ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 31
    2012/05/24
    21
    0

کمک برای فعال سازی شیر برقی که با 24 ولت فعال می شود،توسط avr

با سلام خدمت تمامی دوستان پروژه ای دارم که در آن می خواهم توسط میکرو کنترلر avr با دریافت فرمان از سنسور شیر برقی را فعال کند.این شیر برقی توسط برق 24 ولت فعال می شود و سنسور نیز توسط برق 24 ولت کار می کند.مشکل من در ورودی و خروجی میکرو یعنی در تبدیل برق 24 به 5 و 5 به 24 است.لطفا مرا راهنمایی کنید.
    در این پروژه از چند سنسور opto switch یا همون کانتر استفاده شده است که باید این سنسور ها به دو صورت طراحی شوند. دسته اول زمانیکه فعال می شوند تعدادی از شیر برقی ها را فعال می کنند و دسته دیگر زمانیکه غیر فعال می شوند تعدادی از شیر برقی ها را فعال می کنند(عکس حالت اول ) .این شیر برقی ها از یک سر به زمین مدار وصل شده اند و فقط با برق 24 ولت فعال می شوند.من یک حالت را طراحی کرده ام لطفا نظر دهید و طرح پیشنهادی خود را بگوئید.برق ورودی مدار 24 ولت است و خروجی(شیر برقی ها) نیز با 24 ولت فعال می شوند. لطفا مداری برای تبدیل 24 به 5 و 5 به 24 ارائه دهید . با تشکر
    2010/07/08
    134
    3
    aed

پاسخ : کمک برای فعال سازی شیر برقی که با 24 ولت فعال می شود،توسط avr

سلام بدون میکرو هم میشه. کلکتور ترانزیستور راه انداز (micro input) رو به یک سر بوبین رله 24 ولتی وصل کنید. سر دیگر رو به +24. حالا با توجه به اینکه میخواهید شیر باز باشد یا بسته، از کنتاکت های باز یا بسته رله استفاده کنید. اگه میخواهید از میکرو استفاده کنید بگید تا شماتیک رو بزارم.
    2012/05/24
    21
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aed
    سلام بدون میکرو هم میشه. کلکتور ترانزیستور راه انداز (micro input) رو به یک سر بوبین رله 24 ولتی وصل کنید. سر دیگر رو به +24. حالا با توجه به اینکه میخواهید شیر باز باشد یا بسته، از کنتاکت های باز یا بسته رله استفاده کنید. اگه میخواهید از میکرو استفاده کنید بگید تا شماتیک رو بزارم.
    سلام مدار به این صورت باید کار کنه که مثلا هر زمان 2 تا از سنسور ها فعال باشه 4 تا از شیر برقی ها رو فعال کنه و...
    2010/07/08
    134
    3
    aed

من درست متوجه منظور شما نشدم. شما می تونید 4 تا شیر برقی رو با هم موازی کنید و کنتاکتهای باز دو رله مربوط به دو سنسور رو با هم سری کنید و سپس به شیر برقی وصل کنید تا در صورت فعال شدن هر دو سنسور، 4 شیر برقی با هم روشن شوند.
    2012/05/24
    21
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aed
    من درست متوجه منظور شما نشدم. شما می تونید 4 تا شیر برقی رو با هم موازی کنید و کنتاکتهای باز دو رله مربوط به دو سنسور رو با هم سری کنید و سپس به شیر برقی وصل کنید تا در صورت فعال شدن هر دو سنسور، 4 شیر برقی با هم روشن شوند.
    من قبلا این مدارو با چند تا رله به صورت ترکیبی طراحی کردم ولی از نظر حفاظت خیلی ضعیفه یعنی بعد از مدتی کار،رله یا ترانزیستور می سوزه یا سنسور ها خراب می شه به خاطر همین می خوام مداری رو طراحی کنم که از نظر حفاظت کاملا قوی باشه.مدار دارای چندین حالته مثلا یکی از حالتاش اینه که زمانیکه یکی از ورودی های مدار برق 24 بود اونوقت در خروجی 2 تا از شیر برقی ها رو غیر فعال کنه...واسه همینه که می گم بهتره با میکرو کار کنم ولی با میکرو مشکل تبدیل 24 به 5 و 5 به 24 دارم :sad: اصلا نمی دونم واسه حفاظت بیشتر مدارم چه راحی بهتره؟
    2007/07/19
    تهران
    1,283
    69

بنام خدا
    با سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط siimaa
    با سلام خدمت تمامی دوستان پروژه ای دارم که در آن می خواهم توسط میکرو کنترلر avr با دریافت فرمان از سنسور شیر برقی را فعال کند.این شیر برقی توسط برق 24 ولت فعال می شود و سنسور نیز توسط برق 24 ولت کار می کند.مشکل من در ورودی و خروجی میکرو یعنی در تبدیل برق 24 به 5 و 5 به 24 است.لطفا مرا راهنمایی کنید.
    در این پروژه از چند سنسور opto switch یا همون کانتر استفاده شده است که باید این سنسور ها به دو صورت طراحی شوند. دسته اول زمانیکه فعال می شوند تعدادی از شیر برقی ها را فعال می کنند و دسته دیگر زمانیکه غیر فعال می شوند تعدادی از شیر برقی ها را فعال می کنند(عکس حالت اول ) .این شیر برقی ها از یک سر به زمین مدار وصل شده اند و فقط با برق 24 ولت فعال می شوند.من یک حالت را طراحی کرده ام لطفا نظر دهید و طرح پیشنهادی خود را بگوئید.برق ورودی مدار 24 ولت است و خروجی(شیر برقی ها) نیز با 24 ولت فعال می شوند. لطفا مداری برای تبدیل 24 به 5 و 5 به 24 ارائه دهید . با تشکر
    دوست گرامی "siimaa"

میتونید برای قسمت سنسور ، از مدار شماره 1 و برای قسمت راه اندازی شیر بزقی ، از مدار شماره 2 استفاده نمایید .

