ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2012/05/22
    8
    0

راهنمائي در مورد بالا بردن آمپر ولتاي DC در برق اتومبيل

درود

دوستان اولين پست بنده در اين انجمن است و اگر تاپيک را در بخش نا مربوطي ميزنم معذرت ميخوام

دوستان بنده در اتومبيلم بايد به دستگاهي ( آمپلي فاير براي بلند گو ) از 80 تا 120 آمپراژ ولتاژ DC بدهم ، مشکلي که برايم پيش آمده اين که من يک آمپلي فاير براي بلندگوهاي که مشکل برق رساني داره و زماني که ولوم را از 30 بالاتر ميبرم آمپلي فاير به دليل تغذيه نشدن برق به اندازه کافي Protect ميکنه و خاموش ميشه و بايد صدا را کم کنم تا دوباره آمپلي فاير روشن بشود ، باطري اتومبيلم 60 آمپر هست و امکان تعويض دينام هم وجود نداره واسم تنها راهي که به ذهنم رسيد اينه که از اين دستگاه هاي تبديل 12 ولت DC به 220 ولت AC بگيرم و يه پاور کامپيوتر بدون استفاده اي که در منزل به مدل OCZ GAMEXSTREAM 600W دارم وصل کنم و پاور را Short کنم روشن بشه ( پاور بر اساس برچسبي که روي خودش هست 4 عدد ولتاژ 18 آمپري دارد ) و هر 4 ولتاژ 12 آمپر را به آمپلي فايري که براي ساب وفر ميخواهم راه اندازي کنم وصل کنم که 70 آمپر از اين طريق و 40آمپر باقيمانده هم از برق اتومبيل کمک بگيرم اما راه اندازي يه همچين چيزي که برق 220 ولت توي اتومبيل باشه و اتومبيل روشنه باشه به نظر بنده يک مقدار احمق بازي و خطرناک ميباشد .

دوستان بنده در زمينه تعميرات کامپيوتر فعاليت دارم ولي برداري دارم که تاحدودي به الکترونيک مسلط هست و ميتونم ازش خواهش کنم که اگر مداري پيشنهاد داريد بگم بسازتش و يا به فروشگاه الکترونيکي در شيراز مراجعه کنم که اين مدار را واسم بسازه ، عاجزانه خواهش دارم که اگر دوستان راه حلي بهتر از اين يا کم دردسرتر از اين سراغ دارند ما را هم در جريان بگذارند يا اگر برد آمادهاي گير مياد بگوئيند در اين زمينه به بنده کمک کنه .

بي صبرانه منتظر جوابهاي گرمتون هستم

بدرود .
    2010/03/05
    3,251
    69

پاسخ : راهنمائي در مورد بالا بردن آمپر ولتاي DC در برق اتومبيل

سلام
    این کار شما امکان پذیر نیست ...
    شما میخوای با اینورتر خروجی باتری رو تبدیل کنی به 220 بعد یه پاور کامپیوتر بزاری دوباره بکنی 12 ! خوب این یعنی چی! برای چی میخوای اینکار رو بکنی .... اینجوری فقط تلفات اضافه میکنی ...
    بعد میخوای خروجی همین پاور رو دوباره با باتری موازی کنی !
    این راه حل شما کلا مشکل داره!
    بهترین راه اینه که دینام رو ارتقاء بدی و یه باتری درست و حسابی بندازی ...
    امپلیت حداکثر چند ولت در ورودی قبول میکنه؟
    2007/12/09
    تهران
    1,626
    20

آقا این چه روشی هست آخه.
    باتری ماشین شما برای سیستم ضعیف هست.لطفا نوع ماشین رو هم مشخص کنید.شما یه باتری با ظرفیت بیشتر بگیرید یا یه باتری دیگه رو با این موازی کنید.
    در ضمن برای سیستم های قدرت بالا حتما باید یه خازن چند فارادی هم بیاد تو مدار تا جریان کشی های لحظه ای پدر سیستم برق رو در نیاره.
    راستی توان سیستم رو هم بنویسید.
    موازی کردن خروجی های پاور هم اگه از سیم پیچ های متفاوت باشه درست نیست.اگه از روی یه سیم پیچ هم باشه که خودش موازی هست.....
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]
    2012/05/22
    8
    0

درود

دوست عزيز بجز دينام و باطري هيچ راه حلي ديگري ندارد ؟

امپلي فايرم اين هست : JBL GTO 1201

http://www.sonicelectronix.com/item_7444_JBL-GTO1201.1II.html

من زياد از اصطلاحات الکترونيکي سر در نميارم .

