اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد منبابع وابسته در pspice

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد منبابع وابسته در pspice

با سلام
    میخواستم مدارات الکتریکی رو شبیه سازی کنم اما نمیدونم چطور باید منابع وابسته استفاده کنم
    مثلا یه منبع وابسته که 2vx نوشته و vx ولتاژ دو سر یه مقاومت تو یه جای مداره(از همون شکلای منبعی که لوزی شکل هست)
    دوستان مطلع راهنمایی میکنید؟؟ :cry2: :cry2:
    ممنون
    corcad 16.5 هست
    اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
    هيتلر

پاسخ : کمک در مورد منبابع وابسته در pspice

سلام
    تبریک میگم تونستین این هیولا رو نصب کنید! در مورد سوالتون باید بگم که 4نوع منبع وابسته (poly) در orcad داریم،برای استفاده از اونها باید به نوعش دقت زیادی بکنید و بعد از درست بستن روی منبع دابل کلیک کنید و در COEFF که همون مخفف ضریب(Coefficient) هست مقدار ضریب رو وارد کنید.منتها درست بستن:
    اگر ولتاژ نمونه برداری میشه مثلا Vx ولتاژ دوسر مقاومت R2 هست، باید اون طرفی که دایره منبع تغذیه نداره-یعنی فقط پلاریته یا فقط یک فلش جهت جریان هست رو برای وابستگی انتخاب کنید و اون دایره داره رو برای جای اصلی منبع وابسته در مدارتون.مثلا برای مثالی که زدم باید سمت چپ (پلاریته دار) رو با همون مقاومت R2 موازی کنید و طرف راست رو به جایی که توی مدارتون باید باشه وصل کنید،مثلا شاید موازی یا سری با یک شاخه یا مقاومت دیگه مثلا R3 باشه!
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

البته من دیگه این مدار رو چند ساله استفاده نکردم و روی کامپیوترم ندارم ولی تا جاییکه یادم باشه و جزوه هام اجازه بدن کمک می کنم.اگر سوالی دارید بفرمایید
      جانم به فدای ائمه اطهار
      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
        سلام
        تبریک میگم تونستین این هیولا رو نصب کنید! در مورد سوالتون باید بگم که 4نوع منبع وابسته (poly) در orcad داریم،برای استفاده از اونها باید به نوعش دقت زیادی بکنید و بعد از درست بستن روی منبع دابل کلیک کنید و در COEFF که همون مخفف ضریب(Coefficient) هست مقدار ضریب رو وارد کنید.منتها درست بستن:
        اگر ولتاژ نمونه برداری میشه مثلا Vx ولتاژ دوسر مقاومت R2 هست، باید اون طرفی که دایره منبع تغذیه نداره-یعنی فقط پلاریته یا فقط یک فلش جهت جریان هست رو برای وابستگی انتخاب کنید و اون دایره داره رو برای جای اصلی منبع وابسته در مدارتون.مثلا برای مثالی که زدم باید سمت چپ (پلاریته دار) رو با همون مقاومت R2 موازی کنید و طرف راست رو به جایی که توی مدارتون باید باشه وصل کنید،مثلا شاید موازی یا سری با یک شاخه یا مقاومت دیگه مثلا R3 باشه!
        سلام
        ممنون دریا سافت سید دی های مهدسی الکترونیک 2012 با اتران فوقالعادش این جدا هیولا رو نصب کرد وگرنه باید اشک ها ریخته میشد
        ممنون از کمکتون فقط این که من تو چه لایبرری و با چه اسمی میتونم منابع وابسته رو پیدا کنم؟
        و این که میتونم با لیبل مقاومت رو به منبع بچسبونم یا حتما باید سیم کشی کنم؟چون مقاومت دوره و مدار با سیم کشی چندتا منبع بدتر شلوغ میشه .ممنون از کمکی که میکنید و وقتی که میزارید
        هيتلر