با احترام
    91/3/8
    2012/05/24
    21
    0

با سلام و تشکر
    اگر نخواهم در خروجی از رله استفاده کنم آیا راه دیگری وجود دارد که از خروجی میکرو برای راه اندازی شیر برقی که با 24 ولت فعال می شود، استفاده کرد؟
    برای تغذیه میکرو چه پیشنهادی دارید (ورودی 24 ولت است)؟
    2007/07/19
    تهران
    1,283
    69

بنام خدا
    با سلام
    با سلام و تشکر
    اگر نخواهم در خروجی از رله استفاده کنم آیا راه دیگری وجود دارد که از خروجی میکرو برای راه اندازی شیر برقی که با 24 ولت فعال می شود، استفاده کرد؟
    برای تغذیه میکرو چه پیشنهادی دارید (ورودی 24 ولت است)؟
    دوست گرامی "siimaa"

عرض کنم ، خروجی ترانزیستور ( کلکتور ) ، مستقیم به شیر برقی وصل میشود ، ( شیر برقی هم یک سیم پیچ شبیه رله دارد ) .

برای منبع تغذیه میکرو کنترولر ، با ورودی 24 ولت ، میتونید از آی سی رگولاتور LM2575 استفاده نمایید .

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/203238/NSC/LM2575T-5.0.html

با احترام
    91/3/9
    2012/05/24
    21
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر معیری
    بنام خدا
    با سلام
    دوست گرامی "siimaa"

عرض کنم ، خروجی ترانزیستور ( کلکتور ) ، مستقیم به شیر برقی وصل میشود ، ( شیر برقی هم یک سیم پیچ شبیه رله دارد ) .

برای منبع تغذیه میکرو کنترولر ، با ورودی 24 ولت ، میتونید از آی سی رگولاتور LM2575 استفاده نمایید .

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/203238/NSC/LM2575T-5.0.html

با احترام
    91/3/9
    با سلام خدمت شما
    طراحی مدار به گونه ایست که باید شیر برقی ها همه از یک سر به زمین مدار متصل شوند و فقط باید توسط برق 24 ولت قطع و وصل شوند در صورتیکه در مدار شماره 2 ،سیم پیچ شیر برقی از سر ثابت به برق 24 وصل است و توسط کلکتور که زمین سیم پیچ را وصل می کند قطع و وصل می شوند .یعنی در مدار شماره 2 شما،برق سیم پیچ ثابت و زمین قطع و وصل می شود در صورتیکه در مدار من باید عکس این حالت باشد.
    حال اگر بخواهم بوسیله برق سیم پیچ شیر برقی را فعال کنم(یعنی آن سر دیگر سیم پیچ، ثابت به زمین وصل باشد)، یا باید کلکتور ترانزیستور را به بوبین رله وصل کرده و آن سر دیگر بوبین را به 24 ولت وصل کنم و از کنتاکت رله برق را به شیر برقی برسانم یا اینکه باید از یک روش دیگری استفاده کنم که بتوان خروجی میکرو را به برق 24 تبدیل کرد؟ من ترجیحا نمی خواهم از رله استفاده کنم ،اگر شما روش دیگری را مد نظر دارید لطفا راهنماییم کنید. با سپاس فراوان.
    2007/07/19
    تهران
    1,283
    69

بنام خدا
    با سلام
    با سلام خدمت شما
    طراحی مدار به گونه ایست که باید شیر برقی ها همه از یک سر به زمین مدار متصل شوند و فقط باید توسط برق 24 ولت قطع و وصل شوند در صورتیکه در مدار شماره 2 ،سیم پیچ شیر برقی از سر ثابت به برق 24 وصل است و توسط کلکتور که زمین سیم پیچ را وصل می کند قطع و وصل می شوند .یعنی در مدار شماره 2 شما،برق سیم پیچ ثابت و زمین قطع و وصل می شود در صورتیکه در مدار من باید عکس این حالت باشد.
    حال اگر بخواهم بوسیله برق سیم پیچ شیر برقی را فعال کنم(یعنی آن سر دیگر سیم پیچ، ثابت به زمین وصل باشد)، یا باید کلکتور ترانزیستور را به بوبین رله وصل کرده و آن سر دیگر بوبین را به 24 ولت وصل کنم و از کنتاکت رله برق را به شیر برقی برسانم یا اینکه باید از یک روش دیگری استفاده کنم که بتوان خروجی میکرو را به برق 24 تبدیل کرد؟ من ترجیحا نمی خواهم از رله استفاده کنم ،اگر شما روش دیگری را مد نظر دارید لطفا راهنماییم کنید. با سپاس فراوان.
    دوست گرامی "simaa"

اگر با صفر ، فرمان روشن شدن شیر برقی صادر میشود .

اگر با یک ، فرمان روشن شدن شیر برقی صادر میشود .

و بهترین پیشنهاد.
    اگر با صفر ، فرمان روشن شدن شیر برقی صادر میشود .

با احترام
    91/3/9
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 31