مرسي
    2007/12/09
    تهران
    1,626
    20

دینام شما چند آمپر هست؟ شاید نیاز به تعویض اون نباشه اما باتری 100% باید تقویت بشه.خازن اضافه بشه.از سیم های مناسب برای اتصال 2 سر باتری به آمپ استفاده کنید!
    راه حل دیگه ای هم برای توی ماشین نیست.باید سیستم برق ماشین رو تقویت کنید تا از پسش بر بیاد.اگر خارج از ماشین میخواید تغذیه کنید باید یه منبع تغذیه متناسب با توان این پیدا کنید که فکر کنم درست کردن برق ماشینتون راحت تر باشه.
    2007/05/02
    1,757
    96

جفت آمپلي فاير يه باتري ديگه بذار و با باتري ماشين موازي کن
    راستي خازن براي آمپليفاير گذاشتين ؟
    2012/05/22
    8
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinbahari
    دينام شما چند آمپر هست؟ شايد نياز به تعويض اون نباشه اما باتري 100% بايد تقويت بشه.خازن اضافه بشه.از سيم هاي مناسب براي اتصال 2 سر باتري به آمپ استفاده کنيد!
    راه حل ديگه اي هم براي توي ماشين نيست.بايد سيستم برق ماشين رو تقويت کنيد تا از پسش بر بياد.اگر خارج از ماشين ميخوايد تغذيه کنيد بايد يه منبع تغذيه متناسب با توان اين پيدا کنيد که فکر کنم درست کردن برق ماشينتون راحت تر باشه.
    درود

دينام نميدونم چند آمپر هست ، نگاه ميکنم اطلاع ميدم خدمتتون ، آخه من از يکي شنيدم وقتي ماشين روشن ميشه آمپراژ به اندازه کافي توسط دينام و باطري تامين ميشه .

خازنها مارکهاشون واقعاً با هم فرق داره ؟ يا تفاوت قيمتشون را دارن پول مارکشون را ميگيرن ؟

سيمهاش گيح 2 هست ، ولي فکر کنم بايد عوضشون کنم .
    2012/05/22
    8
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen++
    جفت آمپلي فاير يه باتري ديگه بذار و با باتري ماشين موازي کن
    راستي خازن براي آمپليفاير گذاشتين ؟
    درود والا امکان اضافه کردن باطري ديگر را ندارم ، دوگانه سوز هست و باکس سابم تقريباً تمام فضاي صندوق را گرفته .

خازن هم ندارم ، آخه چيزي که از خازن تو ذهن من هست اين هست که برق را ذخيره کنه و در زمان کمبود تزريق کنه به مدار ، من دنبال اين نيستم ميخوام يه جوري باشه که توليد کننده باشه که اگر براي 30 يا 40 دقيقه هم ولوم تا آخر بالا بود توي نمايشگاه آمپلي ساب وفرم برق کم نياره پروتکت کنه .
    2007/12/09
    تهران
    1,626
    20

دينام نميدونم چند آمپر هست ، نگاه ميکنم اطلاع ميدم خدمتتون ، آخه من از يکي شنيدم وقتي ماشين روشن ميشه آمپراژ به اندازه کافي توسط دينام و باطري تامين ميشه
    به اندازه کافی منظور با توجه به قدرتشون نه اینکه برای هر کاری کافی.....

خازنها مارکهاشون واقعاً با هم فرق داره ؟ يا تفاوت قيمتشون را دارن پول مارکشون را ميگيرن ؟
    من خیلی تخصصی در مورد این ها نمیدونم اما مساله ای که هست کیفیت و عمر اون خازن هست. (چند جا هم دیدم ظرفیت واقعی خازن خیلی کمتر از اون چیزی بود که روش نوشته شده بود.) حالا جدا از این مسایل حدود قیمت رو حجم اون خازن تعیین میکنه که بستگی به سیستم داره.

درود والا امکان اضافه کردن باطري ديگر را ندارم ، دوگانه سوز هست و باکس سابم تقريباً تمام فضاي صندوق را گرفت
    یه پیشنهاد!!!
    اگه حجم صندوق کوچیک هست ساب رو روی تاقچه بزارید. عایق کردن کپسول هم که حتما انجام دادید.( بدنه کپسول صدا رو خراب میکنه.....)

خازن هم ندارم ، آخه چيزي که از خازن تو ذهن من هست اين هست که برق را ذخيره کنه و در زمان کمبود تزريق کنه به مدار ، من دنبال اين نيستم ميخوام يه جوري باشه که توليد کننده باشه
    چیز درستی تو ذهن شماست. مثلا کنید ساب رو تصور کنید که داره لرزش های صدا رو ایجاد میکنه.این لرزش ها همه لحظه ای هستند و بیش از حد نرمال برق نیاز دارن.این برق از این خازن تامین میشه. اگر این خازن نباشه باتری و دینام باید تامین کنند که این جریان کشی لحظه ای باعث خراب شدن اون ها بعد از چند ماه میشن....
    این که میگن خازن هم باید باشه به این خاطر هست.
    2010/03/05
    3,251
    69

خوب باتری شما یه توانی میده شما میخوای توان بیشتری داشته باشی و راهی جز اضافه کردن باتری نداری ...
    خازن هم واسه اینه که تو بیس ها و ... که سیستم جریان لحظه ای فرکانس بالا میکشه هم سیستم کم نیاره و صدا خراب نشه و هم باتری و دینام و سیم های رابط اسیب نبینن ...
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13