامین میشه .

خازنها مارکهاشون واقعاً با هم فرق داره ؟ یا تفاوت قیمتشون را دارن پول مارکشون را میگیرن ؟

سیمهاش گیح 2 هست ، ولی فکر کنم باید عوضشون کنم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                جفت آمپلی فایر یه باتری دیگه بذار و با باتری ماشین موازی کن
                راستی خازن برای آمپلیفایر گذاشتین ؟
                درود والا امکان اضافه کردن باطری دیگر را ندارم ، دوگانه سوز هست و باکس سابم تقریباً تمام فضای صندوق را گرفته .

خازن هم ندارم ، آخه چیزی که از خازن تو ذهن من هست این هست که برق را ذخیره کنه و در زمان کمبود تزریق کنه به مدار ، من دنبال این نیستم میخوام یه جوری باشه که تولید کننده باشه که اگر برای 30 یا 40 دقیقه هم ولوم تا آخر بالا بود توی نمایشگاه آمپلی ساب وفرم برق کم نیاره پروتکت کنه .

دیدگاه

دینام نمیدونم چند آمپر هست ، نگاه میکنم اطلاع میدم خدمتتون ، آخه من از یکی شنیدم وقتی ماشین روشن میشه آمپراژ به اندازه کافی توسط دینام و باطری تامین میشه
                  به اندازه کافی منظور با توجه به قدرتشون نه اینکه برای هر کاری کافی.....

خازنها مارکهاشون واقعاً با هم فرق داره ؟ یا تفاوت قیمتشون را دارن پول مارکشون را میگیرن ؟
                  من خیلی تخصصی در مورد این ها نمیدونم اما مساله ای که هست کیفیت و عمر اون خازن هست. (چند جا هم دیدم ظرفیت واقعی خازن خیلی کمتر از اون چیزی بود که روش نوشته شده بود.) حالا جدا از این مسایل حدود قیمت رو حجم اون خازن تعیین میکنه که بستگی به سیستم داره.

درود والا امکان اضافه کردن باطری دیگر را ندارم ، دوگانه سوز هست و باکس سابم تقریباً تمام فضای صندوق را گرفت
                  یه پیشنهاد!!!
                  اگه حجم صندوق کوچیک هست ساب رو روی تاقچه بزارید. عایق کردن کپسول هم که حتما انجام دادید.( بدنه کپسول صدا رو خراب میکنه.....)

خازن هم ندارم ، آخه چیزی که از خازن تو ذهن من هست این هست که برق را ذخیره کنه و در زمان کمبود تزریق کنه به مدار ، من دنبال این نیستم میخوام یه جوری باشه که تولید کننده باشه
                  چیز درستی تو ذهن شماست. مثلا کنید ساب رو تصور کنید که داره لرزش های صدا رو ایجاد میکنه.این لرزش ها همه لحظه ای هستند و بیش از حد نرمال برق نیاز دارن.این برق از این خازن تامین میشه. اگر این خازن نباشه باتری و دینام باید تامین کنند که این جریان کشی لحظه ای باعث خراب شدن اون ها بعد از چند ماه میشن....
                  این که میگن خازن هم باید باشه به این خاطر هست.

دیدگاه

خوب باتری شما یه توانی میده شما میخوای توان بیشتری داشته باشی و راهی جز اضافه کردن باتری نداری ...
                    خازن هم واسه اینه که تو بیس ها و ... که سیستم جریان لحظه ای فرکانس بالا میکشه هم سیستم کم نیاره و صدا خراب نشه و هم باتری و دینام و سیم های رابط اسیب نبینن ...

دیدگاه

اگه برای نمایشگاه یا .... میخواید میشه یه دینام دیگه به موتور اضافه کرد وباید یه جوری در موتور جاش بدی وبا تسمه یه پولی میل لنک وصلش کنی ...
                      --------------------------- --------------------------

دیدگاه

درود

از همه دوستانی که راهنمائی کردن تشکر میکنم .

نمایشگاه را بیخیال شدم ولی خیلی دوست دارم این جریان پاور کامپیوتر را با برد اینورتور روشن کنم تست کنم آخه میشه تولید کننده نه تامین کننده در زمان زیاد مصرف ، اگر چهار تا ولتاژ 12 ولت یک پاور را با هم سری کنم برای آمپر بیشتر به نظرتون مشکلی پیش نمیاد بعد پاور را روشن کنم ؟

بدرود

دیدگاه

یا شمایی که سوال میکنی نظر دوستانو قبول داری یا نه .که در اینصورت بهتره سوال نکنی .شما نظر اقای علیپور رو دقیق تر بخون
                          خوب باتری شما یه توانی میده شما میخوای توان بیشتری داشته باشی و راهی جز اضافه کردن باتری نداری ...
                          خازن هم واسه اینه که تو بیس ها و ... که سیستم جریان لحظه ای فرکانس بالا میکشه هم سیستم کم نیاره و صدا خراب نشه و هم باتری و دینام و سیم های رابط اسیب نبینن ...
                          خازن اون چیزی نیست که با تصور غلط رایج شده / در ضمن به نظر من هیچکدوم از موارد مشکل ندارن .مشکل از نصب و انتظار شماست که پتانسیومتر های گین پشت امپلی رو بالا بردی و ولوم رو هم بالا / خوب امپلی اصلا اینقدر توان نداره و بایدم خاموش بشه وگرنه میسوزه
                          اگه این چیزا توکتت نمیره ومیخوای بهش فشار بیاری بهترین کار اضافه کردن 1-خازن 2- باتری
                          در نتیجه فکر کردن به پاور کامپیوتر احمقانه میباشد...حالا انتخاب با شما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X