اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدارهای مغناطیسی(چند سوال ساده)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدارهای مغناطیسی(چند سوال ساده)

با سلام.
    بچه ها ببخشید شاید این سوالهای من خیلی ابتدایی باشه.ولی ممنون میشم جواب بدید.

فرض کنید که ما یک هسته داریم که دورش رو سیم پیچی کردیم و سیم پیچها رو به منبع سینوسی وصل کردیم و یک شاری به وجود اومده حالا سوالهای من در مورد این هسته و سیم پیچ هستش:

1-رابطه ی e (ولتاژ القا شده روی سیم پیچ) با V (منبع اصلی)چیه؟ ایا با هم یکی هستند؟

2-تفاوت NI(نیروی محرکه ی القایی) با e(ولتاژ القا شده روی سیم پیچ) چیه؟

3-چرا B(چگالی شار) با ولتاژ(V) رابطه داره؟ در صورتی که باید با H و I رابطه داشته باشه؟

4-من با تشخیص فازهای اولیه ی منبع ولتاژ اصلی و شار و جریان و ولتاژ القا شده مشکل دارم, فزض کنیم که V که همون منبع اصلی است سینوسی با فازاولیه ی صفر هستش حالا جریان 90 درجه اختلاف داره باهش (من این رو از روی یک نموداری که در Sen بود در قسمت جریان تحریک دیدم)و شار هم که با جریان هم فاز هستش حالا این ولتاژ القا شده چی میشه فازش؟

واقعا ممنون میشم اگه کمک کنید.
    :smile:
    راهي خواهم ساخت ...

پاسخ : مدارهای مغناطیسی(چند سوال ساده)

دریک ترانسفورماتورسیم پیچ اولیه خود دارای مقاومت اهمی است بنابراین ولتاژالقا شده کمتر از ولتاژ منبع است.

دیدگاه

پاسخ : مدارهای مغناطیسی(چند سوال ساده)

با سلام
      1- در حالت بی باری یعنی تنها موقعی که باری به ثانویه متصل نیست و جریانی از ثانویه نمی گذره ، E (ولتاژ القا شده) با V (ولتاژ خروجی از ثانویه) برابر میشه. و در حالت کاری چون در مدار معادل ثانوی بین E (ولتاژ القا شده) و V (ولتاژ خروجی از ثانویه) مقاومت و سلف وجود داره و از آنها جریان می گذره، E (ولتاژ القا شده) با V (ولتاژ خروجی از ثانویه) برابر نیست.
      2-f*N* شار * E=4.44 .برای اطلاعات بیشتر به کتاب چاپمن مراجعه شود.
      3- اتفاقا B با H و H با I نسبت داره و اگر جریان از سیمی نگذره اصلا در اطرافش میدانی بوجود نمیاد. دقت کن که همین جریان توسط ولتاژ بوجود میاد ولی عامل بوجود آورنده میدان عبور جریانه.
      موفق باشی :bye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X