اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده گیرنده دیتا با برد 5 کیلومتر میخوام!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده گیرنده دیتا با برد 5 کیلومتر میخوام!

سلام
    برای ارسال داده تا برد 5 کیلومتر از چی میتونم استفاده کنم که با AVR مچ بشه؟(جز سیستم GSM و اینا)
    متشکرم
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : فرستنده گیرنده دیتا با برد 5 کیلومتر میخوام!

سیگنال رو به یه مدولاتور مثل CC1020 یا CC1101 که هر دو تو ایران پیدا میشه بدین. بعد از مدوله شدن هم با یه تقویت کننده توان و یه آنتن سیگنال رو ارسال کنید.

دیدگاه

cc1101 که کلا باید فیلم بازی کنی براش که!
      یه مدار بالن داره باید با دو تا سوییچ سریع موقع ارسال فرسنتده رو روشن کنی و در مسیر پاور آمپ بزاری و در حال گیرندگی سوییچ رو به حالت اتصال آنتن به بالن تغییر بدی!! حالا کارای محاسبه امپدانس همون چهار تا قطعه اضافی هم هست!
      بیا از rfm12bp و دو تا آنتن یاگی استفاده کن .. با کواکسیال 50 اهم هم وصلشون کن به هم ! محاسبه اینا هم نمیخواد
      اگه یه یاگی خوب برای 433 مگ یا 915 مگ با پترن درست حسابی گیر بیاری (گیر میاد) و آنتن رو از زمین یه ریزه ارتفاع بدی یه بورد 5 کیلومتر میرسی دوست جان!
      ضمنا ماژول سی سی که میگیری اول آی سیش رو تحقیق کن ببین نیاز به بالن داره؟ ورودی خروجی سیگنالش جدا هست از هم یا دیفرانسییلی و مشترکه! :eek:
      ولی در کل آی سی های سی سی جیگر هستن .. جیگر ...

دیدگاه

سلام
        واقعا ممنون
        حقیقتش اینه که من تا حالا اصلا مخابرات کار نکردم!
        و 3واحد مخابرات رو هم با 10 پاس کردم!!! :redface:
        اینایی که گفتین خیلی برام سنگین بود
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

والا من تا جاییکه دیدم تو کارهای مخابراتی همه از چیزای آماده استفاده میکنن و هیشکی تو کار طراحی نیست. از مدولاتور بگیر تا تقویت کننده و آنتن. نترس جیگر داشته باش

دیدگاه

بله .. از چیزای آماده استفاده میشه ..
            ولی خب .. اضافه کردن توان خروجی یه آیسی از یک میلی وات به خیلی وات یه ماژول توان آر اف میخواد ... وصل کردن این دو تا هم همینطوری نمیشه

دوست من ، تو درس مخابرات فقط یه سر نخ هایی به ما میدن ، شما کتاب ماکروویو گانزالس رو بخونین ... البته آسون نیست ، کم هم نیست

ولی همون کاری که گفتم رو بکن
            rfm12bp + 433Mhz yagi

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X