ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2012/05/12
    117
    0

مدار emgو تولید pwm با سیگنال های حاصل

سلام دوستان گرامی بنده می خام یه emg از سطح پوست بگیرم میخام این سیگنال ها رو به صورت pwm در خروجی ببینم کاری می شه کرد؟
    جون من اگرم نمیشه بگین یعنی حتما نظر بدین می خام بدونم تکلیفم چیه؟
    من اصلا وقت ندارم خیلی خیلی فوری و حیاتیه!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
    2012/06/06
    10
    0

پاسخ : مدار emgو تولید pwm با سیگنال های حاصل

سلام، ببین برای ساخت مدار تولید سیگنال PWM باید از مدولاسیون پهنای عرض پالس استفاده کنی، در واقع بعد از اینکه الکترودهایی که قرار دادی سیگنال رو ثبت کردن، یک آستانه برای سیگنالت در نظر میگیری، اگر ولتاژ ثبت شده از آستانه بیشتر باشه، خروجی یک میشه، اگر کمتر بود خروجی صفر میشه. کار زیاد سختی نیست، در ضمن کتاب « تجهیزات پزشکی، طراحی و کاربرد تالیف جان وبستر » در یکی از فصولش مدار یک انتگرالگیر (انتگراتور) سیگنال EMG رو معرفی کرده، می تونی ازش ایده بگیری.
    2012/05/12
    117
    0

پاسخ : مدار emgو توليد pwm با سيگنال هاي حاصل

نقل قول نوشته اصلی توسط msoozande
    سلام، ببين براي ساخت مدار توليد سيگنال PWM بايد از مدولاسيون پهناي عرض پالس استفاده کني، در واقع بعد از اينکه الکترودهايي که قرار دادي سيگنال رو ثبت کردن، يک آستانه براي سيگنالت در نظر ميگيري، اگر ولتاژ ثبت شده از آستانه بيشتر باشه، خروجي يک ميشه، اگر کمتر بود خروجي صفر ميشه. کار زياد سختي نيست، در ضمن کتاب « تجهيزات پزشکي، طراحي و کاربرد تاليف جان وبستر » در يکي از فصولش مدار يک انتگرالگير (انتگراتور) سيگنال EMG رو معرفي کرده، مي توني ازش ايده بگيري.
    ممنونم واقعا که جواب دادين مدار emg رو بستم مي خام با adcميکرو avr به pwmتبديلش کنم.فک کنم عملي شه تو چند تا سايت ديدم که اين کارو ميکنن!
    مگه pwm مخفف مدولاسيون پهناي عرض پالس نيست!
    حتما وبسترو نگاه ميندازم مرسي!
    2012/06/06
    10
    0

سلام، به نظر من از ADC میکرو استفاده نکن، چون دقتش واسه این کار پایینه، نویز پذیری خیلی بالایی هم داره، دو کار میتونی انجام بدی، یکی اینکه از آیسی های مبدل آنالوگ به دیجیتال 8 بیتی یا ده بیتی استفاده کنی، دوم اینکه از مدارات آنالوگ مثل پ امپ استفاده کنی، پ امپ دقت خیلی خوبی داره.
    2012/05/12
    117
    0

سلام، به نظر من از ADC میکرو استفاده نکن، چون دقتش واسه این کار پایینه، نویز پذیری خیلی بالایی هم داره، دو کار میتونی انجام بدی، یکی اینکه از آیسی های مبدل آنالوگ به دیجیتال 8 بیتی یا ده بیتی استفاده کنی، دوم اینکه از مدارات آنالوگ مثل پ امپ استفاده کنی، پ امپ دقت خیلی خوبی داره.
    l
    ممنون که جواب دادین احتمالا همین کاری که شما گفتین رو انجام بدم البته بستگی به استادم هم داره
    با این icها شما کار کردین خودتون؟ چه icایرو پیشنهاد می دین که راحت تو بازار پیدا بشه؟
    2012/06/06
    10
    0

