اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل سروو موتور از طریق PWM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل سروو موتور از طریق PWM

سلام من یه xmega128a1گرفتم و اگر اشتباه نکنم میتونم ازش 24 تا PWMبگیرم اما نمیدونم برای کد نویسی و فعال کردن تمام این پایه های PWM چیکار کنم یا از کجا شروع کنم و حتما هم میخوام با بسکام باشه و در نهایت کد هگز اون بریزم روی xmega از ناچاری تمام وقتمم تا فردا صبح ساعت 10 هستش تا بتونم هر 24 موتور راه بندازم

پاسخ : کنترل سروو موتور از طریق PWM

سلام
    با این برنامه می تونی pwm رو ایجاد کنی برای درک بیشتر برات برنامه بیسکام رو هم گزاشتم این دو تا برنامه مثل هم هستن یکی برای Xmega و اون یکی برای ATmega اگر بفهمیش بقیه کانترها سخت نیست

Xmega Beispiel:
    ' Select Clock Source for timer/counter0
    Tcd0_ctrla = &B0000_0100 : Tcd0_per = &HFFFF : Tcd0_cca = 10000 : Tcd0_ctrlb = &B0001_0_011

'Change TCC0_CCA (Duty Cycle)
    Tcd0_cca = 20000 '20000/4MHz = 5ms

ATMEGA Beispiel:

'Note that there are two compare registers A and B
    ConfigTimer1= Pwm , Pwm = 8 , Compare A Pwm = Clear Up , Compare B Pwm = Clear Down , Prescale = 1

'to set the PWM registers, just assign a value to the compare A and B registers
    Compare1a= 100
    Compare1b= 200

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimrar
      سلام من یه xmega128a1گرفتم و اگر اشتباه نکنم میتونم ازش 24 تا PWMبگیرم اما نمیدونم برای کد نویسی و فعال کردن تمام این پایه های PWM چیکار کنم یا از کجا شروع کنم و حتما هم میخوام با بسکام باشه و در نهایت کد هگز اون بریزم روی xmega از ناچاری تمام وقتمم تا فردا صبح ساعت 10 هستش تا بتونم هر 24 موتور راه بندازم
      سلام
      شما به sampleهاو Help ورژن 2.0.7.1 یک نگاهی کنید شاید به کارتان آمد
      معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
      اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
      آموزش Modelsim

دیدگاه

2.0.7.3 رو از اینجا دانلود کن
        http://www.techno-electro.com/19-دانلود-کامپایلر-Bascom-AVR-2-0-7-3.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X