اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع برای خواندن کنکور ارشد

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع برای خواندن کنکور ارشد

سلام
    آقا حقیقتش من دانشگاه آزادم و همون جوری هم که می دونین پایه ام ضعیف هست نسبت به سراسری ها
    من می خوام شروع کنم برای ارشد اما می بینم بهترین رتبه داخل دانشگامون 800 بود و بقیه بالای 2 هزار ، می بینین یعنی زرنگترین هم زیاد رتبه اش تعریفی نبوده
    آقا برای کسی که صفر هست برای دروس سیگنال سیتم ، مغناطیس و ریاضیات چی معرفی می کنین؟هم خیلی ساده از صفر گفته باشه هم نه زیاد بپیچونه ،
    اقا اگر بخوام مخابرات شرکت کنم چه درسایی باید بخونم؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : شروع برای خواندن کنکور ارشد

درس:
    سیگنال سیستم: اپنهایم + حل المسائل
    مغناطیس: صفایی (ویرایش جدید)
    ریاضی : ؟
    کنکور:
    سیگنال: سوالات کنکور سراسری (فکر کنم سراسری از سال 83 درس سیگنال واردش شده به همین خاطر تو کتابای دانشگاه تهران نیست) + آزاد(مریخ بیات)
    مغناطیس: پردازش - سوالات کنکور (کتابهای دانشگاه تهران - 3 جلد)
    ریاضی: سوالات کنکور (کتابهای دانشگاه تهران - 3 جلد)
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

سلام
      آقا برای ریاضیات چه کتاب مناسب هست؟
      ریاضی یک و دو هم باید بخونم یا بدونم یا تنها آمار و حتمالات و ریاضی مهندسی؟ و چه کتابهایی؟
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
        سلام
        ریاضی یک و دو هم باید بخونم یا بدونم یا تنها آمار و حتمالات و ریاضی مهندسی؟ و چه کتابهایی؟
        باید ریاضی مهندسی و معادلات و آمار بخونی!
        ریاضی مهندسی:شیدفر،کریمی(نصیر)
        معادلات:نیکوکار،خداکرمی
        عمريست تقليد شطرنج بازان فهيم را در آورده ايم

ناگاه فهميديم كه اصلا "حريفي " نداريم

ما "مات" بي حركتي خود شده ايم ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
          سلام
          به نظر من فقط کتابهای تست کارشناسی ارشد معادلات و ریاضی مهندسی و آمار مدرسان شریف را بخوان،نیاز به هیچ کتاب دیگر نخواهی داشت،چون تماما تست کنکور ارشد است،اول درس و فرمول توضیح میدهد و بعد 150 تا 250 تست ارشد از آن فصل حل میکنی،و کاملا به مباحث مسلط میشوی.
          راه را راهبر قرار مده،بلکه راهي ناپيموده را آغاز کن و از خود راهي بر جاي بگذار.

دیدگاه

سوالات ریاضی کنکور برق با بقیه رشته ها قابل مقایسه نیست مواظب باش برای درصد گرفتن از کتابهایی که سوالات همه رشته ها با هم آمده استفاده نکنی.
            لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
            لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
            با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
            اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
            يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eehadi
              سوالات ریاضی کنکور برق با بقیه رشته ها قابل مقایسه نیست مواظب باش برای درصد گرفتن از کتابهایی که سوالات همه رشته ها با هم آمده استفاده نکنی.
              دقیقا همینطوره و سوالات کنترل خطی و ریاضی برق بعضا بسیار سخت تر از رشته های دیگه مثل مکانیک و هوافضا و ... هست.
              جانم به فدای ائمه اطهار
              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                دقیقا همینطوره و سوالات کنترل خطی و ریاضی برق بعضا بسیار سخت تر از رشته های دیگه مثل مکانیک و هوافضا و ... هست.
                درسته که تستهای برق سخت تر است،اما باید همه جور تستی حل کرد،اگر همیشه دنبال راه حلهای سخت باشی،دیگه اگر یک مسئله آسان دیدی به آسان بودنش شک میکنی،حداقل کتابهای مدرسان به نظر من میتونه از سطح پایین تا بالا بکشه و تستها کم کم به آخر تستها بررسی مشکل میشوند.
                تازه اگرفرض کنیم که 30 سال کنکور ارشد برق داشته باشیم و هر سال 20 سوال ریاضی داشته باشیم،کل تستهای ریاضی در همه فصل ها از کتابهای معادلات و مهندسی و آمار میشود 600 تست.اگر این 3 کتاب روی هم 15 فصل داشته باشند،به طور متوسط میشود 40 تست.به نظر من تنها با 40 تست از یک فصل نمیشود برای کنکور آماده شد.

آینده شما است،پس تصمیم گیری هم با شما است
                راه را راهبر قرار مده،بلکه راهي ناپيموده را آغاز کن و از خود راهي بر جاي بگذار.

دیدگاه

سلام
                  اینجور که کنکوریهای 91دادوبیدادمیکردند،مثل اینکه تمامی سرفصل هارو بایدخوند(اونم چه جوری هم!!!!!!!)تابتونی درمفابل تغییرات ناگهانی سپردفاع داشته باشی

دیدگاه

به نظر من که جزوات و کتاب های پارسه عالیه
                    برای مدار هم کتاب پوران پژوهش
                    بر محمد و آل محمد صلوات
                    "اللهم صل علی محمد و آل محمد"
                    آموزش نرم افزار ADS و HFSS
                    طراحی اسیلاتور / طراحیPower Amp / تقویت کننده2طبقه/ طراحیLNA آموزش تصویری HFSS

دیدگاه

سلام
                      من دو مورد که میدونم(و نتیجه خوبی گرفتم) رو بهت میگم

اولی سیگنال سیستم بود که میشد گفت من تو لیسانس فقط اسمشو یاد گرفتم(جدا میگم) هیچی نخوندم
                      جزوه یه آقایی تو پارسه درس میداد(البته فکر کنم استادش الان عوض شده) و به صورت کتاب پارسه در اومده بود رو خوندم
                      تقریبا همون اپن هایم بود اما ایشون لطف کرده بود دسته بندی خوبی کرده بودند
                      و بعد از 3 4 بار که کتابو خوندم میشد گفت دستم اومده بود که چی به چیه

بعدی هم ریاضیات مهندسی و دیفرانسیل هستش که اینم باز جزوه معتقدی خوبه البته ریاضی نسبت به درسای دیگه برق گلابی حساب میشه بنابراین شاید از این نظر ایشون جزوش کمک میکنه(البته پایه ریاضی من خوب بود)

در هر دو مورد نیاز به رفتن به کلاس ندارید و یکی باشه جزوه رو ازش بگیرید کافیه(مخصوصا ریاضیات)
                      فقط اینگه بتونید چواب مسئله های های نشده سیگنالو از یکی از بچه هایی که کلاسشو رفته بگیرید دیگه کاری نداره

در مورد مدار هم آقای عبدالعالی بعضیا میگن خوبه و عالیه و این حرفا!!!!!!
                      از نظر من فقط یه دید کوچولوی مداری داد همین!!!
                      چون من خودم بالشخصه رفتم کلاس که یکی بیاد جواب سئوالاتمو بده ایشون آدم .... بودند بعد از کلاس یا وسط زنگ تفریخ سریع میرفت و جواب هیچ سئوالی رو نمیداد پوله حلالش نباشه :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X