اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برد برای SDRAM و نکات مربوط به آن؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برد برای SDRAM و نکات مربوط به آن؟

سلام
    یه چند وقته یه فکر هایی دارم الآن تو این بخشم که چطوری بردش رو طراحی کنم
    من میخوام یه SDRAM رو به یه پردازنده متصل کنم
    فرکانس رم هم میتونه یکی از این سه تا باشه:
    66MHz 100MHz 133MHz
    حالا سوال اینه که با همچین فرکانسی حداقل نکاتی رو که باید برای طراحی برد در نظر بگیرم چیه؟
    فعلا تنها نکته ای که به ذهنم میرسه اینه که باید طول ترک ها با هم برابر باشند
    البته امپدانس هم هست که نمیدونم چطور حسابش کنم
    با تشکر

پاسخ : برد برای SDRAM و نکات مربوط به آن؟

یک سوالی برام پیش اومده
    یه روت رم رو دیدم اومده بود خیلی پیچ و تاب داده بود تا خطوط مثل هم در بیان از نظر طول و تعداد via سر راهشون
    سوال اینجاست که پروتل امکانی داره که ما رو از شر این محاسبات خلاص کنه و کمکمون کنه؟

دیدگاه

یکی از بچه های سایت اینکار رو کرده اما تاپیکش نمیدونم کجاست سرچ کنی پیدا می کنی !

رم های SD معمولا 64-128-256 مگاهرتز هستند !

من الان چند تاش بقل دستم افتاده نگاه کردم همه اینجوری بود !
      ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده

من میخوام یه SDRAM رو به یه پردازنده متصل کنم
        به کدوم پردازنده ؟ ای ول بابا ای ول
        حتما میدونی که پردازنده باید سه تا باس هاش خارجی باشن به عبارت دیگه باید MMU داشته باشه
        مگر اینکه بخوای با پورت IO یک چیزی رو شبیه سازی کنی که اون هم اونقدر سرعت رم رو پایین میاری که بهتر اصلا با رم کار نکنی و با فلش کار کنی که سریاله و راهاندازیش خیلی ساده است .
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          به یه پردازنده نمیشه اول مشخص کن به کدوم پردازنده . پردازنده باید باس داشته باشه به عبارت دیگه باید MMU داشته باشه
          مگر اینکه بخوای با پورت IO یک چیزی رو شبیه سازی کنی که اون هم اونقدر سرعت رم رو ژایین میاری که بهتر اصلا با رم کار نکنی و با فلش کار کنی که سریاله و راهاندازیش خیلی ساده است .
          شما فرض کنید at91sam9260 هستش :rolleyes:
          فکر کنم خودم به جواب رسیدم
          Interactive Multi-Routing

دیدگاه

شما فرض کنید at91sam9260 هستش :rolleyes:
            فکر کنم خودم به جواب رسیدم
            Interactive Multi-Routing
            خیلی خوبه اراده کردی از میکرو کنترلر بیای بیرون . ولی فکر نمی کنی یکم تند میری ؟ من توصیه میکنم اول خود پردازنده رو راه بندازی تا بعد برسی به SDRAM .
            گروه LINUX که یادته
            تازه اونها نمی خواستن SDRAM آ‌راه بندازن . راه اندازی SDRAM که دیگه آخرین مرحله ساخت اسمارت دیوایسه . و اونها میخواستن حداقل امکانات لازم برای بوت لینوکس رو داشته باشن . به نظر من عدم موفقیت اونها این بود که از اول شروع کردن به آخرین مرحله
            اونها اول کار شروع کردن طراحی برد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
              خیلی خوبه اراده کردی از میکرو کنترلر بیای بیرون . ولی فکر نمی کنی یکم تند میری ؟ من توصیه میکنم اول خود پردازنده رو راه بندازی تا بعد برسی به SDRAM .
              گروه LINUX که یادته
              تازه اونها نمی خواستن SDRAM آ‌راه بندازن . راه اندازی SDRAM که دیگه آخرین مرحله ساخت اسمارت دیوایسه . و اونها میخواستن حداقل امکانات لازم برای بوت لینوکس رو داشته باشن . به نظر من عدم موفقیت اونها این بود که از اول شروع کردن به آخرین مرحله
              اونها اول کار شروع کردن طراحی برد
              هدف یه پردازش تصویر کوچیک بود که به ذهنم رسید(حتما برای تصویر هامون رم میخوایم)
              به دلیل محدودیت از نظر سفارش قطعه و برد و این حرفا میخوایم یه باره یه برد بزنیم کارمون با تهران بیشتر طول نکشه که دردسر داره
              ولی یه نکته ای بردشون مثل اینکه نتیجه داد اما مشکل من باهاش اندازه و نحوه طراحیشه یه خورده هم قطعه زیاد داره که به دردم نمیخوره
              نهایتا یه نند و رم و شبکه و usb میخوایم ازش
              فعلا داریم قطعاتش رو تو پروتل جمع آوری و طراحی میکنیم
              هنوز به روتش نرسیدیم
              نوشته اصلی توسط کیان
              یکی از بچه های سایت اینکار رو کرده اما تاپیکش نمیدونم کجاست سرچ کنی پیدا می کنی !