دیدگاه

خوب میشه لیبل داد دیگه،همه نرم افزارها این قابلیت رو دارن! در ضمن من نتونستم نسخه پارسال 16 رو نصب کنم! زنگم میزدم ولی هرچی می گفتن افاقه نکرده بود و بیخیال شدم. :angry: :cry: از کتابخانه poly ها legh epoly یا نمیدونم شایدم analog , ... کلا اسماشون آخرش poly داره ولی فکر کنم اسماشون epoly,hpoly , .... هست برای برچسبم همیشه دنبال کلمه کلیدی alias باشید که همیشه مشترک هست :agree: در این نرم افزارم سمت راست یکسری نوار ابزار داشت که یکیش همین net alias بود.البته من نسخه عهد بوقی 10 رو داشتماااا :mrgreen:
          جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

خوب میشه لیبل داد دیگه،همه نرم افزارها این قابلیت رو دارن! در ضمن من نتونستم نسخه پارسال 16 رو نصب کنم! زنگم میزدم ولی هرچی می گفتن افاقه نکرده بود و بیخیال شدم. :angry: :cry: از کتابخانه poly ها legh epoly یا نمیدونم شایدم analog , ... کلا اسماشون آخرش poly داره ولی فکر کنم اسماشون epoly,hpoly , .... هست برای برچسبم همیشه دنبال کلمه کلیدی alias باشید که همیشه مشترک هست :agree: در این نرم افزارم سمت راست یکسری نوار ابزار داشت که یکیش همین net alias بود.البته من نسخه عهد بوقی 10 رو داشتماااا :mrgreen:
            دمت گرم داداش . این نسخه 2012 دریا عالیه همه کارو خودش میکنه .. شما فقط نکست کن....ریست فراموش نشه اگه بعد ریختن بدون ریست بازش کنید میترکه من 1 ماه الاف همین شده بودم.بعد ریختن حتما کامپیوتر ریست شه............دادا دمت گرم شرمنده کردی .. pspice خداییش حرف نداره .. حالا خیلی سوالا دارم نمیدونم وقت دارید میتونم بپرسم یا باشه واسه بعد...
            هيتلر

دیدگاه

مهندس پیداشون کردم.. اما اگه بخوام ضریش 2vr1 باشه .و r1 هم یه مقاومت تو مدار باشه این ضریب رو کجا باید بدم؟کجای Epoly بنویسم؟
              هيتلر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Saeb
                مهندس پیداشون کردم.. اما اگه بخوام ضریش 2vr1 باشه .و r1 هم یه مقاومت تو مدار باشه این ضریب رو کجا باید بدم؟کجای Epoly بنویسم؟
                پستم رو با دقت بخونید !! من مرحله به مرحله و حتی با گفتن اینکه سمت چپ به کجا و سمت راست به کجا وصل بشه توضیح دادم و قبلش هم گفته بودم که روی منبع وابسته دابل کلیلک کرده و در قسمت .... 2 رو بنویسید!!!!! :angry:
                جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

پستم رو با دقت بخونید !! من مرحله به مرحله و حتی با گفتن اینکه سمت چپ به کجا و سمت راست به کجا وصل بشه توضیح دادم و قبلش هم گفته بودم که روی منبع وابسته دابل کلیلک کرده و در قسمت .... 2 رو بنویسید!!!!! :angry:
                  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                  داداش ناراحت نشو لغو عضویت میکنما!!!
                  حله دادا پیدا کردم یادم رفت دوباره بیام ادیتش کنم..
                  دمت گرم از جواب
                  دادا فقط یه سوال برای ترانزیستور میشه a و b تعیین کرد و لاv gama ؟یا همه پیش فرض؟
                  هيتلر

دیدگاه

a,b و لاgama v نمیدونم چیه؟!!! oo:
                    جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

:smile:
                      a,b و لاgama v نمیدونم چیه؟!!! oo:
                      نمیدونام چطور اینجا بنویسم.. ببین alpha beta Vgama در ترانزیستور
                      هيتلر

دیدگاه

سلام بزن
                        poly*

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hesehossein
                          سلام بزن
                          poly*
                          salam barayetransistor?
                          sharmande man farsi nadaram finglish mizanam
                          هيتلر

دیدگاه

نمونه ای از شبیه سازی منبع وابسته :
                            http://www.4shared.com/file/zwFwNOtw/manba_vabaste.html

www.********.blogsky.com
                            ********@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X