اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد هدر برد LPC1768 ...?

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد هدر برد LPC1768 ...?

سلام

من پولم کم بود رفتم یه هدر برد LPC1768 از پاساژ امجد خریدم به قیمت 42 هزار تومان.

پولم به پروگرامر j-link نمی رسید.

یکی از دلایلی که رفتم هدر برد خریدم و نرفتم پروگرامرش رو بخرم که تو کاتالوگش تو سایت گفته بود که بوت لودر داره و احتیاج به پروگرامر نیست.
    حالا تو پست های مختلف از دوستان می بینم که گفتن اگه با Keil کارمی کنی بوت لودر جواب نمیده؟ یا اصلا روش فکر نکن...
    اولا می خام بپرسم به چه دلیل کار نمیکنه؟ عیبش چیه؟ :angry:
    دوم اینکه اگه اینطوره پس سرکاریم دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!
    یعنی هرجا رفتم دیدم که از این بوت لودر می نالیدن. اگه بوت لودر بدرد نمی خورد پس چرا دوستان
    تو کاتالوگ فروش گفتن که احتیاج به پروگرامر نداره؟
    یعنی باید یه 45 هزار دیگه خرج کنم؟ :sad: :sad:
    آقا یکی منو راهنمایی کنه؟؟؟؟!!!

ضمنا تو برگه راهنمای هدر برد که همراهش بود نوشته " با توجه اینکه برنامه بوت لودر تا آدرس 0X1fff حافظه کد
    میکرو رو پر کرده ، برنامه ای که قصد پروگرام آن را دارید باید از آدرس 0X2000 شروع شوند"
    این یعنی چی؟ :eek:
    مثلا اگه یک برنامه ای از تو اینتر نت یا جای دیگه گیر آوردم خواستم تست کنم باید شروع آدرس برنامه را تغییر بدم؟
    از کجا و چه طوری؟؟؟؟ از keil استفاده می کنم.... :angry:
    ask One Question

پاسخ : سوال در مورد هدر برد LPC1768 ...?

احتیاجی به پروگرامر نداره، ولی یه مقداری ریزه کاری داره
    تو انجمن هم بحث های زیادی شده ، یکیش همین این http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61068.0
    تقریباً همه برنامه هارو میتونید باهاش راه بیندازید، ولی دیگه انتظار نداشته باشید که این بوت لودر کاری مثل جیلینک برای شما بکنه !
    در مورد آدرس هم، منطقیه، روی برد شما یک بوت لودر نصب شده که یک مقداری از فضای فلش رو اشغال می کنه و برنامه های شما باید بعد از اون نصب بشند.
    کسی که با Arm کار می کنه باید به زبان c تسلط داشته باشه و بیشتر از همه صبر و حوصله زیاد!
    به هیچ وجه انتظار نداشته باشید که بدون مطالعه و پشتکار بتونید چیز زیادی یاد بگیرید.

دیدگاه

سلام داداشم .من خودم دارم از بوت لودر برد 1768 ستفاذه میکنم که خیلی هم عالیه و تاحالا هیچ مشکلی باهاش نداشتم.
      این که دوستمون گفته آرم سخته اشتباه داداشم.
      من خوذم یه سری آموزش کامل از 1768 رو برای خیلی قسمتا توی سایت iiranmicro.iذr گذاشتم که میتوی راهت با میکروت کار کنی.
      اینم بگم اگه میخوایی با 1768 کار کنی بهتره از کامپایلر coide استفاده کنی.خیلی حال میذه راحتم یاد میگیری.کلا آرم خیلی راحت و باحاله.مشکلی بود در خدمتم.
      واسه ذانلود coide یرو به سایت زیر
      www.coocox.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی

ولی دیگه انتظار نداشته باشید که این بوت لودر کاری مثل جیلینک برای شما بکنه !

کسی که با Arm کار می کنه باید به زبان c تسلط داشته باشه و بیشتر از همه صبر و حوصله زیاد!
        به هیچ وجه انتظار نداشته باشید که بدون مطالعه و پشتکار بتونید چیز زیادی یاد بگیرید.
        ممنون ازتون آقای اکرمی و esi_52000
        کسی نگفته بنده به زبان C تسلط ندارم. یا مطالعه و پشتکار ندارم.
        :smile:
        درسته اول راهم ولی اینطور نیست که مطالعه نداشته یکدفعه پریدم وسط و یک چیزی گفتم.
        نه. من از روی کتابی که راجع به میکروهای آرم اونم از سری LPC است شروع به کار کردم.
        امیدوارم که مشکلات حل بشه. نا امید و خسته و بی حوصله هم نیستم. تلاشم رو می کنم. :nerd:

در هر صورت ممنون از راهنمایی هاتون.
        هر سوالی داشتم از شما اساتید می پرسم.
        ضمنا آقای esi_52000 ... کامپایلری که گفتید را هم می رم سراغش.
        راستی رایگانه؟ سورسی برای یادگیری دارید؟ :applause:

ask One Question

دیدگاه

آره داداشم رایگانه و داره از eclips استفاده میکنه.آخرین پدیتشم مال چند روز پیشه.
          من در خدمتم داداش اگه مشکلی بود.به سایت iranmicro هم سر بزن و اون مطالب مربوط به cmsis برای 1768 رو ببین.مطالب رو به کمک ذوستان طوری گفتم که راحت یادش بگیرین.