رم های SD معمولا 64-128-256 مگاهرتز هستند !

من الان چند تاش بقل دستم افتاده نگاه کردم همه اینجوری بود !
              این عددا مربوط به مقدار حافظه است فرکانس یه چیز دیگست

دیدگاه

من به یه مشکل دیگه هم بر خوردم
                اگه پردازنده باسش بین رم و نند فلش مشترک باشه
                اونوقت کافیه خطوط باس رم و نند جداگانه مثل هم باشند یا اینکه تمام خطوط باید مثل هم باشند؟(از نظر اندازه و تعداد via ها)

دیدگاه

من به یه مشکل دیگه هم بر خوردم
                  اگه پردازنده باسش بین رم و نند فلش مشترک باشه
                  اونوقت کافیه خطوط باس رم و نند جداگانه مثل هم باشند یا اینکه تمام خطوط باید مثل هم باشند؟(از نظر اندازه و تعداد via ها)
                  ببین باس داده در کل سیستم یک دونه است اون هم همون باسه 32 بیتی است

حالا فضای هر رم فرق میکنه بهش میگن نقشه رم - RAM maping تو میکرو پروسسور این نقشه دقیقا دست خودته. دوست داری نند رو از آدرس 0 تا مثلا 500 بگیر

یکی دیگشه رو از آدرس 900 تا 3000 و تازه بر روی اینها پورت هار رو هم اضافه کن . یک پورت بزار در آرس 52000

همه اینها با مالتی پلکس باس آدرس از هم جدا میشه
                  یعنی شما به چند آی سی مالتی پلکس هم احتیاج داری

دیدگاه

http://www.electronics.dit.ie/staff/tscarff/memory/memory6.gif

برا درک این مطالب بهتره پروسسور z80 رو بخونی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                      ببین باس داده در کل سیستم یک دونه است اون هم همون باسه 32 بیتی است

حالا فضای هر رم فرق میکنه بهش میگن نقشه رم - RAM maping تو میکرو پروسسور این نقشه دقیقا دست خودته. دوست داری نند رو از آدرس 0 تا مثلا 500 بگیر

یکی دیگشه رو از آدرس 900 تا 3000 و تازه بر روی اینها پورت هار رو هم اضافه کن . یک پورت بزار در آرس 52000

همه اینها با مالتی پلکس باس آدرس از هم جدا میشه
                      یعنی شما به چند آی سی مالتی پلکس هم احتیاج داری
                      والا سوال بنده در مورد روت بود
                      اینا هنوز زوده
                      بحث مالتی پلکس هم مطرح نیست چون توی شماتیکی که دارم نیازی نیست!

دیدگاه

سلام ...
                        برای اینکه بتونم پایه های آدرس و دیتای دو تا از آیسی هامو (sdram , flash) به پایه های میکروپروسسور و هم به fpga ایی که در مدار دارم ارتباط بدم ، به دلیل اینکه بردم دولایست، میتونم برا بعضی تراک ها در مسیر انشعاب یا شاخه بگیرم و مشکلی پیش نمیاد؟
                        همه پایه های دیتای آیسی های بالا رو هم باید مستقیم به میکروپروسسور متصل کنم و هم به fpga . آدرس ها هم همینطورن.
                        (بردمو با هدف پردازش تصویر و صوت در آلتیوم 10 طراحی میکنم و میخوام مسیرهام کوتاهترین باشه)
                        آیسی فلش رو برای بوت میکروپروسسور باید بکار ببرم ، کلا امکانش هست در مسیر این پایه های باس، via بزارم یا باید پرهیز کنم ؟
                        لطفا اگه راه حل بهتری واسه کشیدن این مسیرا وجود داره به بنده پیشنهاد بدید. *- =D>
                        تشکر ...
                        و آنان که غني ترند محتاج ترند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X