باید اول پهنای باند مورد نیازت رو مشخص کنی، پهنای باند معمول برای EMG حداکثر 10 کیلو هرتز هست، البته هرچی پهنای باند بالاتری استفاده کنی، به کیفیت بهتری دست پیدا می کنی، آی سی های ADC پارامتری دارن به نام نرخ تبدیل بر ثانیه، که مشخص میکنه در یک ثانیه چند سیکل از موج آنالوگ می تونه به دیجیتال تبدیل کنه و با kSPS یا MSPS یا GSPS مشخص میشه، فکر می کنم اگر از یک آی سی حدود 100 kSPS استفاده کنی، نیازت رو به طور کامل برطرف کنه، البته باید منبع تغذیه بسیار دقیقی هم انتخاب کنی، تا حداقل نویز بوجود بیاد. البته نکته ی خیلی مهمی که باید بهش توجه کنی، دامنه ی سیگنالت هست، فکر می کنم، ماکزیمم مقدار EMG حدود 100 میلی ولته، که شما میتونی با یه تقویت کننده ی با بهره ی 5 یک مقدار تقویتش کنی تا آی سی ADC راحت تر جواب بده، البته باید دقیق بررسی کنی ببینی با تقویت کننده بهتر جواب میده یا بدون اون، اگر خواستی از تقویت کننده استفاده کنی، میتونی با یک پ امپ و دو مقاومت به گین مطلوب و پهنای باند عالی دست پیدا کنی. در مورد آی سی ADC باید بری توی فروشگاه ها بگردی ببینی چه آی سی تو ایران پیدا میشه که بتونه این نیازها رو برآورده کنه.
    به نظر من با مدار آنالوگ ( پ امپ ) هم حتما تست کن، فکر می کنم جواب خوبی بگیری و دیگه نیازی به استفاده از ADC نداشته باشی.
    2012/05/12
    117
    0

اگر منظورتون اين بود که سيگنالو اول تقويت کنم بايد بگم من يه مدار کامل براي گرفتن سيگنال طراحي کردم اول سيگنالو با آمپلي فاير تفاضلي در يافت بعد يه تقويت با گين 100 بعد دوباره تقويت با گين -15 بعد عبور از هاي پس فيلتر بعد يکسو کردن و بعد عبور از لو پس فيلتر وبعد اينورت و عبور از تريمر براي گين مطلوب تازه درايور پاي راست هم مي خوام اضافه کنم تا نويز به شدت کم شه!
    حالا با اين حساب به نظرتون همون adcميکرو خوبه چون ديگه تا جاي ممکن کم کردم ديگه نويزو؟
    2012/06/06
    10
    0

سلام، اولا تبریک میگم، معلومه خیلی زحمت کشیدی و یه مدار خیلی خوب طراحی کرده.
    در مورد نویز هم باید بهت بگم که، مداری که شما طراحی می کنی حتی اگر SNR بینهایت هم داشته باشه، به خاطر نویز ذاتی ADC میکرو، تخریب میشه و شاید نتونی جواب دلخواه رو بگیری، به همین خاطر هست که من اصرار دارم از آی سی های تخصصی ADC یا مدارات پ امپ استفاده کنی.
    2012/05/12
    117
    0

سلام، اولا تبريک ميگم، معلومه خيلي زحمت کشيدي و يه مدار خيلي خوب طراحي کرده.
    در مورد نويز هم بايد بهت بگم که، مداري که شما طراحي مي کني حتي اگر SNR بينهايت هم داشته باشه، به خاطر نويز ذاتي ADC ميکرو، تخريب ميشه و شايد نتوني جواب دلخواه رو بگيري، به همين خاطر هست که من اصرار دارم از آي سي هاي تخصصي ADC يا مدارات پ امپ استفاده کني.
    سلام ممنونم واقعا باشه حتما سرچ مي کنم يه ic خوب پيدا کنم بازم ممنون
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9