اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط میکرو با خروجی AV

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط میکرو با خروجی AV

با سلام و درود خدمت اساتید محترم
    ببخشید اگر بی مقدمه سر بحث اصلی می روم البته نمی دانم جایگاه پرسشم درست است یا نه ... بنده تازه وارد و سردرگم در انجمن . .. .
    من پروژه ایی با AVR دارم به این صورت که باید بتوانم فرکانس دریافتی از خروجی video آنالوگ (همون فیش زرد AV ) را روی یک lcd گرافیکی به صورت گراف نمایش دهم :eek: که مشکلات زیادی دارم
    1-اصلا خروجی در این فیش به چه صورت است؟
    2-چگونه باید با این فیش ارتباط برقرار کنم؟

برنامه با سی (کد ویژن) است در کد نویسی مشکلی ندارم فقط در شکل برقراری ارتباط مشکل دارم

با تشکر

پاسخ : ارتباط میکرو با خروجی AV

این خروجی آنالوگ شامل سه سیگنال ترکیبی زیر است:
    (colore+video+blanking+sync=(cvbs
    مسلما باید از A/D استفاده کنی
    http://en.wikipedia.org/wiki/Cvbs

دیدگاه

سلام
      ببین این به دردت می خوره.
      http://pdfserv.maxim-ic.com/en/an/AN734.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهزاده توس (سردار سپاه کیخسرو)
        این خروجی آنالوگ شامل سه سیگنال ترکیبی زیر است:
        (colore+video+blanking+sync=(cvbs
        http://en.wikipedia.org/wiki/Cvbs
        اما خروجی در آن نامتعارف است و چگونه باید نسبت فرکانس را با ولتاژ تشخیص داد؟!؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          چندین ماه پیش در این مورد تایپکی ایجاد شده بود
          که من خلاصه نتایجش رو بهت میگم
          اول نتیجه ی نهایی رو بگم که این کار با میکرو کنترلر AVR برای تصاویر رنگی غیر ممکن است

اگر در اینترنت سرچی کرده باشی حتما دیدی که کسانی یک کارت VGA اون هم از نوع سیاه و سفید و خاکستری
          ساخته اند که البته این طور نیست که سیگنال را دریافت کند و فقط تولید میکند

حتما در تلوزیون سیگنال PAL و NTSC را شنیده اید سیگنالی که در سیم زرد رنگ تلوزیون(composite signal) است دقیقا همان سیگنال PAL است قبل از مدولاسیون و فرستادن روی امواج

این سیگنال ولتاژی بین 0 تا حدود 1 ولت دارد
          ولتاژ 0 برای سیگنال هم زمانی و 0.33 برای رنگ سیاه و 1 ولت رنگ سفید است و ولتاژهای بین آنها طیف رنگی سیاه تا سفید است
          در این حالت از تصویر رنگی خبری نیست
          برای ایجاد تصویر رنگی سیگنالی با نام BURST وجود دارد که بعد از سیگنال هم زمانی افقی میاید
          بهتر است قبل از شروع به کار مفهوم سیگنال هم زمانی یا همون sync را مطالعه کنید چون مبحث طولانی است
          اصلا سیگنال PAL را در ویکی پدیا جستوجو کنید و همه اش را بخوانید

دیدگاه

برای تولید سیگنال های PAL که عموما ولتاژهای پیوسته است کمی دچار مشکل میشوی چون میکرو TTL است و شما یک ولتاژ پیوسته میخواهید
            ولی اگر کمی جستوجو کنی میتونی ببینی که چه طور میشه با دو تا مقاومت 900 کیلو و 400 کیلو میتونی ولتاژ TTL رو به 1 و 0.33 ولت تبدیل کنی (همون سری و موازی بستن مقاومت ها)

در این مورد استفاده از ADC مفید نیست چون سیگنال PAL سریع است و تشخیص داده نمشود همونجوری که میدونید سرعت نمونه برداری ADC پایین و حدود 100 کیلوهرتز است که اصلا مفید نیست

تازه اگر هم به صورت محال این کار را کردید چگونه میخواهید BURST را تولید کنید؟؟
            با AVR به فکر دریافت و ارسال تصاویر رنگی نباشید
            فقط سعی کنید که بتوانید یک سیگنال سیاه و سفید را بفرستید

من چند ماه پیش به فکر تولی سیگنال سیاه و سفید PAL شدم البته با میکرو کارهایی کردم ولی چون از delay استفاده کرده بودم و طول مدت اجرای هر دستور را در میکرو نادیده گرفته بودم با شکست مواجه شدم
            و تا وقتی که یک اسیلوسکوپ خوب تهیه نکنم تا ببینم در کجای زمان بندی مشکل داشتم پروژم به تعبیق افتاده

انشاالله شما به نتیجه برسی
            اگر به نتیجه رسیدی ما رو هم بی خبر نگذار
            یا در این تایپک بگذار یا ایمیل بزن shahimv@yahoo.com

دیدگاه

http://measure.feld.cvut.cz/groups/videometry/Publications/Papers/Poster_2004_Trestik_abstrakt.pdf
              مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
              از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
              جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
              اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

pdf ای که گذاشته بودند را خوندم جالب بود ولی کمکی حداقل به من نکرد

دیدگاه

شما باید سطح dc سیگنال ویدئو را اندازه بگیری سپس توسط میکرو گرافش را ترسیم کنی
                  سطح ولتاژش هم از صفر تا 2 ولته که شما بهتره بدین به ad736 که سطح dc سیگنال ac را میده
                  اون وقت به راحتی بدین به ad میکرو و نمایش بدین
                  هر چی سرعت پدازشت بیشتر باشه گرافت دقیقتره
                  خیلی هم آسونه
                  اول بدین به ad736 خروجیش dc میده که میتونی بدین به پ امپ تقویت بشه یا مستقیم به میکرو بدین
                  بهترین نتیجه را وقتی میگیری که تغذیه ad736 را براش یک تغذیه جدا بزاری چون +- هم نیاز داره یک ترانس 3 سر بزار ، تغذیه مدار هم یک ترانس جدا بزار بعدش زمینشون را مشترک کن اینطوری جواب میگیری
                  همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
                  کانت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X