دیدگاه

سلام esi_52000

این کامپایلر Coid بسیار عالیه.... البته از سری LPC2XXX ظاهرا ساپورت نمیکنه
            ولی محیط بسیار خوب و کاربر پسندی داره. کار کردن باهاش راحته، رایگانه و کرک نمی خاد( گرچه اگر هم می خواست
            مشکلی نبود!!! :icon_razz
            همچنین مثالهایی برای هر قسمت Peripheral داره ، ضمنا یکسری پی دی اف برای آموزش هم داره البته بصورت Quick Start
            بهرحال اونهم خوبه.
            فقط یه سوال داشتم از خدمتتون...
            چون از هدر برد LPC1768 استفاده می کنم و هنوز پروگرامر ندارم، باید برنامه هایی که می نویسم از کد برنامه 0X2000 شروع بشند.
            می خام ببینم اینجایی که توی قسمت Configuration است باید شروع برنامه رو تعیین کنم؟؟؟ :nerd:

اینهم عکسش

ضمنا یه سوال دیگه داشتم:
            وقتی که دیپ سویچ های USBOT و USB رو ON می کنم و هدر برد رو به کامپیوتر وصل می کنم یه درایو به شکل زیر شناخته می شه:

که توش این فایل bin با نام firmware با حجم 504 کیلو بایته.

وقتی پاکش می کنم و برنامه خودمو می ریزم داخلش و طبق دستورالعمل دیپ سویچ USBOT رو قطع می کنم، کابل یو اس بی رو از کامپیوتر جدامی کنم و دوباره میزنم همون درایو با فایل bin با نام firmware با حجم 504 کیلو بایت ظاهر میشه. این درسته ؟؟؟؟
            ask One Question

دیدگاه

سلام داداشم .آره کاملا درسته .هم محل تعیین خونه ی حافظه درسته و هم شناسایی بوردت توسط کامپیوتر.
              اگه کمکی خواستی من کاملا در خذمتتم.یه خبر خوش واسه دوستان هم دارم و اونم اینکه لایبری های زیادی رو واسه این میکرو نوشتم که به زودی قرار میذم از جمله.
              ال سی دی گریکی------کی پد------کیبرد کامپیوتر-------ال سی دس N96------- مموری MMC SD---------......................

راستی تنظیمات رو اینطور تغییر بذه[img][/img]

ببخشیذ هر کاری کردم نشد عکسشو بزارم.چیکار کنم. oo: oo: oo: oo:

دیدگاه

سلام esi_52000

خیلی ممنون دستت درد نکنه

خیلی استفاده کردم. :nice:

برای قراردادن عکس از روی کامپیوترت تو انجمن اون رو تو سایتهای پلود عکس
                می تونی قرار بدی و این هم سایتی که خیلی راحت می تونی استفاده کنی.
                http://up.vatandownload.com
                خیلی راحته.
                راستی منظور از تنظیماتی که گفتی چیه؟!!! :redface:
                ضمنا نگفتی که چرا وقتی هدر برد رو وصل می کنم به کامپیوتر و فایل داخل اش رو پاک می کنم
                و فایل برنامه خودم را ( فایل bin ) رو توش می ریزم و از کامپیوتر قطع می کنم و دوباره می زنم
                همون آش و همون کاسه است( همون فایل قبلی تو میکرو است.) این الکیه؟ یعنی چیزی که نشون داده می شه واقعی نیست؟ :angry:
                ask One Question

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esi_52000
                  سلام داداشم .آره کاملا درسته .هم محل تعیین خونه ی حافظه درسته و هم شناسایی بوردت توسط کامپیوتر.
                  اگه کمکی خواستی من کاملا در خذمتتم.یه خبر خوش واسه دوستان هم دارم و اونم اینکه لایبری های زیادی رو واسه این میکرو نوشتم که به زودی قرار میذم از جمله.
                  ال سی دی گریکی------کی پد------کیبرد کامپیوتر-------ال سی دس N96------- مموری MMC SD---------......................

راستی تنظیمات رو اینطور تغییر بذه[img][/img]

ببخشیذ هر کاری کردم نشد عکسشو بزارم.چیکار کنم. oo: oo: oo: oo:
                  سلام من دارم یک mainبردبرای این هدربرد طراحی می کنم اگه بشه این فایل ها قرار بگیره می تونم زود تر برد بسازم(فایل pcb رو همین جا قرار می دهم)

دیدگاه

سلام
                    این فایل پی سی بی کجا پ شد بالاخره ؟؟

دنبال یه سخت افزار مناسب برای 1768 هستم.

مرسی :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X