ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2012/05/24
    21
    0

کمک برای فعال سازی شیر برقی که با 24 ولت فعال می شود،توسط avr

با سلام خدمت تمامی دوستان پروژه ای دارم که در آن می خواهم توسط میکرو کنترلر avr با دریافت فرمان از سنسور شیر برقی را فعال کند.این شیر برقی توسط برق 24 ولت فعال می شود و سنسور نیز توسط برق 24 ولت کار می کند.مشکل من در ورودی و خروجی میکرو یعنی در تبدیل برق 24 به 5 و 5 به 24 است.لطفا مرا راهنمایی کنید.
    2008/11/14
    104
    0

پاسخ : کمک برای فعال سازی شیر برقی که با 24 ولت فعال می شود،توسط avr

سلام

براي سنسور از تقسيم ولتاژ مقاومتي استفاده كن طوري كه 24 ولت رو به 5 ولت تقسيم كنه، براي فعال كردن شير برقي هم از يه رله استفاده كن.
    مشکلی نیست که آسان نشود مرد میخواهد که هراسان نشود
    2012/05/24
    21
    0

با تشکر از پاسخ شما.حفاظت مدار برای من خیلی مهم است ، آیا اگر از رله در خروجی استفاده کنم امکان دارد رله بسوزد؟ آیا می توان به جای رله مثلا از یک آی سی استفاده کرد که این کار را انجام دهد؟
    2011/08/10
    420
    37

دوست عزيز منظور شما از اينكه رله بسوزه چيه؟ شما مياي با يه ترانزيستور به صورت سوئچ استفاده ميكني رله رو راه ميندازي رله هم مياد شير برقيتو راه ميندازه اگه خواستي بايه تصوير توضيح بدم
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.
    2011/01/27
    كاشان
    901
    135

پاسخ : کمک براي فعال سازي شير برقي که با 24 ولت فعال مي شود،توسط avr

با سلام خدمت تمامي دوستان پروژه اي دارم که در آن مي خواهم توسط ميکرو کنترلر avr با دريافت فرمان از سنسور شير برقي را فعال کند.اين شير برقي توسط برق 24 ولت فعال مي شود و سنسور نيز توسط برق 24 ولت کار مي کند.مشکل من در ورودي و خروجي ميکرو يعني در تبديل برق 24 به 5 و 5 به 24 است.لطفا مرا راهنمايي کنيد.
    دوست عزيز ، مبحث رو واضح و كامل بگو تا دوستان بتونن با يه نقشه عملي راهنماييتون كنن ؛ مثلا اين حسگر يا سنسور چي هست ، خروجيش صفر و يكه يا نه ... بالاخره مدارت چه ميكنه ، كلا هدفت چيه؟!

2011/12/20
    کرج
    430
    10

همونطوری که دوستان هم گفتن میتونید به این صورت ببندید :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

البته دیود اختیاریه
    پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از تاثیر لرزش های سنسورتون هم (البته اگر لرزش داره) یک وقفه ی 10 ثانیه ای بین فرمان سنسور و وصل شدن رله بندازید که از قطع و وصل شدن بیخود جلوگیری بشه
    با این حال اگر بگید سنسورتون چیه و استفاده ی این مدار دقیقا برای چه منظوری هست بهتر میشه نظر داد :agree:
    مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
    [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]
    2012/05/24
    21
    0

در این پروژه از چند سنسور opto switch یا همون کانتر استفاده شده است که باید این سنسور ها به دو صورت طراحی شوند. دسته اول زمانیکه فعال می شوند تعدادی از شیر برقی ها را فعال می کنند و دسته دیگر زمانیکه غیر فعال می شوند تعدادی از شیر برقی ها را فعال می کنند(عکس حالت اول ) .این شیر برقی ها از یک سر به زمین مدار وصل شده اند و فقط با برق 24 ولت فعال می شوند.من یک حالت را طراحی کرده ام لطفا نظر دهید و طرح پیشنهادی خود را بگوئید.برق ورودی مدار 24 ولت است و خروجی(شیر برقی ها) نیز با 24 ولت فعال می شوند. لطفا مداری برای تبدیل 24 به 5 و 5 به 24 ارائه دهید . با تشکر
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7